PDA

Zobacz pełną wersję : Niewidoczny tytuł strony, oraz modyfikacja księgi gości phoca guest book



oman
03-03-2011, 13:26
Witajcie,

Mam pytanie co do projektu który zrobiłem a jest on dostępny pod adresem:

www.cukierniazdebik.pl

Otóż nie chcę żeby był widoczny tytuł strony (artykułu), nie wiem jak go nazwać, a który teraz jest napisany białą czcionką i dlatego go nie widać, NA stronie startowej nad napisem witam proszę spróbować zaznaczyć i pojawi się tekst, który chciałbym usunąć -- jak mogę to zrobić?

Druga sprawa to księga gości, jak mogę zmienić jej język na polski? Który plik jest za to odpowiedzialny? Wystarczy jego modyfikacja by teksty byly po polsku? Księga to Phoca Guestbook

Dziękuję za pomoc !
Pozdrawiam,
Dominik

nikszal
03-03-2011, 17:44
1. /templates/test/css/brown.css -> wiersz 84

div.componentheading {
color: #FFFFFF;


}

zamiast #FFFFFF wstaw #541A0D

2. Od długiego czasu nie instaluję ksiegi gości, bo dla mnie to śmieciowisko. Każdy jednak ma prawo do swoich poglądów i one wcale nie muszą zgadzać się z moim poglądem.

Sprawdź w katalogu language czy nie ma angielskiej wersji pliku językowego tego komponentu. Jeśli jest, to wystarczy przetłumaczyć frazy na j.polski.

oman
03-03-2011, 17:56
Dziękuję za pomoc, jednak w 1 punkcie chodziło mi o to by ten tekst w ogóle się nie pokazywał - jak to zrobić?:)

nikszal
03-03-2011, 18:12
W linku do strony głównej, w parametrach systemu wyłącz "Pokaż tytuł strony".

oman
03-03-2011, 20:46
Bardzo dziękuję !

---------- Post dodany o 20:46 ---------- Poprzedni post był o 19:04 ----------

mam jeszcze jedno pytanko, a gdzie mogę zmienić ten text który jest na dole a mianowicie "Powered by Phoca Guestbook" - np na polski, gdyż w languages go nie ma?

Dzięki

nikszal
03-03-2011, 21:58
Ten tekst zostaw w spokoju. Dostałeś komponent za darmo to i stopka producenta niech zostanie w oryginale.

thordur
04-03-2011, 20:36
widząc tytuł tego postu, myślałem, że znajdę odpowiedź na moje pytanie: dlaczego nie widzę u siebie tytułu strony? Mam zaznaczone "pokaż tytuł strony" w każdej pozycji w menu, a pokazuje mi od strony frontowej tylko tytuł strony głównej, po przejściu na podstrony nie ma tytułów.

zwiastun
04-03-2011, 21:39
@thordur: a na jakiej podstawie zakładasz, że w odpowiedziach dotyczących innego problemu znajdziesz odpowiedź na swój (pytanie retoryczne).
Żeby tytuł strony był widoczny, trzeba go najpierw wpisać. Wpisałeś? To drugie.
Trzecie: tak naprawdę, to nie dajesz żadnych informacji, by cokolwiek przypuszczać.

thordur
04-03-2011, 22:24
tytuł oczywiście wpisałem. trochę już z administracyjnymi problemami w joomli miałem do czynienia i ten problem mnie zaskoczył. Zerknąłem kilka razy do innego serwisu, który mam postawiony pod joomlę i porównałem ustawienia z tymi, które mam w nowo postawionym serwisie. Wszystko wydaje się być ustawione prawidłowo. Mam trochę pusto w arkuszu stylów (podstawowe formatowanie tekstu, tła strony ale też m.in. contentheading i componentheading) i zacząłem właśnie tam szukać problemu. Joomla jest na prawdę "świeżo" postawiona, więc może czegoś brakuje?