PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zabezpieczeniem komentarzy



galizelle
06-03-2011, 13:09
Witam serdecznie, mam problem z zabezpieczeniem komentarzy na swojej strony. Ktoś ciągle mi je spamuje. Zainstalowałam więc reCaptchę, ale jest bardzo nieczytelna i pojawia się z nią podstawowy problem - komentarze nie chcą się dodawać! Cały czas kręci się "kółeczko" (tak jak klepsydra w Windowsie) i nic z tego. Gdy reCaptchy nie ma, komentarze dodają się bez problemu.

Jakiś czas temu zainstalowałam inną blokadę - "jeśli jesteś człowiekiem, przesuń suwak", ale to było jeszcze gorsze - nie dość, że komentarze się nie dodawały, to jeszcze SPAM i tak był.

Dlatego proszę o pomoc: jaki antyspam mogę sobie zainstalować, żeby komentarze dodawały się bez problemu? Proszę o pomoc, bo nie wiem już co robić.

Dziękuję. :-)

Robster
06-03-2011, 13:26
Szkoda, że nie napisałeś jaki system komentarzy posiadasz. Ja mam Jcomments i recaptch jest tam bardzo czytelny i spełnia swoje zadanie.
Dodatkowo możesz zajrzeć na stronę naszego kolegi - http://www.trzepizur.pl/blog/11.html. Sporo tam ciekawych informacji na temat bezpieczeństwa witryny osadzonej na J!.