PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc, aktualizacja joomla z 1.0.13 by JoomlaPL.com Team na 1.5



saymon467
02-03-2011, 13:52
Witam serdecznie. Mam pewien problem. Prowadzę stronę upartej na CMS joomla, jest to serwis informacyjny, który posiada bazę setek artykułów i nie chcę tracić tego co już zostało na tej stronie zrobione. Chciałbym zaktualizować witrynę do joomla wersji 1.5, strona posiada kodowanie ISO-8859-2. Czytałem troszkę po forach ale wszystko jest tak porozrzucane, że ciężko się w tym wszystkim połapać.. Czy mogę prosić o jakiś link bądź wypowiedź kogoś, kto faktycznie może mi pomóc w tej kwestii? Strona musi pozostać na tym samym serwerze co obecnie się znajduje, adres również powinien być zachowany. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

zwiastun
02-03-2011, 13:56
Uaktualnij do Joomla 1.0.15 i zostaw, jeśli zadajesz takie pytania. Bo to niby proste, ale nieproste. Idealnej metody migracji nie ma. Oprócz kodowania bazy, z czym stosunkowo najłatwiej sobie można poradzić, jest jeszcze parę innych problemików do pokonania. Im większa witryna, tym bardziej skomplikowane przenosiny. Migracja jest omówiona na www.pomoc.joomla.pl

saymon467
02-03-2011, 14:09
a czy do aktualizacji dostępna jest jakaś łatka? Do aktualizacji do 1.0.15 oczywiście? Troszkę szkoda, że to zbyt dużo roboty przy tym, myślałem, że da radę to jakoś sprawniej i bezpieczniej ale w takim wypadku przyjmę chyba wiadomość eksperta.

zwiastun
02-03-2011, 14:18
Nie wiem dokładnie, z której wersji korzystasz (prawdopodobnie polski fronton, angielskie zaplecze - w takim przypadku łatki są nadal dostępne na joomlacode. Możesz też po prostu pobrać 1.0.15 z joomlacode lub z joomlapl.com i nadpisać pliki. Zmian w bazie danych nie ma, więc wszystko powinno pójść gładko, ale lepiej przetestować najpierw działanie lokalnie.
Głębsze zmiany - pobrać od nas z archiwum (na www.joomla.pl) wersję joomla 1.0.15 kodowaną w iso 8859-2 (Joomla - JAL) i nadpisać tą wersją (pamiętaj o kopii witryny i wcześniejszych testach na kopii)