PDA

Zobacz pełną wersję : Akocomment + CB + Mamblog



mpszyman
18-10-2006, 23:17
Witam

Nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie na żadnym forum dotyczącym Joomli i Mambo. Mam nadzieję, że problem nie dotyczy tylko mnie.

Kończę właśnie tworzenie serwisu, na którym m.in. jest:

Joomla 1.0.11
CB 1.0.1
Akocomment 2.0 ++
Mamblog 1.0

Postawione na:
FreeBSD 6.1-RELEASE #0:
Wersja MySQL:: 4.1.18-log Wersja PHP:: 4.4.2 Serwer WWW:: IdeaWebServer/v0.40
(home.pl)

Udało mi się przewalczyć wszystkie problemy związane z publikowaniem postów, z wyjatkiem jednego

Nie mogę dodawać komentarzy do wpisów w blogach poprzez opcję "Pokaż / Dodaj komentarz". Pojawia się wtedy komunikat:
"Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny."

Co dziwne, kiedy klikam na tytuł wpisu w blogu, strona się wyświetla i komentarz może zostać dodany, co raczej świadczy o poprawnej konfiguracji modułów.

IMO jest to jakiś problem związany z budowaniem linków dla Mambo przez Akocomment. Link, dla którego dodanie NIE jest możliwe jest konstruowany np. tak:

/index.php?option=com_content&task=view&id=55

w porównaniu z tym generowanym dla tytułu wpisu, np.:

/index.php?option=com_mamblog&Itemid=31&task=show&action=view&id=55&Itemid=31

Dajcie proszę znać, czy ktoś kiedyś natknął się na taki problem i czy da się to usunąć.

Pozdrawiam
Maciek

mpszyman
19-10-2006, 01:23
Ok. Wygląda na to, że udało się zlokalizować problem. W pliku components/com_mamblog/showblogs.php jest IMHO źle składany adres do strony ze szczegółami wpisu w blogu i edytora.

Trzeba znaleźć takie wiersze:


# Load configuration file for AkoComment
# changed entry adress index.php?option=com_content&task=view&id=
include( $mosConfig_absolute_path."/administrator/components/com_akocomment/config.akocomment.php" );
if ($ac_openingmode) {
$link = "<a href=\"javascript:void window.open('index2.php?option=com_content&task=view&id=$id&pop=1&page=0', 'win2', 'status=no,toolbar=no,scrollbars=yes,titlebar=no,m enubar=no,resizable=yes,width=640,height=480,direc tories=no,location=no');\">";
} else {
$link = "<a href='".sefRelToAbs("index.php?option=com_mamblog&Itemid=$Itemid&task=show&action=view&id=57&Itemid=31$id&&Itemid=$Itemid")."'>";
}
HTML_mamblog::showCommentLink( $id, $count, $link );
break;
I zamienić na:



# Load configuration file for AkoComment
# changed entry adress index.php?option=com_content&task=view&id=
include( $mosConfig_absolute_path."/administrator/components/com_akocomment/config.akocomment.php" );
if ($ac_openingmode) {
$link = "<a href=\"javascript:void window.open('index2.php?option=com_mamblog&Itemid=$Itemid&task=show&action=view&id=57&Itemid=31$id&&Itemid=$Itemid&pop=1&page=0', 'win2', 'status=no,toolbar=no,scrollbars=yes,titlebar=no,m enubar=no,resizable=yes,width=640,height=480,direc tories=no,location=no');\">";
} else {
$link = "<a href='".sefRelToAbs("index.php?option=com_mamblog&Itemid=$Itemid&task=show&action=view&id=$id&Itemid=$Itemid")."'>";
}
HTML_mamblog::showCommentLink( $id, $count, $link );
break;

Jako, że nie jestem programistą, prośba do szanownego grona o weryfikację moich ustaleń. Nie testowałem też opcji z Pop-upem.

No i został jeszcze problem, że po dodaniu komentarza trafia się na stronę "nie masz uprawnien...". Jak ktoś ma inne pomysły na solucje... słucham...

Pozdrawiam
Maciek.