PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd przy zmianie ustawień w menu. Błąd zapisu do bazy danych.



lucjanhellski
03-03-2011, 13:55
Witam. Otóż mam w menu pozycję przegląd sekcji, z ustawionymi parametrami podstawowymi:

"

Pozycji nad kolumnami: 6
Pozycji w kolumnach: 0
Ilość kolumn: 0
Ilość odnośników: 4

"

takie ustawienia powinny wygldąć w bazie danych w tabeli jos_menu w rekordzie pozycji menu w polu "params" tak (pomijając pozostałe ustawienia)

show_description=0
show_description_image=0
num_leading_articles=6
num_intro_articles=0
num_columns=0
num_links=4
orderby_pri=
orderby_sec=rdate
multi_column_order=0
show_pagination=2
show_pagination_results=1
show_feed_link=1
show_noauth=
show_title=
link_titles=
show_intro=
show_section=
link_section=
show_category=
link_category=
show_author=
show_create_date=
show_modify_date=
show_item_navigation=
show_readmore=
show_vote=
show_icons=
show_pdf_icon=
show_print_icon=
show_email_icon=
show_hits=
feed_summary=
page_title=
show_page_title=1
pageclass_sfx=
menu_image=-1
secure=0


Otóż gdy zmieniłem opcję "Pozycji nad kolumnami" na np. 1, to nie zaszły żadne zmiany w sposobie wyświetlania przeglądu sekcji :(... Sprawdziłem element w bazie i ku mojemu zdumieniu w polu "params" nie zaszły żadne zmiany, mimo iż w ustawieniach w kreatore menu widniały w Parametrach podstawowych już nowe wartości. Pomijając to poprawiłem wpis w bazie, w tej chwili zmiany w bazie się zapisują, aczkolwiek nadal joomla nie raeguje przy generowaniu przeglądu sekcji na jakiekolwiek zmiany :/ Kejcz oczywiście wyczyściłem...

Czy ktoś jest w stanie mi wyjaśnić o co chodzi?

nikszal
03-03-2011, 14:14
Witam. Otóż mam w menu pozycję przegląd sekcji, z ustawionymi parametrami podstawowymi:

"

Pozycji nad kolumnami: 6
Pozycji w kolumnach: 0
Ilość kolumn: 0


Czy ktoś jest w stanie mi wyjaśnić o co chodzi?
I czego się spodziewasz przy takim ustawieniu?

lucjanhellski
03-03-2011, 14:27
Spodziewam się, że analogicznie do pozostałych pozycji menu gdzie mam ustawione tak samo Parametry podstawowe (6,0,0,4) będzie się wyświetlało następująco. 6 = 6 pozycji na całą szerokość nad kolumnami, 0 = aby nie wyświetlały się żadne wpisy w kolumnach, 0 = aby pozbyć się kolumn, 4 = aby były 4 linki. Taki efekt chcę uzyskać, i uzyskałem w ten sposób w pozostałych wpisach menu. Kolega chyba nie zrozumiał istoty problemy. Problemem jest to, że OBOJĘTNIE co wpiszę, nie przynosi to zmian w wyświetlaniu. Any idea?

nikszal
03-03-2011, 14:43
0 kolumn = 0 wyświetlanych artykułów w kolumnach (bo niby gdzie się mają wyświetlać?)

o to Ci chodzi?

A o problem braku zmian w konfiguracji pytaj administratora serwera, bo to nie jest normalna sytuacja.

Ustaw ilość kolumn na 1 i będą widoczne artykuły.

lucjanhellski
03-03-2011, 20:13
Tak o to chodzi, ale to nie ma nic do rzeczy. Problem jest taki jak już pisałem. Sam zarządzam serwerem, i nie widzę problemów w jego działaniu. Nie wprowadzałem żadnych zmian, logi nie wykazują błędów. Myślę, że to problem stricto joomli. Czy społeczność joomli jest w stanie pomóc? Czy ktoś, z forumowiczów miał podobny problem?

nikszal
03-03-2011, 21:48
Skoro twierdzisz, że artykuły mają sie ukazywać przy zerowej ilości kolumn, to nie będę z Tobą dyskutował, chociaż dla ciekawości zmieniłbym to ustawienie na 1.

Ale to Ty jesteś Panem swojego serwera.

Życzę powodzenia.

lucjanhellski
04-03-2011, 09:52
Szanowny Nikszalu. Jaja sobie robisz? Ile razy można powtarzać, że obojętnie co wpiszę i tak nie przynosi to rezultatów? Czy ja mówię że nie testowałęm innej wartości niż 0??? To się w pale nie mieści, jak można się uchwycić jednego zera i pisać jak zacięta maszyna... Drogi mikszalu Twoje posty są niemerytoryczne i nie tyczą się mego problemu. BTW wpisz sobie w joomli 1.5 parametry 6 0 0 4 i zobacz, przekonaj się na własne oczy że to DZIAŁA.

Wracając do tematu. Ktoś mi powie dlaczego zmiany w ustawieniach mojego itemu menu nie mają odzwierciedlenia w wyświetlaniu przeglądu sekcji?