PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją spolszczenia.



andrzejxxl0
06-03-2011, 09:20
Witam.
Próbowałem zainstalować spolszczenie na localu. Przy próbie zaintalowania przez instalator joomla wyskakuje brak pliku XML. Chciałem rozpakować pliki i tu pojawił się następny problem. Używam 7zip do rozpakowywania plików, niestety 7zip nie obsługuje metody kompresji plików użytej do spakowania tłumaczenia. Wszcześniejsze tłumaczenia z joomla.pl bez problemu rozpakowywał.
A więc moje pytanie jest takie: jakiego programu użyć do rozpakowania tłumaczenia?
Pozdrawiam.

B-O-R-O
06-03-2011, 11:14
Używająć TC to samo :P

zbig1972
06-03-2011, 11:34
Użyj windowsa. Na pliku naciśnij prawy przycisk myszy/wyodrębnij wszystkie...

Adam1958
06-03-2011, 11:36
Prawdą jest, że występuje problem przy instalacji spolszczenia, jeżeli sugerujemy się "instrukcją instalacji", której autor po prostu zapomniał wspomnieć o tym, że wpierw pobrane archiwum "pl-PL_joomla_lang_full_160_v_rc2" należy rozpakować. Po rozpakowaniu otrzymujemy dwa archiwa: "admin_pl-PL" i "site_pl-PL", które bez problemu instalujemy za pomocą instalatora Joomla 1.6, potem wystarczy już tylko ustawić j. polski jako domyślny i gotowe. Nie jest prawdą natomiast, że pobranego archiwum nie można rozpakować, rozpakowałem je zarówno winRARem jak i przy pomocy Total Commandera.

Szymon_Zy
06-03-2011, 11:38
Ja mam inny problem po instalacji spolszczenia dla witryny frontend lezy i kwiczy.

Using $this when not in object context in /libraries/joomla/plugin/plugin.php on line 102po zmianie spowrotem na angielski wraca do normy. Backend dziala poprawnie choć wywala czasem błąd jak wyżej.

Czy korzystajac z poprawki z postu http://forum.joomla.pl/showthread.php?47336-Instalacja-Joomla-1.6-w-podkatalogu-Empty-delimiter-w-pliku-path.php/page2 moglo zdarzyc sie cos co uniemozliwia poprawne działanie translacji?

zwiastun
06-03-2011, 12:07
Problem został naprawiony (rzeczywiście brakowało pliku .xml)
Do pobierania nie należy używać przeglądarki Internet Explorer, nie będzie problemów z rozpakowywaniem.

Szymon_Zy
06-03-2011, 12:12
Using $this when not in object context in /libraries/joomla/plugin/plugin.php on line 102

przy polskiej translacji w backendzie czesto mi sie pojawia, a frontend lezy i kwiczy.

pudzian
06-03-2011, 12:14
witam,

zainstalowałem paczki i site czyli witryna jest spolszczona, działa dobrze na świeżej instalce J1.6

Moje pytanie: zainstalowałem drugą paczkę dla panelu i nic się nie spolszczyło. Gdzie ustawić spolszczenie dla panelu admina?

ZNALAZŁEM: trzeba po prawej stronie zmienić rozwijane menu na admin.

wyskoczyło za to coś takiego:
Default Language Saved.
Warning! When using the multilangage functionnality (i.e. when the plugin System - Languagefilter is enabled) the Site Default Language has to also be a published Content language.

ale panel admina mam już pl

dziękuję za spolszczenie, wielki szacunek dla pracy Waszej

zwiastun
06-03-2011, 12:22
Komunikat, który się pojawił, pojawia się po zainstalowaniu każdego pakietu językowego (wyświetlany jest w aktualnym języku domyślnym). Informuje, że jeśli korzystamy z wielojęzyczności, to należy jeszcze włączyć dodatek Filtr języków (a także moduł Przełącznik języka)

andrzejxxl0
06-03-2011, 12:33
Serdeczne dzięki.
Teraz bez problemu plik się rozpakowuje.
Przy okazji chciałem podziękować, za zaangażowanie wszystkim którzy brali udział w spolszczeniu.
Pozdrawiam i życzę wszyskim miłego dnia.

B-O-R-O
06-03-2011, 14:41
Dzięki za pomoc u mnie wszystko działa bez problemów. Jedna IE trzeba wywalić :)

martpio73
06-03-2011, 15:26
Witam serdecznie ja mam problem z instalacją polskiego langa rozpakowałem tak jak było napisane ale po wczytaniu paczki ukazuję się taki komunikat :


JFTP: :store: Bad response
Warning: Failed to move file!

zwiastun
06-03-2011, 15:34
To nie jest wina pakietu językowego. To kwestia praw dostępu do katalogów. Poczytaj informacji o prawach dostępu, sprawdź, czy nie masz problemów wynikających z konfiguracji serwera.

martpio73
06-03-2011, 16:12
Dokładnie sprawdziłem prawa dostępu do katalogów ,ustawienia ftp, ustawienia php nic mi do głowy nie przychodzi

Szymon_Zy
06-03-2011, 17:18
wyłącz warstwę ftp i niech się php martwi o ładowanie plików. Zwykle pomaga.

martpio73
06-03-2011, 17:48
OK Dzięki poszło sprawnie

Szymon_Zy
06-03-2011, 18:32
OK. Translacja wykłada się jeśli macie starszą wersję phoca maps plugin. W najnowszej dopiero ten błąd poprawiono.

Araksjel
07-03-2011, 15:43
Witam,

mam problem z ustawieniem języka dla strony. Zainstalowałem spolszczenie, język polski ustawiłem jako domyślny zarówno dla witryny jak i zaplecza. W "język treści" również mam ustawiony polski. Niestety w meta language widnieje en-GB i generalnie joomla! zaciąga język angielski zamiast polskiego.
Jakieś pomysły jaki może być tego powód?

lt38
08-03-2011, 12:16
Szczerze mówiąc mam podobny problem, a w J1.6 jeszcze się nie wgryzałem, więc..

Araksjel
08-03-2011, 12:40
Udało się!
Odinstalowałem wszystkie paczki językowe (wcześniej sprawdzałem czy inne języki działają z podobnym efektem) i zainstalowałem ponownie paczkę z j. polskim.

lt38
08-03-2011, 14:09
A co znaczy inne paczki? Ja oprócz defaultowej en dograłem tylko wersję pl. Czy to ma oznaczać, że ma odinstalować pl, a potem na nowo?

PS. Przepraszam, że dopiero teraz, ale przyłączam się do podziękowań i pokłonów za wersję pl.

Araksjel
08-03-2011, 14:57
Instalowałem jeszcze en-AU, żeby sprawdzić, czy to kwestia paczki, czy czegoś innego.
U mnie po usunięciu wszystkich poza en-GB i ponownym zainstalowaniu pl-PL wszystko zaczęło działać tak jak się należy.

Onegar
13-03-2011, 03:46
Komunikat, który się pojawił, pojawia się po zainstalowaniu każdego pakietu językowego (wyświetlany jest w aktualnym języku domyślnym). Informuje, że jeśli korzystamy z wielojęzyczności, to należy jeszcze włączyć dodatek Filtr języków (a także moduł Przełącznik języka)



Usunełem wszystkie pliki z serwera,zainstalowałem na nowo wersję joomla 1.6.1 wgrałem paczke PL - do tej pory bez żadnych zmian...

Włączyłem w/w dodatek i moduł... odinstalowałem i zainstalowałem na nowo spolszczenie dla admina i do tej pory żadnych zmian...

ręce mi opadają z sił,pomocy!

alex51
13-03-2011, 09:12
Jeśli piszesz tylko o instalacji pakietu języka polskiego to podstawową sprawą jest to, że po zainstalowaniu oryginalnej wersji J! 1.6 instalujemy pakiet języka polskiego, który następnie należy ustawić jako domyślny dla witryny i zaplecza.

Onegar
13-03-2011, 12:44
Jeśli piszesz tylko o instalacji pakietu języka polskiego to podstawową sprawą jest to, że po zainstalowaniu oryginalnej wersji J! 1.6 instalujemy pakiet języka polskiego, który następnie należy ustawić jako domyślny dla witryny i zaplecza.


tak owszem,wiem jeszcze jak zainstalować i od instalowac dodatki,moduły,spolszczenia... ale jak pisałem wyżej > w zakładce "TREŚCI" nie pokazuje mi się pakiet polskiego natomiast w zakładce "ZAINSTALOWANE" widzę.

ps. Problem już rozwiązałem,ale nadal zastanawia mnie dlaczego nie pokazuje mi się spolszczenie w zakładce "TREŚCI"
czy to tak ma być?czy wersja 1.6 tak już jest zrobiona?

zwiastun
13-03-2011, 13:01
Bo tam trzeba język dodać. Co zresztą jest już opisane:
Przełącznik języka w Joomla 1.6 (http://wiki.joomla.pl/index.php/Prze%C5%82%C4%85cznik_j%C4%99zyk%C3%B3w_w_Joomla_1 .6)
Języki -> Treści (http://wiki.joomla.pl/index.php/Pomoc16:Rozszerzenia_J%C4%99zyki_Tre%C5%9B%C4%87).
Pomijam, że warto by wiedzieć, po co ten język jest tam potrzebny. Bo konieczny nie jest!

Onegar
13-03-2011, 13:33
Bo tam trzeba język dodać. Co zresztą jest już opisane:
Przełącznik języka w Joomla 1.6 (http://wiki.joomla.pl/index.php/Prze%C5%82%C4%85cznik_j%C4%99zyk%C3%B3w_w_Joomla_1 .6)
Języki -> Treści (http://wiki.joomla.pl/index.php/Pomoc16:Rozszerzenia_J%C4%99zyki_Tre%C5%9B%C4%87).
Pomijam, że warto by wiedzieć, po co ten język jest tam potrzebny. Bo konieczny nie jest!


Tylko ja doszedłem do tego inaczej bez dodawania nowego języka 3794

zwiastun
13-03-2011, 13:43
Dzielny jesteś. Domyślny. Ale - jeśli można zapytać - do czego doszedłeś? Bo to, co widać na ilustracji, na pewno nie ustawia języka polskiego jako domyślnego języka witryny i zaplecza! Może - miast się wymądrzać - skorzystasz z udzielanych Ci podpowiedzi. Wszak po to tutaj głównie przyszedłeś. Chyba, że się mylę... wówczas daj znać, podejmę stosowne działania.

Onegar
13-03-2011, 13:56
Dzielny jesteś. Domyślny. Ale - jeśli można zapytać - do czego doszedłeś? Bo to, co widać na ilustracji, na pewno nie ustawia języka polskiego jako domyślnego języka witryny i zaplecza! Może - miast się wymądrzać - skorzystasz z udzielanych Ci podpowiedzi. Wszak po to tutaj głównie przyszedłeś. Chyba, że się mylę... wówczas daj znać, podejmę stosowne działania.

Po zainstalowaniu spolszczenia nie dało się ustawić POLSKIEGO języka ani w panelu administratora ani na stronie i jakoś teraz po zmianie tj przedstawia obrazek działa język w panelu admina,tylko dalej mnie męczy fakt,że po instalacji nie miałem polskiego menu jak powinno się pokazać, nie wiem może umkło coś mojej uwadze....
Proszę więc o konkretne wyjaśnienie.

zwiastun
13-03-2011, 14:13
A co Ci konkretnie wyjaśniać? Robisz po swojemu, to i rób. Odnośniki naprowadzające Ci podałem. W pomocy podręcznej, choć jeszcze są w niej drobne braki, wszystkie ekrany pomocy są omówione. Spis treści też jest.

zwiastun
13-03-2011, 15:18
Opis instalacji języka polskiego w Joomla 1.6 opublikowano w Polskiej Bibliotece Dokumentacji Joomla: Jak_zainstalować_pakiet_językowy_w_Joomla_1.6 (http://wiki.joomla.pl/index.php/Jak_zainstalowa%C4%87_pakiet_j%C4%99zykowy_w_Jooml a_1.6)

Randal
13-03-2011, 20:53
Po zainstalowaniu spolszczenia nie dało się ustawić POLSKIEGO języka ani w panelu administratora ani na stronie i jakoś teraz po zmianie tj przedstawia obrazek działa język w panelu admina,tylko dalej mnie męczy fakt,że po instalacji nie miałem polskiego menu jak powinno się pokazać, nie wiem może umkło coś mojej uwadze....
Proszę więc o konkretne wyjaśnienie.

Hej możesz podać na jakim serwerze to robisz? Wersja php i mysql? Rozumiem że po instalacji poprawnej pakietu otrzymujesz komunikat a potem przechodzisz do strony z wyborem języków i co.. i nie ma polskiej wersji wo wybrania? Rozumiem że odfiltrowałeś raz witrynę, a dwa zaplecze i obu miejscach przestawiłeś na polski? Żeby uniknąć nieporozumień zrób parę zrzutów ekranu gdzie sobie nie radzisz i dołącz do postu.

plongeur
10-04-2011, 18:01
też walczę z językiem od jakiegoś czasu, zainstalowałem, dodałem jezyk treści, ustawiłem jako default, opublikowałem przełącznik języków i filtr języków ...i nic
cały czas jak wchodze na stronę to gdy podejrzę źródło strony to mam" xml:lang="en-gb", uwaga! to się dzieje nawet gdy manualnie wpisze url strony z ustawiony językiem polskim (przełącznikiem języka też nie jestem w stanie zmienić języka na stronie)....masakra, próbowałem zarówno na home.pl jak i 1and1.pl i tu i tu to samo bagno :/

zwiastun
10-04-2011, 18:17
1. Bagno? Chyba w Twoim działaniu, a na pewno w opisie problemu.
2. Po co dodawałeś język treści, opublikowałeś przełącznik języków i filtr języków? Do czego Ci mają posłużyć?

plongeur
10-04-2011, 18:25
Cytując z linku(Jak_zainstalować_pakiet_językowy_w_Joomla_ 1.6), który podesłałeś: 'Dalsza część komunikatu to ostrzeżenie przypominające, że jeśli chcemy korzystać z wielojęzyczności (włączono dodatek Filtr języków), to zainstalowany język trzeba opublikować także jako język treści.' Poza tym chwytałem się już wszystkiego, że odpalić PL na stronie. Docelowo chce mieć 2 języki, ale teraz nawet 1 PL nie jestem w stanie uruchomić.

zwiastun
10-04-2011, 21:17
Zainstaluj raz jeszcze Joomla! bez niepotrzebnego kombinowania z ustawianiem 2 języków. Jaki sens ,a robienie czegoś bardziej skomplikowanego, jeśli się nie potrafi osiągnąć prostszego (a przy tym banalnego w gruncie rzeczy) efektu. I daruj sobie na przyszłość pochopne ocenianie :)

plongeur
12-04-2011, 10:25
ok, polski działa bez problemu, pytanie: co jeśli chcę teraz mieć również angielską wersję witryny?

palyga007
12-04-2011, 11:18
http://wiki.joomla.pl/index.php/Przełącznik_języka_w_Joomla_1.6