PDA

Zobacz pełną wersję : Brak języka polskiego w panelu admina mimo instalacji



airjack
28-02-2011, 15:01
Witam,
Zainstalowałem joomlę z paczki -joomla_in_pl-PL_1.5.22-stable-full-package.zip oraz doinstalowałem pl-PL.joomla1522-admin-site.zip i mimo zaznaczonego języka polskiego jako domyślnego w panelu admina dalej wszystkie menu mam po angielsku, nawet wywaliłem ten język, ale nic się nie zmieniło.
Co robię nie tak?

tomeekm
28-02-2011, 15:05
Witam
Próbowałeś zmieniać nazwy pozycji menu na polskie?

airjack
28-02-2011, 15:23
Chodzi mi o menu do obsługi w panelu administracyjnym oraz jak np klikniesz sobie control panel z menu site to poniżej opisy ikon również są po angielsku. Po "uploadzie" paczki z językiem mam komunikat "INSTALLEXT".

tomeekm
28-02-2011, 15:27
A zmieniałeś język na polski dla zaplecza?

airjack
28-02-2011, 15:50
Tak, dla strony i admina jest pl i tylko pl bo ang wywaliłem. Paczki ściągałem z oficjalnej strony.

tomeekm
28-02-2011, 16:30
Może coś się źle zainstalowało, spróbuj skopiować pliki przez FTP.

airjack
28-02-2011, 16:54
bez zmian


edit. wrzuciłem po ftp pliki eng zmieniłem domyślny język na angielski, odinstalowałem polski, zainstalowałem ponownie, otrzymałem komunikat "install sukcess...", zmieniłem domyślny na polski i dalej mam angielski :blink:

w głównym oknie po prawej gdzie jest "zalogowani", "popularne", "nowe" itd to jest po naszemu, ale całe menu u góry oraz opisy tabel np w artykułach i całej reszcie jest po angielsku, nie kumam, tłumaczenie jest kompletne? jakiś czas nie pracowałem z jomlą, ale we wcześniejszych wersjach wszystko było przetłumaczone.

rajfur
28-02-2011, 19:05
nie pojmuję, instalowałeś spolszczoną wersję joomla i jeszcze dodatkowo instalowałeś w niej paczki z językiem polskim?
pzdr.

airjack
28-02-2011, 20:11
dokładnie, jak zobaczyłem, że nie jest przetłumaczone to instalowałem z osobnego pliku, nie mam pojęcia dlaczego tak jest, to musi działać...

panel (http://dl.dropbox.com/u/17944035/zrzut_ekranu-1.png)

zwiastun
28-02-2011, 23:58
Pakiet "joomla w języku polskim" nie wymaga instalowania języka polskiego. Język polski jest ustawiony domyślnie. Widocznie coś pokręciłeś.

airjack
02-03-2011, 19:09
Nic nie pokręciłem, instalowałem joomlę jeszcze raz z nową bazą i znów to samo, zresztą z joomlą pracuję już kilka lat i wcześniej nigdy nie miałem takich problemów. Zastanawiam się, czy problem nie jest po stronie serwera, ale z drugiej strony jak dodaję np. artykuł to jest poprawnie, czyli jest od razu.

airjack
07-03-2011, 09:30
Jest postęp, logując się na kompie po raz pierwszy jest pl, ale jeżeli loguję się na tym samym kompie na którym miałem wyświetlaną wcześniej wersję angielską, nie ma polskiego. Dotyczy to IE i chrome, pod firefoxem jest ok. Czyściłem dane przeglądarki, ale dalej coś siedzi na kompie, także wygląda to na problem lokalny, tylko co jeszcze usunąć?