PDA

Zobacz pełną wersję : aiContactSafe - brak polskich znaków w mailu, brak wiadomości na zapleczu



Hittokirai
04-03-2011, 12:25
Hej,

Szukam już jakiś czas rozwiązania moich problemów z formularzem aiContactSafe i niestety nie znalazłem jeszcze odpowiedzi.

Wersja formularza: v.2.0.10.b.stable

Adres strony z formularzem: edytor.legnica.pl

Opis problemu:
Zamówienia wysłane przy użyciu formularza aiContactSafe docierają błyskawicznie na wskazany na zapleczu w konfiguracji adres email, ale w mailach z formularza nie ma polskich znaków (są całkowicie pomijane). Polskie znaki są za to widoczne na zapleczu w Komponenty->aiContactSafe->wiadomości, brak ich tylko w mailach.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

Hittokirai
14-03-2011, 16:07
Ponawiam prośbę o pomoc w rozwiązaniu przedstawionego wyżej problemu. Niestety dalej nie udało mi się znaleźć solucji.

Jola
14-03-2011, 17:55
Witam,
sprawdź kodowanie tabel i metodę porównywania napisów (tabele #__aicontactsafe...)
Powinno być utf8

Hittokirai
14-03-2011, 18:01
Dziękuję za odpowiedź,
Wszystko jest poustawiane na UTF8 (w bazie danych oraz w index.php). Polskie znaki są w bazie danych (przeglądałem tabelę z wiadomością w tabeli _aicontactsafe) oraz na zapleczu w komponencie. Brak polskich znaków tylko z mailu otrzymanym z formularza.
Z komponentu aiContactSafe korzystałem już wiele razy (zawsze stawiałem strony na home.pl) i zawsze działało wszystko poprawnie. Ta strona (edytor.legnica.pl) postawiona jest na serwerze hosting.lca.pl i pierwszy raz spotykam się problemem z polskimi znakami w mailach z formularza.
Jeśli to problem po stronie hostingu, czy wiesz może gdzie może leżeć problem (ułatwiłoby mi to kontakt z administratorem - on też nie wie co może być na rzeczy).

Dzięki!

Jola
14-03-2011, 18:05
Sprawdź jeszcze poprawność wysyłania znaków w innych mailach np. wysyłanych z panelu administratora.
Będziesz wiedział czy problem dotyczy hostingu czy komponentu.

Hittokirai
14-03-2011, 18:16
Sprawdziłem - brak polskich znaków w mailu wysłanym z innego formularza - Rapid Contact. Czyli oba niezależne formularze wysyłają wiadomości email bez polskich znaków. Wszystko wskazuje więc na problem po stronie hostingu.
Wiesz może co to może być?

Dzięki za wsparcie.