PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy początkującego, joomla 1.5.22 / Zasób zastrzeżony ?!



kitachi
03-03-2011, 14:24
Witam
W dziedzinie CMS jestem zielony jak trawka na wiosnę :D Jednak zdecydowałem się na joomla bo moja wiedza o webmaseringu jest mocno anachroniczna :(
Udało mi się zainstalować Xampp i joomla 1.5.22 wg. poradników jednak muszę przerabiać aktualnie istniejącą stronę i nie mogę wstawić joomla na serwer bo nie mamy na nim włączonej bazy mysql. Chcę jej używać jako swego rodzaju edytora. Miałem nadzieję, że zrobię to na podstawie szablonu IyosisJ1. Zainstalowałem go, jednak chciałem przerabiać go wg. instrukcji z http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/539/46/ i tu zonk bo otrzymałem zwrot : "Zasób zastrzeżony" Wszystkie inne strony wrzucone do /xampp/htdock/ działają tylko w HTML, PHP nie startuje. Natomiast joomla działa normalnie. Nie chcę korzystać bezpośrednio z ../xampp/joomla/ bo na stronie nie przewiduję logowania i samej joomla więc jak zacznę przerabiać to co widzę po wywołaniu joomla to nie zaloguję się potem do joomla. Chcę aby moje dzieło było gdzie indziej tak jak w/w poradniku np. http://localhost/testowa
Namieszałem, ale nie umiem tego inaczej wyjaśnić.
Nie wiem czy "Zasób zastrzeżony" to problem z uprawnieniami w xampp ? Katalog localhost wymaga logowania (zrobione wg. instrukcji)
Gdzie znajdę szablon użyty do stworzenia poradnika ? poszukuję podobnego wyglądu tj. treść w formie okna na tle obrazkowym oddalony od wszystkich krawędzi. Okno podzielone na 3 kolumny.
Przepraszam za tak chaotyczną wypowiedź, ale patrzą na mnie i myślą, że urządzam pogaduchy w pracy zamiast twórczo pracować, więc piszę ekspresowo
Mam jednocześnie nadzieję, że umieściłem się w dobrym forum.
Jeśli coś namieszałem (jazda po regulaminie etc.) z góry proszę o wyrozumiałość.
Pozdrawiam

nikszal
03-03-2011, 14:46
Masz dostępnego Mov'Ampa (http://wiki.joomla.pl/index.php/Mov%27AMP_PL_-_Joomla!_wsz%C4%99dzie_tam_gdzie_chcesz) z zainstalowanym Joomla, a kombinujesz z Xamppem, którego nie potrafisz skonfigurować.

Po co komplikujesz sobie życie?

zwiastun
03-03-2011, 14:49
1. Przerabianie strony dynamicznej (tworzonej w Joomla!) na statyczną to raczej pomysł z rzędu "głupich". Oczywiście, da się, ale sensu zbytniego nie ma. Joomla! nie jest edytorem stron HTML. Teoretycznie może pewno i za taki posłużyć, ale są prostsze i wygodniejsze rozwiązania.
2. Konto bez dostępu do bazy danych to w XXI wieku anachronizm. Jeśli firmy nie stać na wykupienie hostingu kosztującego w granicach 100-300 zł na rok, to i chyba nie stać takiej firmy na posiadanie strony internetowej. Mam wrażenie, że to typowe polskie przyzwyczajenie do "dziadostwa" - na telefon wyda się i 200-400 w miesiącu, ale na hosting to za wielkie koszty.
3. Wskazany poradnik dotyczy j\szablonów dla Joomla 1.0. To też już anachronizm.
4. Katalog "localhost" wcale nie powinien wymagać logowania (wg jakiej to instrukcji?). Localhost to nazwa lokalnego serwera. Katalogiem jest raczej np. htdocs (lub inny), a w nim podkatalogi z konkretnymi witrynami.
5. Cały szablon z poradnika jest zaprezentowany w poradniku - co jeszcze chcesz znaleźć? (pomijam, że rzecz jest dla Joomla 1.0)

kitachi
03-03-2011, 15:10
witam
nikszal dzięki, obaczę to co proponujesz :)
zwiastun
1.) miałem na myśli wstawienie swoich tekstów i grafik do wyczyszczonego z oryginalnie tam umieszczonych danych szablonu.
2.) cóż, nie ja decyduję. Nie jest jak na razie nam to potrzebne. Strona ma charakter tylko informacyjny :) Jest To tylko strona główna z prostym formularzem komunikacyjnym, podstawowymi danymi i kilkoma linkami obrazkowymi do plików pdf. Hosting mamy w ogicom wiec nie jest tani.
3.) Możliwe, a gdzie znajdę do 1.5 ? może nie będę musiał zawracać wam tu gitary.
4.) poradnik do instalacji xampp zalecał za hasłowanie localhost
5.) chodziło mi o pliki templates, skąd mogę pobrać taki szablon aby go zainstalować w joomla.
Pozdrawiam

nikszal
03-03-2011, 15:23
witam
nikszal dzięki, obaczę to co proponujesz :)
5.) chodziło mi o pliki templates, skąd mogę pobrać taki szablon aby go zainstalować w joomla.
Pozdrawiam
Zainstaluj Mov'Ampa i bedziesz miał w nim gotowego Joomla.

Ad. 5. Wrzuć w Google frazę "joomla free template"

kitachi
03-03-2011, 18:26
witam
Gdzie znaleźć templates wiem :) ale myślałem, że wiecie jak ten konkretny się nazywa. Do przejrzenia jest kilka tysięcy szablonów. Jak bym wiedział czego szukać to szybko znajdę.
Pozdrawiam

nikszal
03-03-2011, 18:41
Masz jakiś namiar na stronę z tym szablonem, którego szukasz?

kitachi
03-03-2011, 19:12
witam
ogólny szablon http://www.pomoc.joomla.pl/ bardzo mi odpowiada :)
Pozdrawiam

nikszal
03-03-2011, 19:22
No to masz problem, bo ten szablon jest stary i do Joomla 1.0.

Wśród darmowych szablonów na pewno znajdziesz coś odpowiedniego. Wszyscy mają "pod górkę" z tym szukaniem.