PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wielojęzykowością



SzanownaObywatelka
01-03-2011, 20:22
Witam, mam dwa problemy z językami w joomli.
Po pierwsze, w panelu administracyjnym jako domyślny język mam ustawiony polski, ale wszystko nadal jest wyświetlane po angielsku. Przez pierwszych parę dni wszystko działało jak trzeba, potem język zmienił się sam (poważnie, nic nie ruszałam). Nie mam pojęcia o co chodzi. Przeinstalowałam najpierw języki, potem całą Joomlę na nowej bazie i nic to nie dało.
Po drugie, joomfish nie działa. Instalacja przebiegła pomyślnie, wszystko ładnie sobie przetłumaczyłam. Problem polega na tym, że w obu wersjach strony treść jest po polsku. Grzebałam trochę w ustawianiach. bez stutku. Czy ktoś już miał podobny problem i wie jak go rozwiązać? bylabym wdzięczna za pomoc. pozdrawiam

kiki05
01-03-2011, 22:13
Domyślny język w przypadku joomfisha jest zapisywany w cookies, więc na początek proponuje wyczyścić cache i cookie w przeglądarce.
Czemu twierdzisz że joomfish nie działa i czy masz włączony moduł do zmiany wersji językowej, przydałby się adres strony ?

SzanownaObywatelka
02-03-2011, 12:32
Problem z językiem zaplecza rozwiązany, dzięki wielkie :) a jeśli chodzi o joomfish: www.swierszcz.nstrefa.pl/swierszcz w zapleczu mam dział zdjęcia przetłumaczyłam sobie na photos i wszystko jest ok. oryginał zdjęcia, tłumaczenie photos. na stronie w obu wersjach językowych jest photos. nie wiem o co chodzi:blink:

palyga007
02-03-2011, 13:45
Problem został rozwiązany.
Właściwie problemu nie było.
Drobna pomyłka w obsłudze komponentu.
Temat wyczerpany.
Zamykam.