PDA

Zobacz pełną wersję : Włączone SEO - roboty nie widzą strony



szuman
18-10-2006, 14:25
Problem polega na tym, że po włączeniu linków prostych roboty nie widzą strony głównej. Wcześniej używałem 404 SEF, testowalem tez OpenSEF i było wszystko OK, jednak komponenty sie nie sprawdziły i chciałem pozostac przy linkach takich, jak np. na www.joomla.pl. Skrypt katalogu otwarty.mini nie widzi mojej strony, nie widzi jej również Meta Tag Analizer (http://www.widexl.com/remote/search-engines/metatag-analyzer.html). Co ciekawe podstrony są widoczne, ale szuman.wudeka.net/ pozostaje stroną widmo ;] Zdradzi mi ktos na czym sztuczka polega, że na joomla.pl wszystko ładnie działa i strona głowna jest widziana przez boty, a moja nie?

ainow
18-10-2006, 19:08
Moim zdaniem, nie ma tu żadnych problemów z botami. ;)

Wygląda na to, że masz problem z hostingiem (zbyt powolne działanie? Nie udało mi się obejrzeć Twojej strony) lub też Twój host to nie Apache (w takim wypadku nie da się wykorzystać wbudowanego w Joomla SEO).

szuman
18-10-2006, 19:39
hmm... z tym powolnym hostingiem, to moze i mialoby sens, bo strona w tej chwili jest na serwerze w Stanach, ale wyobraz sobie, ze katalogi oparte o skrypt qlWeb działają bez zarzutu: roboci QlWebów pieknie wyciąga dane z meta, a poza tym na wylaczonym SEF ani ten meta tag analizer, ani zaden otwarty mini nie maja problemow, tylko przy wlaczonej translacji linkow :/

ainow
18-10-2006, 19:50
Sprawdź dane hostingu - gotów jestem się założyć, że to nie Apache. W takiej sytuacji nie będziesz mógł korzystać z joomlowego SEO.

szuman
18-10-2006, 20:22
to przegrałbyś zakład, bo własnie na Apache moj serwer stoi

Database Version: 4.0.27-standard
PHP Version: 4.4.4
Web Server: Apache/1.3.36 (Unix) mod_auth_passthrough/1.8 mod_log_bytes/1.2 mod_bwlimited/1.4 PHP/4.4.4 FrontPage/5.0.2.2635.SR1.2 mod_ssl/2.8.27 OpenSSL/0.9.7a
WebServer to PHP interface: apache

Moglem sie zalozyc, bo bym wygral, ale bardziej mi zalezy na rozwiazaniu tego problemu niz na zakladach ;)

ainow
18-10-2006, 20:29
To się cieszę, że nie zrobiłem zakładu. ;)

Mnie nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Może odezwie się ktoś bardziej zorientowany.

szuman
20-10-2006, 05:23
Wiesz co, zastanawiam sie, czy faktycznie nie ma to czegos wspolnego z serwerem, a scislej z jego konfiguracja... Na razie wylaczylem SEF, niech bot Google zaindeksuje z mapki xml po tradycyjnych linkach, bo one dzialaja nawet przy wlaczonych "seo friendly", a przez ten czas bede szukal rozwiazania..

Mozliwe jest, ze ten moj problem z SEF ma zwiazek z ustawieniami sprawdzanymi przez instalator? Nie pamietam juz wszystkich, ale chodzi o te, wsrod ktorych jest register_globals, safe_mode (chyba) itd.