PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca Guestbook + Captcha



Zmora
02-03-2011, 23:14
Witam,
Mam Joomla 1.5.22, Phoca Guestbook 1.4.4 i ARTIO JoomSEF 3.7.2. Mój problem wygląda następująco.
Jak włączę Captcha w Phoca Guestbook i mam jednocześnie włączone proste adresy to nie wyświetla mi się obrazek z kodem do wpisania. W jego miejscu widnieje napis "Obrazek Captcha". Natomiast jak wyłączę proste adresy to wszystko działa jak należy. Na tym samym serwerze mam też drugą stronę na tej samej wersji Joomli i tak jak zainstalowałem Phoca Guestbook 1.4.4 i włączyłem proste adresy to wszystko działa jak powinno. Podejrzewam, ze problemem może być komponent ARTIO JoomSEF. Szukałem pomocy na różnych formach, ale niestety nie udało nic sensownego znaleźć. Nie znam się zbyt dobrze na języku PHP, a zapewne wystarczy jedynie modyfikacja adresu URL do obrazka Captcha w kodzie Phoca Guestbook. Jeśli ktoś miał podobny problem albo ma jakiś pomysł jak rozwiązać mój problem będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

---------- Post dodany 02-03-2011 o 23:14 ---------- Poprzedni post był 01-03-2011 o 23:15 ----------

Udało mi się rozwiązać problem. Tak dla potomnych, jakby mieli trudności na podobnej konfiguracji. W komponencie JoomSEF w zakładce Extensions Management i w tabeli Components without SEF Extension installed zmieniamy przy Phoca Guestbook Active Handler z Component's router na JoomSEF basic rewriting i wszystko działa jak należy. Pozdrawiam