PDA

Zobacz pełną wersję : Wielojęzyczność, a zainstalowane paczki językowe



wyc1or
28-02-2011, 20:31
Witam wszystkich,
mam krótkie pytanie:
Czy tworząc jakikolwiek dodatkowy język dla treści (Language manager -> Content), wymagane jest zainstalowanie paczki językowej dla danego języka?

Testuję sobie wielojęzyczność - udało mi się wreszcie po całym dniu.
Doinstalowałem sobie język niemiecki oraz przygotowałem miejsce dla języka polskiego, a więc razem z angielskim są 3. Przy wersji angielskiej i niemieckiej wyświetlają się wszystkie moduły / pozycje menu itd. niestety po zmianie na PL wszystko znika.

Wybaczcie jeżeli moje pytanie jest głupie, po prostu wydaje mi się to trochę nielogiczne, że paczka językowa musi być zainstalowana, skoro wszystkie treści wpisane są ręcznie. (pomijam wszelkiego rodzaju domyślne teksty dla domyślnych modułów etc.)

...a moje wątpliwości wynikają z faktu, że na 2 instalacje joomli, obie zachowują się u mnie inaczej (są na tym samym serwerze).

Przy pierwszej (czystej) po dodaniu dodatkowego języka w content (np. pl-PL) od razu zaczął mi się on wyświetlać w module do zmiany języków, ale żeby cokolwiek zadziałało męczyłem się cały dzień. Obecnie działa przełączanie EN<->DE

Przy drugiej (z przykładowymi danymi) w module do zmiany języków zaczął wyświetlać się dodatkowy język dopiero po zainstalowaniu paczki językowej (w tym wypadku szwedzkiej), a sam moduł "działał" od początku, lecz po odinstalowaniu języka (site/admin) - w module do jego wyboru przestał się on również wyświetlać.

Mam nadzieję, że to co wyżej napisałem jest w miarę zrozumiałe.

P.S.
dla potomnych zostawię linka, dzięki któremu udało mi się wreszcie zrozumieć jak trzeba wszystko skonfigurować, żeby ta wielojęzyczność zadziałała.

link (http://info-graf.fr/ftpfolder/IT-demo.pdf)


a wracając do sedna sprawy - nie wiem co z tą paczką językową - czy jest wymagana
nie wiem czy to jest po prostu jeszcze niedoskonałe, czy może mam jakieś problemy z serwerem, czy też różnice w ustawieniach?

zwiastun
01-03-2011, 00:00
Paczka językowa musi być zainstalowana.

wyc1or
01-03-2011, 00:04
a więc dziękuję za odpowiedź, wszystko jasne.

Kluseq
02-03-2011, 15:19
skąd masz jęzzyk PL?

wyc1or
02-03-2011, 15:23
nie pisałem, że mam ;-)