PDA

Zobacz pełną wersję : Rozszerzenie do serwisu ezoterycznego



goyaka
06-03-2011, 10:07
Witam!

Chciałbym zrobić dla znajomej serwis ezoteryczny. Niby normalne, ale mam takie pytanie...

Jakie komponenty/moduły użyć do tego, żeby po zalogowaniu się do serwisu użytkownik mógł tylko raz za darmo zapytać o coś wróżkę, a inne kolejne razy już były płatne (wyświetlały się np. informacje na temat kontaktu prywatnego do osoby)?

Jakieś pomysły? :)

PiotrWrona
07-03-2011, 11:50
ja bym się spytał tej wróżki a jak nie to szukał odpowiedniego komponentu związanego z udostępnianiem treści na extensions.joomla.org/

PeFik
07-03-2011, 14:16
Ja bym zaczął od sporządzenia specyfikacji komponentu, a nie lakoniczne zdanie. Bo nie wiem jak chcesz aby to wyglądało , czy ma identyfikować pytającego po IP, e-mailu, nazwie użytkownika?

Pyt 2: Jakim budżetem na to dysponujesz. Czyli czy to musi być koniecznie darmowe rozwiązanie.

goyaka
07-03-2011, 18:03
Ok... chodzi o to, że... uzytkownik musi się zalogować... uprawnienia zwykle... zarejestrowane będą tam te "wróżencje"... One mają tam swój profil. Za pierwszym razem wyswietlany jest na dole formularz, że można za darmo o cos zapytać... ale już po wysłaniu tego do danej osoby już nie można zagadać, a trzeba korzystać tylko z informacji kontaktowych zawartych w tym artykule o niej.

Na stronie głównej najlepiej cos w stylu (http://tatrabooking.pl/) listy apartamentów... tylko ze tam byłoby zdjęcie wróżki, krótkie info o niej i link przekierowujący na jej profil. A tam już dane kontaktowe, opis i tym podobne rzeczy razem z tym formularze do jednego bezpłatnego pytania do niej... Po zadaniu go już co najwyżej informacja "Zadałeś już jedno darmowe pytanie") i zostały już tylko dane do kontaktu prywatnego i cały artykuł.

Identyfikować najlepiej po e-mailu lub nazwie użytkownika... IP odpada, bo zawsze może być kilku użytkowników z tego samego komputera.

Proste w działaniu ma być... I niekoniecznie darmowe, ale byłoby miło :)