PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka instalacji joomla - logowanie do zaplecza



Dynia
04-03-2011, 10:54
Cześć wszystkim,
Mam taki drobny problem. Mam kilka instalacji joomla.
Korzystam z firefoxa. Problem polega na tym (może to śmieszne), że gdy zpamiętuje hasło do któregoś z zaplecza to firefox zapamiętuje je automatycznie do innej instalacji. Wygląda to tak że, za każdym razem muszę podawać hasło na nowo.
Wcześniej tak nie miałem. Nie rozumiem skąd to się bierze.
Dodam tylko, że wszystkie strony sa na tym samym serwerze i może tutaj gdzieś leży problem? Da się to jakoś ustawić w firefoxie?
Pozdrawiam,
Dyniak

mjmartino
04-03-2011, 13:41
Nie używam FF
Wyczyść zapamiętane hasła i po kolei je dodaj na nowo.
A tak btw. jak wyglądają adresy do tych twoich instalacji ?
W Operze jest to rozwiązane w ten sposób że możesz zaznaczyć zapamiętaj wybór tylko dla tej strony (czyli określonego adresu).
Ja osobiście z takim problemem się nie spotkałem użytkując Opere oczywiście od kilkunastu lat.

Dynia
07-03-2011, 11:58
Strony stoją na jednym serwerze, także podejrzewam, że tutaj może być problem. Każda strona ma swój katalog. Np: www.domena.pl/strona1 i www.domena.pl/strona2. Też nie miałem wcześniej tego problemu. Może po jakiejś aktualizacji tak się stało. Czyściłem już hasła. Efekt ten sam. Podaje do jednego zaplecza i zapamiętuje do wszystkich stron jedno hasło. ;/

nikszal
07-03-2011, 12:11
FF sam nie zapamiętuje haseł. Usuń te dotychczasowe i loguj się do każdego panelu administracyjnego i dopiero wtedy kliknij buttom z opcją zapamiętania hasła.
Ostatnia wersja FF to 3.6.15

Dynia
08-03-2011, 09:11
Problem wciąż występuje. Usunąłem jeszcze raz wszystkie hasła. Teraz przy każdej stronie ponownie pyta mnie czy ma zapamiętać hasło. Wpisuje i zapamiętuje, ale dalej to samo. Pamięta jedno hasło do kilku zaplecz. :/

nikszal
08-03-2011, 09:25
Problem wciąż występuje. Usunąłem jeszcze raz wszystkie hasła. Teraz przy każdej stronie ponownie pyta mnie czy ma zapamiętać hasło. Wpisuje i zapamiętuje, ale dalej to samo. Pamięta jedno hasło do kilku zaplecz. :/

Kliknij na okienku loginu i wtedy zobaczysz kilka opcji do wyboru. Jeśli we wszystkich instalacjach masz taką samą nazwę loginu, to masz problem i galimatias.

raydeal
08-03-2011, 09:48
Witam wszystkich,

Wydaje mi się, że FF zapamiętuje hasła dla domeny czyli z punktu widzenia FF adres www.domena.pl/strona1 (http://www.domena.pl/strona1) i www.domena.pl/strona2 (http://www.domena.pl/strona2) to ten sam serwis www.domena.pl i to do niego jest przypisne haslo.
Jest to logiczne bo w wiekszości przypadków "strona1" i "strona2" to tak naprade podstrony tego samego serwisu i w takim przypadku panel do logowania w serwisie
powinien byc jeden np. "administracja".
A że Ty postawiłeś sobie dwa serwisy (z 2 panelami logowania) w jednej domenie to już Twój problem :) bo tak się "nie robi" ;)

Ustawienia są w Narzędzia->Opcje->zakładka Bezpieczeństwo. Obawiam się,że nie można w FF konfiguracją zapamiętywania haseł za bardzo sterować, choć nie wykluczone, że są jakieś hooki do tego ale ja ich nie znam.

kodhtml
08-03-2011, 09:53
Ponieważ FF zapamiętuje 1 hasło dla danego loginu dla jednej domeny, sprawdź -> narzędzia ->opcje -> bezpieczeństwo -> zapamiętane hasła - jeżeli chcesz na jednej domenie mieć zapamiętane hasło dla każdej strony osobno, musisz ustawić dla nich różne loginy do panelu administracyjnego.

P.S. raydeal wyprzedził mnie :)