PDA

Zobacz pełną wersję : Biała i pusta strona - jakiś sposób na zdiagnozowanie przyczyny?



GrzesiekP
05-03-2011, 12:18
Witam!

Nie wiem czy coś jest nie tak z hostingiem (home.pl) czy ja już coś źle robię ...
Najpierw komponent ZOO, teraz ListBingo.

W przypadku ZOO białą stronę otrzymuję po kliknięciu w opcję, która ma dodać odpowiedni element:

2 minuta, 15 sekunda:
http://www.yootheme.com/zoo/images/stories/videos/zoo_20_video_tour.flv

W przypadku ListBingo blank page pojawia się podczas edycji ogłoszenia - formularz ładuje się i nagle bam, biała strona. Źródło jest OK, żadnych błędów tam nie zauważyłem.

Co może być przyczyną tego?
Czy wina leży po stronie ustawień serwera (w co wątpię), ustawień Joomli (testuję na świeżej instalacji 1.5.22) czy może samych komponentów ...

Niestety z supportu ZOO ani ListBingo nie można oczekiwać pomocy.

Może jednak ktoś coś doradzi :)

Jola
05-03-2011, 12:28
Witam,
co powiesz na włączenie raportowania błędów?

pyziak
05-03-2011, 12:33
jak się zastosujesz to zaleceń @Joli i okaże się że żadnych błędów nie ma, załóż sobie konto testowe na normalnym hostingu i przenieś tam kopię serwisu i zobacz, bo jak słyszę/widzę gdzieś home.pl to nóż otwiera mi się w kieszeni

GrzesiekP
05-03-2011, 20:57
@Jolu raportowanie nic nie wykazuje.

@pyziak
W sumie nie mam żadnych zastrzeżeń do home - mam kilka serwisów i było/jest OK.

Ale zrobię, co mówisz i dam znać niedługo :)

---------- Post dodany o 20:21 ---------- Poprzedni post był o 13:08 ----------

Szukam jakiegoś testowego miejsca na wrzucenie J! i tych komponentów, ciężko idzie.

Próbowałem na wszelkie sposoby jakoś włączyć to raportowanie, ale nic nie jest wyświetlane (może nie ma błędów albo coś dalej nie tak działa).

---------- Post dodany o 20:57 ---------- Poprzedni post był o 20:21 ----------

Udało mi się zainstalować J! i komponenty na webio.pl.

I proszę - wszystko działa. No to jestem zdumiony.

Zastanawiam się czy czasem skrypt JS home'a nie jest przyczyną tej białej strony. O ile na chromiaku od razu mam WSOD, o tyle na lisie zdaje się przetwarzać w nieskończoność żądanie z hit gemius.

I co tu teraz zrobić ... :)

pyziak
06-03-2011, 23:13
i dalej nie masz zastrzeżeń do hostingu na literkę H ? :)

I co tu teraz zrobić ... :) przecież wiesz co należy zrobić :)

GrzesiekP
13-04-2011, 12:29
Porzuciłem problem na jakiś czas. Ostatnio instalowałem WordPressa na home i znowu biała strona.
Doszedłem do tego, iż problem stanowi skrypt JS home.hit.gemius.pl - poprzez google'a znalazłem rozwiązanie.

Należy wyłączyć w panelu Home automatyczne dodawanie skryptu statystyk do stron www.

I wszystko działa jak należy :)

pyziak
13-04-2011, 16:11
I wszystko działa jak należy :) Tu trochę przesadziłeś :) , no chyba że 'wszystko' to problem opisywany w tym wątku :)

GrzesiekP
14-04-2011, 16:27
Oprócz tego problemu (który rozwiązałem) żadnych innych do tej pory nie napotkałem ;)