PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam rozszerzeń, żeby zrobić 'to' i 'tamto'



754727189541
02-03-2011, 10:54
Witam, szukam rozszerzeń darmowych (chyba, że ewentualnie ktoś sprzedaje licencje za symboliczne kwoty); nie szukam porad gdzie i komu zapłacić za zrobienie. Nie chcę zmieniać J!1.6 na J!1.5 . Mogą być stabilne rozszerzenia w zaawansowanym stadium beta.

1. Pierwsza sprawa:
Chciałbym uzyskać na stronie taki efekt jak np Encyklopedia Gier na Gry-Online. Tutaj przykład: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=821

Ogólnie chodzi o to, żeby każda gra miała swoją stronę, na której u góry byłyby podstawowe informacje (nazwa, obrazek, itd.) a pod spodem pozioma belka z podstronami (recenzja, zapowiedź, galeria, galeria video, powiązane pliki, itd.). Dobrze by było, żeby przyciski niektórych podstron mogłyby być nieaktywne. Dobrze by było gdyby zawartość podstron była ładowana dopiero po kliknięciu.

Zależy mi bardzo na tym, żebym mógł łatwo dodawać nowe gry do bazy, i żeby wszystko dobrze wyglądało i było spójne (wg tego samego szablonu).

Zależy mi także na komentarzach użytkowników pod grą.

Nie pogardziłbym możliwością wyświetlania propozycji podobnych gier (po tagach) oraz jakimiś efektywnymi możliwościami przeszukiwania bazy gier.


2. Druga sprawa:
Są jakieś skrypty forum, które łatwo się integrują z Joomlą 1.6? Chodzi o wspólną bazę użytkowników.


Z góry dziękuję i pozdrawiam.

PeFik
02-03-2011, 12:19
ad 1) znam bardzo dobry, ale płatny - i to uczciwe pieniądze. Chyba nie sądzisz, że zrobienie gry-online - kosztowało by cię $10 ??
ad 2) pomału się robią...

Od szukania to jest OD ZAWSZE:
a) słownik ang-pol lub translator
b) http://extensions.joomla.org/

754727189541
02-03-2011, 12:46
ad 1) znam bardzo dobry, ale płatny - i to uczciwe pieniądze. Chyba nie sądzisz, że zrobienie gry-online - kosztowało by cię $10 ??Mój budżet na ten projekt zamyka się w paczce żelków. Nie chcę "zrobić gry-online", tylko chcę mieć na stronie możliwą do łatwego przeglądania bazę gier, w której wpisy byłyby wg jednego schematu (i wszystko by 'grało'). Może dam przykład mniej profesjonalnej strony:
http://www.mmortsgamers.com/reviews/mmorts/castle-of-heroes.html


Od szukania to jest OD ZAWSZE:
a) słownik ang-pol lub translator
b) http://extensions.joomla.org/Spędziłem tam więcej czasu niż myślisz.

PiotrWrona
02-03-2011, 13:06
Spędziłem tam więcej czasu niż myślisz.

Rzadko zgadzam się z PeFik-sem ale tu ma rację twoje wymagania są naprawdę spore i nie znajdziesz darmowego skryptu który da ci to wszystko.
Jeśli spędziłeś sporo czasu na http://extensions.joomla.org/ i nie znalazłeś nic co by spełniało twoje oczekiwania znaczy czegoś takiego nie ma. Akurat ta strona stanowi największy zbiór dodatków do Joomli.
Jeśli chcesz uzyskać taki efekt jak opisujesz zupełnie za darmo radzę skorzystać z jakiegoś gotowego Komponentu do katalogowania zawartości np. SobiPro, sobi2, K2 (choć to komponent artykółów to można by uzyskać taki efekt jak mówisz) lub każdy inny tego typu i kombinować z dodatkami i modułami. Jest tylko jeden minus trzeba się nieźle na kombinować a nie tylko zainstalować joomle i kliknąć instaluj komponent

754727189541
02-03-2011, 13:11
PiotrWrona - w tym problem, że te rozszerzenia, które wymieniłeś nie są kompatybilne z 1.6. Z konfiguracją raczej dam sobie radę.

PiotrWrona
02-03-2011, 13:48
SobiPro jest kompatybilne z 1.6................ jeśli planujesz większy projekt na prawdę lepiej cofnij się do 1.5.x bo do j1.6 jest garstka rozszerzeń. jest ono dopiero w fazie rozwoju a w pełni użyteczne będzie dopiero za kilka miesięcy.

zwiastun
02-03-2011, 13:50
Na pewno wszystkie nie są? To jedno. Drugie - kto Ci każe korzystać z Joomla 1.6? Bo nowszy? Wymagania księżycowe, budżet siedmiolatka, a mniemanie o sobie niewymierne!

754727189541
02-03-2011, 14:23
SobiPro jest kompatybilne z 1.6................ jeśli planujesz większy projekt na prawdę lepiej cofnij się do 1.5.x bo do j1.6 jest garstka rozszerzeń. jest ono dopiero w fazie rozwoju a w pełni użyteczne będzie dopiero za kilka miesięcy.Hmmm myslałem, że to to samo co Sobi, tylko jakaś płatna/lepsza wersja. Dzięki, pokombinuję z tym jakie to ma możliwości :)
Ja przy tym projekcie będę jeszcze sporo grzebać, robię go dla siebie i mi się nie spieszy.


Na pewno wszystkie nie są? To jedno. Drugie - kto Ci każe korzystać z Joomla 1.6? Bo nowszy? Wymagania księżycowe, budżet siedmiolatka, a mniemanie o sobie niewymierne!Będę laski wyrywać na moją Joomlę 1.6. A jak zrobię klona gry-online to wszystkie są już moje i codziennie będę miał w łóżku inną panienkę :spoko: .
Przeprowadziłem badania (pooglądałem strony stworzone w Joomli, poczytałem o darmowych rozszerzeniach) i mniej-więcej wiem jakie mam dostępne możliwości jeśli idzie o Joomlę i wcale nie uważam swoich wymagań za kosmiczne. Chciałbym tylko wiedzieć jakich darmowych rozszerzeń kompatybilnych z J!1.6 mogę użyć. A mniemanie o sobie mam takie, ponieważ, gdy wszyscy kumple siedzą na php-fusion z Fantastico to ja umiem Joomlę sam wrzucić i zainstalować z tylko dwoma ostrzeżeniami dotyczącymi bezpieczeństwa. A tak poważnie to mam wrażenie, że potrafisz być milszym i bardziej pomocnym człowiekiem.

pozdrawiam ;)

PiotrWrona
02-03-2011, 15:50
Jak na twoim miejscu przy Zerowym budżecie przerzucił bym się na Drupal.

zwiastun
02-03-2011, 17:02
Owszem, potrafię, wtedy, gdy to ma jakikolwiek sens, bo respondent chce rozmawiać, a nie stawiać warunki. Ty stawiasz warunki: nie Joomla 1,5, bo musi być 1.6, bez żadnych argumentów!, rozszerzenia mogą być "płatne", ale stać Cię zapłacić, jak za żelki, a przy tym dowodzisz, że pojęcie na temat masz mierne, skoro wystarczą Ci jakieś "stabilne rozszerzenia w zaawansowanym stadium beta". Słowem - wymądrzanie się a nie prośba o poradę.

754727189541
02-03-2011, 19:06
SobiPro - wszystko super, myślę, że by się nadawał i to bardzo, ale do menu mogę przypisać tylko "entry form", a przy klikaniu tego odnośnika wysypuje mi Fatal Errory związane z plikami .php . Nic na ten temat w Google nie znalazłem, a nie jestem developerem, więc porzucę to rozwiązanie.

Wg wielu opinii o Drupalu jakie czytałem, nie ma co podchodzić do niego bez znajomości php.

PiotrWrona
02-03-2011, 22:13
SobiPro - wszystko super, myślę, że by się nadawał i to bardzo, ale do menu mogę przypisać tylko "entry form", a przy klikaniu tego odnośnika wysypuje mi Fatal Errory związane z plikami .php . Nic na ten temat w Google nie znalazłem, a nie jestem developerem, więc porzucę to rozwiązanie.

Wg wielu opinii o Drupalu jakie czytałem, nie ma co podchodzić do niego bez znajomości php.

To że wyskakuje jakiś błąd nie znaczy że trzeba olać komponent. Polecam napisać post na forum komponentu lub tu w osobnym temacie a na pewno uzyskasz pomoc.

A co do drupala każdy CMS wymaga jakiejś minimalnej wiedzy o PHP i XHTML jeśli chcesz uzyskać coś więcej niż tylko gotowe komponenty. Polecam wejść na drupal.org i poczytać listę komponentów (patrz na wersję 6.xx bo na 7 jeszcze prawie nic nie ma) jeśli masz problemy z angielskim google translator. Tam na pewno znajdziesz dużo więcej darmowych rozwiązań.

To prawda że Drupal jest po pierwsze stabilniejszy ale i bardziej skomplikowany od joomli ale za darmo na prawdę tylko ratuje cię podłapanie podstaw PHP i kombinacje w DRUPAL bo w joomla jest prościej ale i drożej.

Coś za coś.

PeFik
02-03-2011, 22:37
Te numer telefonu, złożymy sie całą ekipą i dokupimy ci 2, albo nawet 3 paczki żelków, tylko już nie smuć tak bardzo.

754727189541
02-03-2011, 23:31
PiotrWrona - póki co zrobię tak, że strona o grach będzie się składać z tabelki z informacjami (której wzór będzie dodany do szablonu .CSS) a pod nią będzie CD Magic Tabs do zakładek zawartości. Zrobię sobie prostą aplikację do generowania kodu HTML tej tabelki i MagicTabs i najzwyczajniej będę to sobie wklejać w podglądzie HTML do artykułu. Pomyślę jeszcze nad realizacją przeszukiwania tej bazy. Może się pojawi jakiś ciekawy dodatek do komentarzy do 1.6 .

Jak się nie sprawdzi to się chyba będę musiał zainteresować Drupalem...

PeFik - Ty chyba jednak niemało masz z tego namolnego promowania komercyjnych skryptów, jeśli Cię stać na takie szastanie żelkami.