PDA

Zobacz pełną wersję : Przekierowanie domeny



vwbigfan
04-03-2011, 20:04
Witam!
Mam problem z przekierowaniem domeny na serwer. Wygląda to w ten sposób:
- posiadam stronę www.mojadomena.pl. W głównym katalogu na serwerze znajduje się Joomla!
- na tym samym serwerze w katalogu www.mojadomena.pl/nowastrona zainstalowałem inną stronę
- kupiłem domenę nowadoemna.pl i przekierowałem ją na adres www.mojadomena.pl/nowastrona.
I tu zaczynają się schody....
W menu po wciśnięciu "Start" który w domyśle powinien przenosić na stronę startową otrzymuje standardowy komunikat mojego hostingu o tym że strona jest w budowie i podany jest jej adres "fizyczny" z serwera na którym się znajduje.
Po drugie:
Adres w pasku przeglądarki się nie zmienia bez względu na to na jakiej podstronie jestem.
Po trzecie:
Aby dostać się do panelu administratora muszę wpisać adres strony z serwera na jakim się znajduje czyli: www.mojadomena.pl/nowastrona/administrator a nie nowadomena.pl/administrator . Po wpisaniu drugiego adresu strona ładuje się bez szablonu.

Czytałem na forum o przekierowaniach ale dotyczyły one chyba Joomla 1.0.X bo w moim pliku configuration.php nie ma adresu strony (chyba że się mylę)

Tutaj (http://gst-team.pl/mscompany/index.php) znajduje się strona pod adresem z serwera , a tutaj (http://mscompany.pl) pod nową domeną

Proszę o pomoc i wyrozumiałość - z góry dziękuje.

Gall Anonim
04-03-2011, 21:01
Domeny są parkowane we wskazanych katalogach z poziomu panelu administracyjnego hostingu i od tego zacznij.
Pzdr

vwbigfan
04-03-2011, 21:10
Zrozumiałem to w ten sposób że to w panelu hostingu mam ustawić przekierowanie. Sprawa wygląda tak że mam serwer na ovh.pl i klient kupił domenę również na ovh.pl . Mam dostęp do jego konta z domeną i to z jego konta ustawiłem przekierowanie www na mój serwer. Z tego co pisze w pomocy ovh to chyba właśnie tak powinienem postąpić:

Jak utworzyć przekierowanie www?

Funkcja ta pozwala przekierować Twoją domenę na istniejącą już stronę internetową. Na przykład, jeśli masz stronę internetową z darmowym hostingiem (z bardzo długim adresem), możesz kupić domenę i przekierować ją na tę właśnie stronę. Pozwoli Ci to, za niską cenę, używać Twojej domeny i umożliwić osobom zainteresowanym Twoją stroną wpisywanie w przegladarce tylko Twojej domeny, zamiast skomplikowanego adresu Twojego darmowego hostingu.


(przepraszam że tak łopatologicznie ale bystry to ja nie jestem i będe prawdopodobnie ostatnim użytkownikiem forum który to pojmie)

Gall Anonim
04-03-2011, 21:21
Primo - jest napisane, a nie on pisze.
Secundo - przekierowanie na serwer to jedno, parkowanie domeny we skazanym katalogu to drugie (można się pomylić lecz to błąd).
Pzdr