PDA

Zobacz pełną wersję : Problem w MENU



darek86
02-03-2011, 09:40
Witam,
mam pewien problem z menu

Mam menu poziome i stworzyłem menu boczne (w lewej kolumnie) uzależnione od tego co wybiorę w menu poziomym.
i wszystko ok jak wybiorę pozycje z menu poziomego to wyświetla mi się menu boczne, ale jak już wybiorę coś w tego menu bocznego to te całe menu boczne znika...w czym problem?

zwiastun
02-03-2011, 11:02
W ustawieniach modułu - przypisanie stron-menu.

Majster
21-05-2011, 10:23
Mam pytanie co zrobiłem nie tak: chciałem usunąć jedno z utrorzonych pozycji menu i tak zrobiłem, ale okazało się że wraz z usunięciem tej pozycji zniknęły mi menu boczne i prawe i lewe oraz moduł Breadcrumbs w zakładce Przypisane Moduły a ten moduł chyba odpowiada za umiejscowienie wszystkich menu tak?. Dlaczego tak sie stało i jak to naprawić? Czy już tylko pozostaje usunięcie joomla i zainstalowanie od nowa? Proszę o pomoc.

zwiastun
21-05-2011, 11:21
Przede wszystkim - do zrozumienia działania Joomla jest wcale niemała literatura po polsku. W naszej bibliotece, w księgarniach. Do wyboru, czego dusza zabraknie. Także dla Joomla 1.6.
Dlaczego zniknęły Ci boczne paski, to pewno wie tylko DŚ albo jakaś wróżka, bo jeśli się nie wie, co za co odpowiada i jak działa, to trudno nawet, byś faktycznie wyszczególnił, co takiego robiłeś, by osiągnąć przedstawiony rezultat.
Moduł Ścieżka powrotu na pewno nie odpowiada za umiejscowienie wszystkich menu.
Jak naprawić coś, co zostało zepsute nie wiadomo jak trudno odpowiedzieć. Bo możliwe nawet, że nic nie zostało zepsute, a Tobie zostały jedynie menu bez przypisanych modułów.

Adam-240
21-05-2011, 13:00
To może i ja się dopisze ze swoim problemem dotyczącym menu.

Mógłby mi ktoś powiedzieć w jakim pliku mogę zmienić domyślną strukturę menu na moją własną z dodatkowymi elementami?

Pozdrawiam

Qbek
08-06-2011, 16:29
Podepnę się do tematu...Mam bardzo identyczną strukturę jak @darek86 (http://forum.joomla.pl/member.php?37653-darek86) ale inny problem.
Mam menu poziome oraz menu boczne (w lewej kolumnie) uzależnione od tego co wybiorę w menu poziomym.
Jedna pozycja (Projekty Unijne) w menu poziomym zawiera 2 podpoziomy (Projekty Unijne 2011 i Projekty Unijne 2010).
Wybieram Projekty Unijne 2011, pojawia się w lewej kolumnie "Menu 2011" i klikam np. "Archiwum". Po kliknięciu w "Archiwum" wyświetla się zawartość Archiwum (artykuł) z 2010r oraz zmienia się zawartość bocznego menu z 2011 na 2010. To samo dzieje się dla dowolnej pozycji z menu bocznego "Menu 2011". Menu boczne oczywiście mam w 2 modułach i każdy jest odpowiednio przypisany do rocznika. Kombinuje na różne sposoby i nie mogę ogarnąć problemu. Link do strony testowej http://www.yakubu.pl/test

zwiastun
08-06-2011, 17:16
@Qbek: inny problem = inny temat (pomjam, że ten powinien powędrować do Kosza, bo jest niezgodny z regulaminem)
Ja "nie mogę ogarnąć problemu" z Twojego opisu. Załóż nowy wątek, zatytułuj sensownei i opisz problem, by było wiadomo, w czym Ci pomóc.
@Adam-240: Może to trochę obcesowo, ale po prostu napisz własny CMS, po co grzebać się z Joomla!
Joomla nie tworzy żadnej struktury menu - tworzysz ją sam, tak jak chcesz, na zapleczu, więc daruj sobie ochotę na grzebanie w kodzie, bo w tym można grzebać dopiero wtedy, gdy się wie, jak to działa i o co Ci chodzi.
Albo napisz, o co naprawdę Ci chodzi :)

doominik
16-06-2011, 17:18
To jeszcze ja się podepnę pod ten temat. Jak mam zrobić aby moje MENU znalazło się w pasku pod napisem "Joomla DEMO Site" i miało charakter menu poziomego?
http://www.joomla.templatki.com/?template=businessabstracts

Próbowałem na wiele sposobów zmieniając pozycję w module Menu. Ale nigdy menu nie trafiło na ten pasek. Gdzie jest mój błąd?

Próbowałem to uzyskać w wielu szablonach i zawsze to samo.

Dziękuje.

zwiastun
16-06-2011, 21:16
Twój błąd?
Nazwy pozycji modułów można odczytać w podglądzie, więc nie ma co próbować umieszczać "gdzie się da", tylko trzeba umieścić w pozycji na nie przeznaczonej.
A jeśli "próbowałeś uzyskać w wielu szablonach" i zawsze to samo, to widocznie źle konfigurowałeś menu albo nie trafiłeś na szablon umożliwiający wstawienie menu poziomego. Masz szablon Ja Purity w standardzie z menu poziomym. Zainstaluj Joomla z przykładowymi danymi i podejrzyj.

doominik
16-06-2011, 22:18
Nic nie konfigurowałem w menu. Po prostu postawiłem joomle i zainstalowałem joomsocial. I szablon umożliwia wstawienie menu poziomego gdyż widać to w demie tego szablonu.

zwiastun
16-06-2011, 22:29
Nic nie konfigurowałeś? No to skonfiguruj, bo samo z siebie się nie wyświetli! Albo pisz prawdę!

doominik
17-06-2011, 16:59
Ja kłamię?! Co masz na myśli konfiguracja? Bo ja pomyślałem o grzebaniu w kodzie PHP. Jeśli tak to nie nie grzebałem w kodzie PHP. Jesli chodzi ci o ustawienia w module Menu to tak sprawdzałem tam wiele ustawień i żadne nie były skuteczne.

zwiastun
17-06-2011, 21:06
Nic nie konfigurowałem w menu. Po prostu postawiłem joomle i zainstalowałem joomsocial. I szablon umożliwia wstawienie menu poziomego gdyż widać to w demie tego szablonu.
To nie są moje, a Twoje słowa.
To "nie konfigurowałeś" czy "konfigurowałeś"? Bo grzebania w kodzie konfigurowaniem ja na pewno nie nazywam.
Przeczytaj, co piszesz - i może wtedy dotrze do Cię, że nie da się słów Twoich traktować poważnie. Wedle wcześniejszego postu próbowałeś uzyskać poziome menu w wielu szablonach i wszędzie to samo. Kto może wiedzieć, co Ty takiego i jak próbowałeś. Jak widzisz, innym menu poziome działa, jeno Tobie z jakichś powodów zadziałać nie chce.
I nie unoś się. To że nie piszesz prawdy nie znaczy jeszcze, że jesteś kłamcą. Informacje, które podajesz, nie dają żadnych podstaw do udzielania Ci jakichś rad poza ogólnikowym: skonfiguruj dobrze, to będzie dobrze

doominik
17-06-2011, 22:20
Dobrze że zajmujesz się branżą internetową bo to chyba jedyne na czym się znasz.

Jeśli piszesz "albo pisz prawdę!" to twierdzisz że ktoś skłamał. A osoba która kłamie w naszym świecie nazywana jest kłamcą. Oczywiście dla ciebie jeśli nie nazywasz kogoś bezpośrednio kłamcą to jest ok.
Moja rada jest taka sam zacznij czytać co piszesz i przestań myśleć "zero-jedynkowo".

Oczywiście napiszesz kolejnego posta, bo jak by to wyglądało gdyby to nie ADMINISTRATOR miał ostatnie słowo. Ale co tam pisz sobie pisz tylko TY masz rację i nie ważne w jakim temacie.
Pozdrawiam

a_m
17-06-2011, 22:44
prawda/fałsz, to przedszkole logiki, które ma się nijak do osądów moralnych (prawdomówny/kłamca itp); nie potrafisz zadać pytania - pomóż sobie, uzupełnij wiedzę;
temat zamykam