PDA

Zobacz pełną wersję : virtuemart-email potwierdzajacy



melonchio
19-10-2006, 13:59
witam
mam pytanko:)
czy da sie w jakis sposob zrobic by email potwierdzajacy zlozenie zamowienia byl wysylany nie tylko do zamawiajacego i administratora a jeszcze do innej osoby?

pomian1
19-10-2006, 17:06
spróbuj po przecinku dopisać kolejnego mejla (nie wiem czy zadziała)

kmin
19-10-2006, 18:54
Jak by nie pomogło to powyżej, to edytuj plik:
administrator\components\com_virtuemart\classes\ps _checkout.php
linia 1964:
$vendor_mail = vmMail( $shopper_email, $shopper_name, $vendor_email, $vendor_subject, $vendor_mail_Body, $vendor_mail_AltBody, true, null, null, $EmbeddedImages);

Skopiować linie jeszcze raz poniżej i w miejsce $vendor_email wstawić e-mail na który ma być jeszcze wysłane potwierdzenie, no i zmienić nazwe $vendor_mail na np. $vendor_mail2

paweltarn
08-11-2006, 19:46
u mnie nie wysyła potwierdzenia do admina.

pomocy

uczen
16-04-2007, 12:44
Mam virtuemart 1.0.10. Maile potwierdzające dochodziły do klientów ale nie dochodziły do administratora iformujące o dokonanym zakupie

$vendor_mail = vmMail( $shopper_email, $shopper_name, $vendor_email, $vendor_subject, $vendor_mail_Body, $vendor_mail_AltBody, true, null, null, $EmbeddedImages);

zamiast $shopper_email wpisałem $from_email i działa :)

Jest to linia 1999 kodu. Pozdrawiam. Nie wiem czy nie jest już za późno na tą pomoc.

beatrice
30-10-2007, 15:01
Używam Jommla 1.0.11 i VirtueMart 1.0.13a.
Niestety VM od początku nie wysyła maili. Zamówienia pokazują się na liście zamówień. Również przy aktualizacji statusu maile nie wychodzą - pokazuje się komunikat, że mail do adres@klienta nie może zostać wysłany.
Niestety jestem zielona z PHP, nie bardzo wiem co zmieniać bo inne porady sugerowały to co w mojej wersji VM już jest. Proszę o pomoc.

uczen
04-11-2007, 01:05
Sprawdź ustawienia swojej poczty w ustawieniach globalnych Joomli w panelu administracyjnym. Powinien tam się znajdować adres serwera poczty oraz dane twojego konta, z którego twoi klienci mają dostawać potwierdzenia. Może to pomoże :)

beatrice
07-11-2007, 02:47
Dzięki za wskazówkę. Sprawdzałam ustawienia, ale wszystko wygląda ok. Formularz kontaktowy na stronie działa, poczta wewnętrzna działa, można utworzyć nowe konta użytkowników po czym natychmiast przychodzi mail informujący do obu stron.
Zmieniłam tylko ustawienia poczty z Funkcja mail PHP na Sendmail i teraz przy zmianie statusu zamówienia już nie pojawia się komunikat Warning mail do xx nie może zostać wysłany, tylko jest Info mail do xx został wysłany. Niestety tylko wirtualnie bo nic na @ nie dostaję.:mad: O nowych zamówieniach też @ nie wysyła. Gdzieś indziej tkwi błąd.:confused:
Jeżeli miałby ktoś jakiś pomysł to chętnie przetestuję, bo sama raczej nic nie wymyślę. Czy aktualizacja Joomli z 1.0.11 do 1.0.13 może coś tu zmienić??? Albo ustawienia sklepu? Albo..?

uczen
07-11-2007, 21:49
Zmień nie na sendmail tylko na serwer pocztowy SMTP i tam podaj takie ustawienia jakie ma twoja poczta. konto SMPT - nazwa konta przed małpą @, hasło :), serwer smtp w zależności od tego gdzie masz konto, np. poczta.fm, (jedno z darmowych kont na interii). U mnie to działa, u Ciebie też zadziała.
Pozdrawiam.

uczen
07-11-2007, 21:51
P.S. prawdopodobnie ustawienie autoryzacji trzeba ustawić na tak.
Pozdrawiam.

beatrice
08-11-2007, 01:49
Oczywiście od razu testowałam ustawienie poczty na SMTP: znowu w VM pojawiał się "Warning wiadomość do xx nie mogła zostać wysłana", formularz kontaktowy na stronie też nie działał. Ustawienia SMTP są ok - konto konfigurowałam na wielu komputerach (w tym ftp - mam płatne konto razem z hostingiem) i zawsze działa. Poza tym gdybym coś tu poknociła to raczej Joomla nie wysyłałaby maili do nowych użytkowników? Może problem tkwi w Joomli? Coś z czymś nie gra, przez to fiksuje SMTP, a przez to nie działa VM? :confused:

beatrice
08-11-2007, 02:11
No prawie miałam rację. Zamiast nazwy serwera w ustawieniach poczty (SMTP) wystarczy wpisać localhost. Teraz działa wszystko: zmiana statusu zamówień, nowe zamówienia dochodzą do admina i klienta, no i formularz kontaktowy na stronie. Hurra! DZIĘKI :):):)

Elfiszcze
09-11-2007, 14:23
Mój problem polega na tym, iż maile dotyczące rejestracji na koncie dochodzą, natomiast w ogóle nie dochodzą maile potwierdzające zakup (do admina + klienta) oraz maile ze zmianą statusu zamówienia. Testowałam wszystkie możliwe ustawienia maili i nadal to samo. Na innych serwerach działa. Na tym, na którym mam sklep w pewnym momencie po prostu przestało działać. Napisałam do nich i twierdzą, że nie było żadnych zmian na serwerze. O co chodzi? Może ktoś się spotkał z tym problemem? Bardzo proszę o pomoc. Dodam, że używam Joomla 1.0.13 + Virtuemart 13a
Problem naprawiony - chodziło o ustawienia serwera - pozmieniali coś u siebie i działa :-)

daymaker
03-04-2009, 09:45
Maile z linkiem aktywującym konto użytkownika dochodzą, ale potwierdzenie złożenia zamówienia nie :(

trzepiz
03-04-2009, 09:54
Czyli w ustawieniach Joomla masz wszystko OK .. teraz sprawdz w VM czy wszedzie wpisałeś dobre e-maile z których ma wysyłać ..

daymaker
07-04-2009, 15:46
Czyli w ustawieniach Joomla masz wszystko OK .. teraz sprawdz w VM czy wszedzie wpisałeś dobre e-maile z których ma wysyłać ..

Spoko, ale w VM nie ma ustawień e-mail, chyba że przeoczyłem... :confused:

bojownik
17-04-2009, 19:31
Witam, mam problem

Joomla 1.5.6
VirtueMart 1.1.2
hosting nazwa.pl

Chodzi o wiadomości, gdy klient chce zadać pytanie o produkt, nie ma żadnego problemu, wiadomości dochodzą, natomiast gorzej jest z potwierdzeniami zamówień i emailami rejestracyjnymi. Nie dochodzą, mam zwroty, adres nazwy.pl który wykorzystywany jest do wysyłania wiadomości mailto, bez uwierzytelnienia jest na spam listach. Wygląda na to że do wysyłania zapytania o produkt wykorzystywany j est inny skrypt wysyłający niż ten, który wysyła potwierdzenia. Moje pytanie da się coś z tym zrobić? Jeśli nie byłbym wdzięczny, gdyby ktoś chociarz wskazał mi pliki (funkcję) odpowiedzialne za wysyłanie wiadomości zarówno tych od zapytań o produkt jak i tych od potwierdzeń, być może wtedy w kodzie coś znajdę i poprawię. Niestey w kodzie jest tak namieszane, że nie mogę do tego dojść.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Arapaho
29-04-2009, 11:27
Mam ten sam problem
joomla 1.5.9.
VM 1.1.3
nazwa.pl


potwierdzenie po złożeniu zamówienia nie dochodzi do klienta. Natomiast do admin dochodzi.
Ustawienia SMTP są poprawne ( na outlooku mogę wysyłać i maile dochodza). Próbowałem wpisać w nazwie serwera localhost jak radziła kolezanka powyżej ale wywala mi błąd wtedy.
Co zrobić....?czy są jakieś ustawienia maili w VM? przeglądnąłem konfigurację i nic nie widzę

Grisza
29-07-2009, 18:39
P.S. prawdopodobnie ustawienie autoryzacji trzeba ustawić na tak.
Pozdrawiam.
Dawałem wszstko i jak ustawie tak jak tutaj to mi piszę ostrzeżenie, że niemożliwe jest wysłanie.

KoTeKMalbork
14-09-2009, 23:06
Na innych serwerach działa. Na tym, na którym mam sklep w pewnym momencie po prostu przestało działać mam właśnie to samo z tym że mi na serwie nie działało od początku po interwencji u admina działało a teraz nagle znów przestało działać.
I tak jak u wielu informacja o nowym koncie działa tylko nie o nowym zamówieniu.

techniq
25-09-2009, 09:55
Ja nie wpisałem adresu email w ustawieniach głównych sklepu. Po uzupełnieniu tego szczególiku zaczęło to działać ale tylko dla nowych zamówień. Na szczęście informacja o złożeniu zamówienia zaczęła w końcu przychodzić na jakikolwiek email.

jamci
11-03-2010, 22:25
U mnie pomogło wpisanie w odpowiednie portu smtp:

SMTP Port: XYZ
SMTO Host: smtp.eksperymentuj.pl:XYZ

Gdzie za XYZ trzeba wpisać poprawny numer portu.

Pozdrawiam.

Cebul
28-03-2012, 12:13
Witam,

Mam ten sam problem, próbowałem już sposobów, które się pojawiały w tym temacie. Linijki w ps_checkout.php, o których pisaliście wyglądają u mnie tak:

$shopper_mail = vmMail( $from_email, $mosConfig_fromname, $shopper_email, $shopper_subject, $shopper_mail_Body, $shopper_mail_AltBody, true, null, null, $EmbeddedImages);

$vendor_mail = vmMail( $from_email, $mosConfig_fromname, $vendor_email, $vendor_subject, $vendor_mail_Body, $vendor_mail_AltBody, true, null, null, $EmbeddedImages, null, $shopper_email);

if ( !$shopper_mail || !$vendor_mail ) {

$vmLogger->debug( 'Something went wrong while sending the order confirmation email to '.$from_email.' and '.$shopper_email );
return false;
}
//

Probowałem poniższych sposobów:

Jak by nie pomogło to powyżej, to edytuj plik:
administrator\components\com_virtuemart\classes\ps _checkout.php
linia 1964:
$vendor_mail = vmMail( $shopper_email, $shopper_name, $vendor_email, $vendor_subject, $vendor_mail_Body, $vendor_mail_AltBody, true, null, null, $EmbeddedImages);

Skopiować linie jeszcze raz poniżej i w miejsce $vendor_email wstawić e-mail na który ma być jeszcze wysłane potwierdzenie, no i zmienić nazwe $vendor_mail na np. $vendor_mail2



tym sposobem też probowałem:

$vendor_mail = vmMail( $shopper_email, $shopper_name, $vendor_email, $vendor_subject, $vendor_mail_Body, $vendor_mail_AltBody, true, null, null, $EmbeddedImages);

zamiast $shopper_email wpisałem $from_email i działa


Mail po rejestracji klienta dochodzi na mail klienta i do mnie, formularze kontaktowe ze strony www dochodza, jedyny problem u mnie polega na tym ze mail zmieniajacy status zamowienia dochodzi tylko do klienta a do mnie juz nie wiec skoro pozostale maila dzialaja dobrze to znaczy ze nie ma znaczenia tutaj ustawienie SMTP czy sendmail czy czegos tam tylko po prostu brakuje jakiejs komendy, dzieki ktorej mail zmieniajacy status zamowienie dochodzilby takze do admina, dobrze mowie? A maile w ustawieniach admina, joomli i sklepu sprawdzalem po 3 razy wiec na 100% mam dobrze wpisane, wszedzie takie same.

Na zagranicznym forum virtuemart wyczytalem ze kiedy w ustawieniach joomli, VM i admina strony wszedzie jest inny email to powinno to rozwiazac problem, ustawilem wszedzie inne adresy ale i tak mail dochodzil tylko do klienta.

Czy ktos potrafi mi pomoc?
Sklep mam w joomli 1.5.25 a VM 1.1.4

Pozdrawiam

humanbeast123
24-05-2012, 15:34
Witam
Mam problem z virtuemat 1.9. Chciałbym żeby użytkownik, który rejestruję się w sklepie, dostaje maila z loginem i hasłem, oprócz tego żeby był automatycznie wysyłany do niego regulamin sklepu. Proszę o odpowiedź jak to zrobić?
Może ktoś wie gdzie znajduję się kod, który wysyła podziękowania za rejestrację, wtedy bym sobie wkleił tam regulamin.
Drugi problem mam z podatkiem vat. chodzi o wyświetlanie się na końcu w zamówieniu klienta (w tym vat 23%........)

Pozdrawiam

Werian89
29-05-2012, 22:22
Jaka Joomla, jaki Virtuemart?

humanbeast123
30-05-2012, 21:08
Dziękuję za zainteresowanie, ale z tym problemem już sobie poradziłem. Jeżeli chodzi o vat to zmiany można zapisać w pliku administrator/components/com_virtuemart/languages/common/polish.php, również w tym samym pliku można wkleić regulamin, który przy rejestracji przychodzi na maila kontrachenta, wiersz 579

Następny problem mam taki, aby w chwili kiedy kliknę na dodaj do koszyka wyskakiwało dodatkowe okno z zapytaniem czy (jesteś pewien żeby dodać do koszyka) (rezygnuj z dodania produktu do koszyka) lub coś w tym stylu i żeby to okno nie zamykało się dopóki nie kliknę na któryś z przycisków.

Joomla 1.5.23 - virtuemart 1.1.9
Bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam

Werian89
31-05-2012, 00:38
Na tą chwilę Ci nie poradzę w 100%, bo do tego trzeba napisać kod, a ja niestety nie mam ostatnio na to czasu.
Rozejrzyj się po rozszerzeniach dla VM 1:

http://oldextensions.virtuemart.net/
http://extensions.joomla.org/extensions/extension-specific/virtuemart-extensions

oraz na oficjalnym forum VM:
http://forum.virtuemart.net/index.php

Może akurat coś znajdziesz.

humanbeast123
10-06-2012, 00:40
Witam
Mam następny problem. Otóż przy rejestracji jak i przy zakupie w VM dochodzą maile Undelivered Mail Returned to Sender i wszystko jest w załączniku.

Proszę o pomoc
Pozdrawiam

zabulinek
12-11-2012, 23:42
witam
mam taki malutki problem, sklep VM 2 i joomla 1.5.26 w jezyku angielskim od frontu oczywiscie bez mozliwosci zmiany na inny. wszystko jest ok do momentu zakupow, po zaplaceniu przychodzi email potwierdzajacy do sprzedajacego i kupujacego w jezyku angielskim, ale jak juz sprzedawca zaktualizuje zamowienie na "wyslane" to do jednego i drugiego jest wysylany email potwierdzajacy wyslanie ale niestety po polsku. moze ktos wie dlaczego i jak to zmienic.

souacz
13-11-2012, 07:18
Jeśli w VM masz polski język a nie chcesz go pod żadnym pozorem używać to nadpisz polski plik językowy angielskim (skopiuj go z folderu z angielskim i wrzuć do pl. Usuń polski i zmień nazwę angielskiego na te samą, którą miał usunięty).

--- sent from Android mobile device