PDA

Zobacz pełną wersję : dziwne pozycje na stronie glownej



michxxx
01-03-2011, 20:35
Witam,
Mam dziwny problem z rozmieszczeniem na stornie glownej artykułow, chcialbym aby na stornie glownej byly dwa artykuły - jeden to "Strona głowna" a drugi to "nasze menu". I chciałbym aby "Strona głowna" był artykulem, który zajmuje najwiecej miejsca na stronce, który jest nad kolumna innych artykułow, jednak nic z tego mi nie wychodzi, nadrzednym artykułem jest "nasze menu"
Ustawiłem odpowedni porzadek artykulow, ale nic to nie zmienia. W załaczniku dolaczam screena, bardzo prosze o pomoc i z gory za nia dziekuje!
(wersja Joomla 1.5.21)

Robster
01-03-2011, 20:47
Mnie to musisz rozrysować, bo nic z opisu nie łapię.

//KYCu: ani ja, choć siedzę już 10min w tym temacie :P

Gall Anonim
01-03-2011, 20:59
No, nie wiem + jednak menu ustawiłbym na pozycji ponad artykułami + zazwyczaj - USER 3, a stronę startowa na przegląd artykułów i skonfigurować jak mi się chce i podoba. ALL

michxxx
01-03-2011, 21:15
Ech juz piszę bardziej obrazowo:
1) Mam dwa artykuły, które chce wyswietlic na stornie głownej
2) Jeden artykuł ma zajmować wieksza czesc strony (artykul o nazwie "strona glowna")
3) Drugi artykuł ("nasze menu") ma byc z przyciskiem "wiecej" i ma znajdowac sie pod "strona glowna" (szerokosc takiego artykulu w moim szablonie stanowi połowę szerokosci artykułu głownego (tj. "strona glowna")
4) Jak wsywietlam tylko artykul "strona glowna" to jest spoko, wyswietla sie tylko ten artykul
5) jak chce aby byl wyswietlany kolejny, drugi artykul tj. "nasze menu" - to chciałbym aby ten artykuł był POD artykułem "strona głowna", jednak w praktyce jest on NAD artykułem "strona glowna" - nie wiem dlaczego, skoro kolejnosc ustawilem niby wlasciwa (zobacz załacznik)

Czy teraz jest jasniej?
Z gory dzieki za odp

P.S. Kolegi @Gall Anonim nie rozumiem, sorry :)

Gall Anonim
01-03-2011, 21:44
Sorki, według Twojego opisu to tylko kwestia podpięcia strony głównej, ustawienia jej jako przegląd artykułów na startowej, właściwa konfiguracja i podpięcie odpowiednich artykułów. Pokombinuj odrobinkę.

michxxx
01-03-2011, 21:53
Hej, własnie jest ustawiona jako przeglad artykułow a pod pojeciem "wlasciwa konfiguracja" rozumiem porzadek wyswietlania, i jak wynika z zalacznika, powinno wyswietlac sie tak jak chce ale niestety nie wyswietla sie tak. Ale pokombinuje, dzięki za odpowiedz.
Pozdrawiam

Gall Anonim
01-03-2011, 22:10
Ustaw dwa artykuły nad tabelami
Tabel - kolumny 0
Ilość artykułów w tabelach - kolumnach 0
I porządek wyświetlania na według kolejności.
All

michxxx
02-03-2011, 11:35
Hej, w sumie miałes racje, wystarczylo pokombinowac troche. Otoz w "parametr:rozszerzone" w "uporzadkuj artykul" była wybrana opcja "domyslnie", a powinienem wybrac "kolejnosc". Jak zmienilem na "kolejnosc" wszystko gra tak jak powinno.
Dzięki za fatyge i sorry za swoje lenistwo w tej kwestii ;)

Pozdro