PDA

Zobacz pełną wersję : CKForms - polskie znaki



arusa
01-03-2011, 19:16
Witam, mam następujący problem.

Spolszczyłem cały dodatek, tzn poprawiłem to, czego łatka spolszczająca nie poprawiła, mianowicie angielskie errory i inne widoczne elementy, jednak nie mogę zmienić kodowania na iso-8859-2 aby były polskie znaki :/ sprawdzałem na wszystkich przeglądarkach i nawet zmiana kodowania strony nie rozwiązuje problemu, dodałem @charset do plików css, wprowadziłem zmiany w kodowaniu komponentu i modułu ale nic to nie dało poniżej screen może ktoś coś mi podpowie.

3751

tomeekm
01-03-2011, 19:37
Witam
Zmień kodowanie plików językowych na UTF-8 bez BOM

arusa
02-03-2011, 11:10
niestety to nie rozwiązało problemu... chyba, że mając na myśli "zmień kodowanie na UTF-8 bez BOM" rozumiesz to inaczej niż ja :/

Opiszę po kolei jakie poczyniłem zmiany.

W katalogu "www\components\com_ckforms" odnalazłem wszystkie edytowalne pliki i zmieniłem ich kodowanie na iso-8859-2. zmieniłem kodowanie plików php, css i xml.

W katalogu "www\modules\mod_ckforms" zrobiłem dokładnie to samo co wyżej...

w chwili obecnej zainstalowałem dodatek CKforms od nowa, straciłem te wszystkie przeróbki i zaczynam od początku.

Zwracam się z gorącą prośbą o pomoc, która pewnie ma zastosowanie również do innych komponentów i modułów.

Zmiana kodowania na UTF-8 bez BOM??? Jak mam to rozumieć, zamiast kodowania iso-8859-2 poprostu wszytsko na UTF-8 zrobić? Czy może opcja BOM jest do wyłączenia gdzieś z poziomu zaplecza?

zwiastun
02-03-2011, 11:15
A skąd Ci przyszło do głowy, aby kodować to w iso-8859-2. Joomla 1.5 jest kodowany w utf-8. CKForms też!

arusa
02-03-2011, 11:26
jak to się mówi brzydki nawyk z xhtml :P

Jeszcze teraz tak myślę... czy wstawienie tego do plików php rozwiąże problem?

<?php
mb_internal_encoding("UTF-8");

.................................?>

zwiastun
02-03-2011, 12:44
Nie kombinuj, tylko zapisz plik językowy w utf-8.

arusa
02-03-2011, 13:09
Zrobiłem jak mówisz mistrzu i... rezulatat jest następujący:

początkowo nie dało to efektu, ale po ponownym zainstalowaniu CKForms i zastosowaniu się do Twojej rady śmiga ładnie.

Morał dla potomnych:

Czasami skomplikowane rzeczy można rozwiązać w banalnie prosty sposób!