PDA

Zobacz pełną wersję : problem z zapisywaniem ustawien



jarecki
19-10-2006, 07:39
Mam najnowsza wersje joomli i pojawia sie problem z zapisywaniem ustawien w komponentach. Prosze o podpowiedz gdzie szukac przyczyny i jak ja wyeliminowac. Kiedy wejde na jakikolwiek komponent w panelu admina i probuje zapisac ustawienia - zwraca mi komunikat ze ustawienia zostaly zapisane. Jednakze znikaja wszystkie ustawienia danego komponentu.

Sytuacja odnosi sie do wszystkich ustawien wiec globalnie cos trzeba zmienic ale nie za bardzo wiem co i gdzie.

Chyba problem pojawil sie kiedy nadpisalem plik .htaccess i global.php :-) ale nie jestem pewien, poniewaz ja dopiero raczkuje w joomli zatem prosze o pomoc....... > :-) :confused:

dawkak
19-10-2006, 11:50
Zobacz jak masz ustawione prawa dostępu może coś z nimi się stało.
pliki nadpisywałeś czy coś w nich zmieniałeś?

jarecki
19-10-2006, 16:21
Zobacz jak masz ustawione prawa dostępu może coś z nimi się stało.
pliki nadpisywałeś czy coś w nich zmieniałeś?

Dzieki za zainteresowanie... Tzn chcialem wyeliminowac blad ktory jest szeroko znany


Zmienna PHP register_globals ustawiona jest ’ON’ zamiast ’OFF’
Zmienna Joomla! RG_EMULATION ustawiona jest ’ON’ zamiast ’OFF’ w pliku globals.php.
I wiesz kiedy wyeliminowalem te bledy przestalo dzialac.. tzn probelm ktory opisalem wczesniej... ale teraz nadpisalem pliki z nowej instalki joomla i dziala, wszystko jest okey... ale nadal pojawiaja sie bledy j.w.. Nie wiem czy jest to wina serwera na ktorym jest to hostowane... czy to ma admin serwera wyeliminowac w jakis swoich ustawieniach???? nie wiem jesli macie jakies sugestie to prosze o pomoc!

szuman
20-10-2006, 06:39
niektóre komponenty mają własne pliki konfiguracyjne, które również muszą mieć prawa do zapisu. Większość komponentów konfigurację zapisuje w bazie, ale sa wyjątki. Jeśli piszesz, że wszystkie odmawiają posłuszeństwa, to znaczy, że baza się na ciebie wypięła, albo skrypt nie chce z nią gadać. Musisz zabawić się w mediatora i pogodzić te dwie strony ze sobą ;)

jarecki
20-10-2006, 11:53
dziekuje serdecznie za informacje sprawdze jeszcze chmody... Na razie wszystko dziala dobrze ale niepokoi mnie tylko caly czas w panelu admina ze jest komunikat

Zmienna PHP register_globals ustawiona jest ’ON’ zamiast ’OFF’
Zmienna Joomla! RG_EMULATION ustawiona jest ’ON’ zamiast ’OFF’ w pliku globals.php.

I jesli usunę te dwa miejsca wtedy nie chce mi zapisac zadnych zmian w kazdym jednym komponencie :-)

pzdrw

Sova
20-10-2006, 14:15
RG_emulation - zmieniasz w globals.php.

szuman
20-10-2006, 14:26
ja w globals.php niczego nie zmieniałem. Napisałem do admina, zeby wyłączył na serwerze RG, wyłaczył i nie mam żadnych komunikatów... RG_emulation nie zmienia sie przed instalacja, aby emulowało register_globals na etapie instalacji?

jarecki
20-10-2006, 15:42
RG_emulation - zmieniasz w globals.php.

witam dzieki za odpowiedz... tzn wiem gdzie sie to zmienia i zmienilem tylko wlasnie w wyniku tego wynikl precedens iz wszystkie komponenty nie chcialy zapisywac swoich ustawien (wszystkie tzn wybralem losowo trzy i wszystkie sie nie zapisaly a co wiecej nie pamietaly ustawien poprzednich).

Wiec nie wiem ale chyba tak jak szuman twierdzi napisze maila do admina gdzie mam hosting i postaram sie wyjasnic sprawe...

Ale dzieki wielkie za podpowiedzi, jak cos bede wiedzial wiecej to dam znac :-)

pozdrawiam

Jarecki