PDA

Zobacz pełną wersję : Odzyskanie hasła logowania do localhost



KrzychuZksiężyca
28-02-2011, 17:42
Przejrzałem posty, nie uzyskałem jasnej podpowiedzi dlatego proszę Was o pomoc.
Założyłem bazę danych zgodnie z podpowiedzią filmu- na jomla.pl oraz wiki J!
Podczas instalacji Joomla nie mogę się zalogować do bazy danych. Nie wykluczam literówki podczas podawania hasła. Podobnie jest gdy próbuję logować się na localhost poprzez Apache Friends.

Pytanie brzmi- jak mogę odzyskać hasło.
Z góry dziękuję za pomoc :)

ppilus
28-02-2011, 17:45
Przeszukać jeszcze raz forum w poszukiwaniu odpowiedzi ewentualnie poszukać na wiki.

KrzychuZksiężyca
28-02-2011, 17:53
Forum nie przeszukiwałem jeden raz a kilka. Staram się zwracać o pomoc, gdy jej potrzebuję. Uprzejmie proszę o odpowiedź na temat, dotyczy również użytkowników którzy mają "m" przy nicku :)
Pozdrawiam!

zwiastun
28-02-2011, 18:08
Jeśli nie nakazałeś zapisania niezaszyfrowanych haseł w pliku tekstowym, a pewno tego nie zrobiłeś, pozostaje Ci jedynie reinstalacja xamppa

KrzychuZksiężyca
28-02-2011, 20:09
Uprzejmie dziękuję za podpowiedź. Kłopot w tym, że reinstalowałem już xampa. Usunąłem go z komputera i ponownie zainstalowałem. I tu niespodzianka- baza danych ma tę samą nazwę co wcześniej. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Czy ta baza danych jest zapisana na komputerze i dlatego jest nadal widoczna po preinstalacji xampa?

Wydaje mi się, że kłopot nastąpił wtedy gdy przeszedłem do http://localhost/security/index.php i podawałem hasła, od tego czasu nie mogę się logować.
Niestety jestem "noga" w tej dziedzinie stąd pewnie kłopoty :) Jestem zdeterminowany w pracy z Joomla! tylko nie mogę zacząć, zalogować się.

Teraz próbuję odszukać zapisane hasło w phpadmin w plikach, odnalazłem hasło takie jak zapisywałem (jak myślę) tylko, że podane było dla "root". Pewnie jednak hasła niemożna odnaleźć w ten sposób...

Na innych forach, w mojej branży, to ja pomagam userom stąd jestem teraz w kłopotliwej sytuacji :)

---------- Post dodany o 20:09 ---------- Poprzedni post był o 18:27 ----------

Oki, polecę jeszcze raz od początku z xampem, może się uda. Dam znać :)

zbig1972
28-02-2011, 20:33
Baza na localhoscie leży w Xampp/mysql/data/nazwa bazy. Wywal ten katalog
Załóż nową bazę.

KrzychuZksiężyca
28-02-2011, 20:46
Dziękuję Ci, do pracy nad zagadnieniem wrócę jutro wieczorem. Dam znać w temacie gdy rozwiąże problem, może się komuś przyda :)
Pozdrawiam!