PDA

Zobacz pełną wersję : Jak usunąć podkreślenie z linków?



a1294082
04-03-2011, 10:01
Witam, przypuśćmy że mam taki layout:
http://www.joomla.templatki.com/?template=fantasy3

Mam dwa pytania odnośnie niego:

1. Czy mogę zamiast tego tekstu w menu, zrobić tak by była tam jakaś podświetlana belka? Chodzi mi o to aby kursor zaznaczał cały pasek, który po najechaniu zmienia kolor. Teraz jest tak, że widnieje tam sam tekst. Nie chcę tekstu, chcę by cały pasek się rozjasniał lub przyciemniał (tak samo jak to menu, które jest u góry w tym samym szablonie). Da się tak zrobić?

2. Jeśli się nie da zrobić tego co powyżej to mam pytanie inne. Jak usunąć podkreślenie z tych linków? Niech nie będą podkreślone.

Robster
04-03-2011, 10:07
Wszystko się da wystarczy znać HTML i CSS. Znowu z google nie korzystasz i zadajesz niepotrzebne pytania. Wpisz w wujka "usuwanie podkreślenia linków" i poczytaj sobie.
Co do belki, to możesz użyć CSS3 i nadać background z zaokrąglonymi narożnikami dla każdej pozycji w menu.

a1294082
04-03-2011, 11:04
A jaką komendą usunąć podkreślenie? Miałbym to robić na każdej podstronie czy wystarczyłoby zedytować jakiś jeden plik?

Robster
04-03-2011, 11:09
Wpisz w wujka "usuwanie podkreślenia linków" i poczytaj sobie.

Jeszcze raz będę to musiał powtórzyć, to się obrazimy.

a1294082
04-03-2011, 11:13
Jeszcze raz będę to musiał powtórzyć, to się obrazimy.
Czy W PRZYPADKU JOOMLI wystarczy usunąć wpis tylko z jednej strony czy takie coś występuje na każdej podstronie i trzeba to robić ręcznie?

KejeN
04-03-2011, 13:01
Witam,
Robiąc strony w czystym html-u na pewno używałeś kaskadowych arkuszy stylów.
Tu rzecz ma się podobnie za wygląd odpowiadają style css.
Joomla! ma swoje standardowe klasy stylów jednak nie odpowiemy Ci na pytanie czy wystarczy usunąć jeden wpis bo to zależy od szablonu jak jest zaprojektowany - uogólniać się po prostu nie da. Co do drugiej części pytania to chyba między innymi po to powstały CMS-y i CSS by nie edytować każdej podstrony ręcznie.
Zdecydowanie polecam narzędzia takie jak Firebug (http://getfirebug.com/) dla FireFox-a, Dragonfly w Operze jest w standardzie w Google Chrome też coś takiego jest.