PDA

Zobacz pełną wersję : Simple Image Gallery 2.0 - problem na s. startowej



mcd
02-03-2011, 23:57
Witam.
Używam Simple Image Gallery v.2.0 na joomli 1.5.22.

Z większością problemów sobie poradziłem (opcja szukaj zadziałała), ale po przestudiowaniu kilkudziesięciu wątków - mojego pytania nie znalazłem.

Otóż, na stronie startowej znajdują się krótkie artykuły - newsy. W każdym z nich mam zamiar umieszczać jeden obrazek z SIG. (Po wciśnięciu "więcej" - otwieram dalszą część - nic odkrywczego).

Jednak zauważyłem, iż zdjęcie pojawia się tylko w pierwszym artykule na startowej. W kolejnych newsach mam już tylko: {gallery}costa/costam{/gallery}... Czysty tekst.

Oczyszczałem html w artykułach, żeby się upewnić, że nic tam nie dopisało.
Ciekawa rzecz, że jeśli zamienię artykuły miejscami - to w pierwszym zawsze będzie ok. w kolejnym galeria przestaje działać (oczywiście działała jeśli art był na pierwszym miejscu). Tłumaczę łopatologicznie, co by nie było nieporozumień.

Czyżby na stronie startowej mogła być tylko jedna instancja SIGa? (Jeśli w pierwszym artykule występują dwa lub więcej odwołań - zawsze działa - oczywiście tylko w pierwszym)

i teraz: Co robić?

strona: http://www.parafiakolumna.pl <- są tam przykładowe artykuły testowe

Jola
03-03-2011, 01:45
Witam,
co się dzieje po przełączeniu szablonu na standardowy?
Co się stanie jeśli w ustawieniach menu zaznaczysz więcej artykułów w Pozycji nad kolumnami?

mcd
03-03-2011, 08:34
Witam,
co się dzieje po przełączeniu szablonu na standardowy?
Co się stanie jeśli w ustawieniach menu zaznaczysz więcej artykułów w Pozycji nad kolumnami?

W obydwu przypadkach - bez zmian. Problem występuje.

nikszal
03-03-2011, 11:32
Czy masz w images/stories/ katalogi deiagmen i banery, a w nich zdjęcia, które SIG ma wyświetlać?

================================================== ==========

W images/stories/deiagmen nazwa pliku Plakat-noworoczny.jpg zawiera myślnik. SIG tego nie cierpi i stąd problem. Ja już to przerabiałem.

Staraj się używać w nazwach plików tylko małych liter i zamiast "-" stosuj "_"

mcd
03-03-2011, 15:30
Czy masz w images/stories/ katalogi deiagmen i banery, a w nich zdjęcia, które SIG ma wyświetlać?

================================================== ==========

W images/stories/deiagmen nazwa pliku Plakat-noworoczny.jpg zawiera myślnik. SIG tego nie cierpi i stąd problem. Ja już to przerabiałem.

Staraj się używać w nazwach plików tylko małych liter i zamiast "-" stosuj "_"

Proszę dokładniej doczytać mój pierwszy post. Galeria DZIAŁA, ale tylko w pozycji pierwszej (od góry). Jeśli dany artykuł przesunę w dół - to przestaje tam działać galeria. Natomiast w artykule, który wskoczy na miejsce pierwsze - działać zaczyna.
A zatem również i plakat "z myślnikiem zamiast podkreślnika" się otworzy. Ale jeszcze raz podkreślam - tylko w pozycji pierwszej.

To może podam jeszcze jakie możliwe przyczyny wykluczam:
1. błędne ścieżki do zdjęć (zaznaczam, że SIG pokazuje co trzeba w pierwszym artykule.)
2. Konflikt z dj image slider - był takowy, ale nowa wersja SIGa (2.0) już tego problemu nie ma. Poza tym, jak wyłączę slidera - problem pozostaje

nikszal
03-03-2011, 15:50
Z tym myślnikiem nie do końca masz rację, bo SIG traktuje go jako znak specjalny w nazwie pliku. Miałem z tym problem po przerabianiu fotek w Photoshopie, który standardowo wstawia w kilkuczłonową nazwę pliku myślnik. I była kiszka. Musiałem poprawiać nazwy , bo SIG ich nie łykał.

Ale wracając do problemu.

Jesli zmiana szablonu nie przynosi efektu, to powodem mogą również być doinstalowane rozszerzenia, takie jak DJ-slider, czy zegar. Powyłączaj je i sprawdź jak zachowuje sie SIG. Często następują konflikty skryptów w doinstalowanych rozszerzeniach.

mcd
03-03-2011, 16:38
Oczywiście rozumiem, że zasadniczo od najdawniejszych czasów unika się myślników - ale w tym przypadku to nie ten trop. Zobacz na stronie - teraz pierwszy jest artykuł z plikiem zawierającym myślnik w nazwie. Oczywiście nic nie zmieniałem w artykule - tylko go opublikowałem.

Druga rzecz - wyłączyłem też zegar, ale to już wcześniej robiłem, a zapomniałem wspomnieć. Wniosek - zegar też nie jest winowajcą.
Teraz popróbuję wyłączać inne moduły. Zobaczymy.

http://www.parafiakolumna.pl

nikszal
03-03-2011, 17:31
Stronkę masz na dedyku.
Może tu tkwi problem, a konkretnie w konfiguracji serwera?

Sam SIG nie sprawia problemów.

mcd
03-03-2011, 17:44
Stronkę masz na dedyku.


No, a że niby co to znaczy? Taki master to ja nie jestem. Tylko udawałem mądrego... i się wydało. Co mam sprawdzać?

nikszal
03-03-2011, 17:50
Nigdy nie korzystałem z serwera dedykowanego, więc Ci nic nie podpowiem.
Za to często korzystam z SIG-a i nie nie mam z tym dodatkiem żadnego problemu. Fotki mam tam, gdzie chce je mieć.

Jola
03-03-2011, 22:23
Potwierdzam dolegliwość @mcd.
Myślę, że problem wynika z dostosowania pluginu do wersji 1.6.
Plugin nie korzysta z przypisania do żadnego zdarzenia i wywoływany jest tylko raz dla strony frontowej a nie dla każdego artykułu.
W przeglądzie art. w kategorii jest jeszcze gorzej.
Proponuję zainstalować starszą wersję lub coś innego.

mcd
03-03-2011, 22:53
Zatem pozostaje mi zastanowić się nad innymi rozwiązaniami.
Albo poszukam podobnej, równie prostej galerii. Albo uruchomię poprzednią wersję, a inny slider znajdę. Póki co dziękuję za pomoc.