PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zacząć



konsum
06-03-2011, 16:17
Witam,
zainstalowałem joomla www.silverband.ugu.pl i mam pytanie jak w ogóle zacząć stworzyć stronę , a mianowicie jak zainstalować styl który pobrałem i w ogóle jak zmienić tą strone bo niby moja strona a wszystko się na niej znajduje związango z joomla linki , odnośniki , grafika itp.Proszę o jakieś pomocne linki dla początkującego

tomeekm
06-03-2011, 16:21
>>klik (http://www.wiki.joomla.pl)<<

konsum
06-03-2011, 16:39
Czemu przez PA na stronie nie można tworzyć katalogów w Media ani wgrywać plików? Przy próbie tworzenia folderu dostaje info:

JFolder::create: Nie można utworzyć katalogu
JFolder::create: Nie można utworzyć katalogu
a gdy chce wgrać obrazek:


Ostrzeżenie - Przeniesienie pliku nie powiodło się!
Błąd. Nie można wczytać pliku.

nikszal
06-03-2011, 17:09
Można wczytywać obrazki i tworzyć katalogi. Pewnie coś pokopałeś w uprawnieniach.

tomaszek83
06-03-2011, 17:50
Kolego zadajesz pytania na które milion razy odpowiedziano na tym forum, na wiki i na wielu wielu innych serwisach związanych z joomla. Poczytaj podstawy. Najlepiej ściągnij sobie mov'ampa i na localu naucz się joomli a później jak już nauczysz się podstaw pytaj.

PS. Usuń katalog Instalation!!!

konsum
06-03-2011, 18:18
Spokojnie , ale po co te nerwy , po to jest forum żeby pytać , a co do katalogu instal , to przeprowadzałem buckup i w złym czasie wszedłeś na strone

nikszal
06-03-2011, 18:56
To świetnie zrobiłeś ten backup.
Teraz nie ma nic

Fatal error: Class 'JRequest' not found in /virtual/s/i/silverband.ugu.pl/libraries/joomla/import.php (http://silverband.ugu.pl/libraries/joomla/import.php) on line 33

konsum
06-03-2011, 19:29
Dalej coś jest nie tak , zainstalowałem na nowo , od razu wszsedłemw PA chce utworzyć folder lub wgrać plik i cały czas ten sam komunikat, czy przypadkeim nie musze przez FTP nadać jakiś praw nie którym katalogom?

Czemu nie można wyłączyć strony , co daje na Tak i daje na zastosuj to z powrotem wraca na NIE i dostaje komunikat ''Błąd: nie można zapisać pliku konfiguracyjnego''

nikszal
06-03-2011, 19:40
Nie "przypadkiem" należałoby sprawdzić prawa do katalogów. Katalogi na 755, pliki na 644. Bywają serwery, na których chmod katalogu 755 jest za niski, ale są to wyjątki.

konsum
06-03-2011, 19:45
No ok, to o co chodzi że w PA mam ograniczone uprawnienia, Wyłączyć witryny nie moge bo dostaje komunikat : ''Błąd: nie można zapisać pliku konfiguracyjnego'' , utworzyć katalogów w PA nie moge bo też jakieś komunikaty.

edit:
Bez sensu musiałem prawa pliku konfiguracyjnego ustawić na 777 czyli dla wszystkich i dopiero mam pełne uprawnienia , to po co ten podział na właściciela skoro to nie działa

nikszal
06-03-2011, 19:53
Powtórzę się - sprawdź prawa do katalogów
Pomoc/Informacje o systemie/Prawa do katalogów

wojsmol
06-03-2011, 20:36
Witam
konsum Nie masz ograniczonych uprawnień w PA tylko kiepski darmowy serwer, już nie raz na tym forum w takich sytuacjach padało stwierdze "darmowy serwer to darmowe problemy", które jest w 100% prawdziwe. Jeżeli chcesz nadal korzystać z tego serwera to zrób tak:
1. zmień na chwilę chmod pliku configuration.php na 666 przez FTP.
2.Następnie ustaw w PA>Witryna>Konfiguracja>zakładka Serwer obszar FTP zgodnie z tym (http://wiki.joomla.pl/index.php/Screen.config.15#Serwer) opisem, nie zalecam zapisywania użytkownika i hasła FTP w pliku tylko każdorazowe jego podawanie, zapisz zmiany.
3. Zmień chmod pliku configuration.php na 644.

Przed instalacją rozszerzeń będziesz zmuszony do tymczasowej zmiany chmod folderów /tmp i /cache na 707.
Pozdrawiam

palyga007
06-03-2011, 20:42
@wojsmol
Witaj.
Ogólnie to miałem zamykać ten temat(ile razy można odpowiadać na te same pytania), ale z racji tego, że zacząłeś się w nim wypowiadać to decyzję o tym zostawiam Tobie.

Pozdrawiam

konsum
07-03-2011, 09:23
nikszal, wszędzie są katalogi jako ''Nie zapisywalny''
wojsmol, mogę prosić o wytłumaczenie , jaki ten obszar mam ustawić i bo nie bardzo rozumiem.
palyga007, spokojnie , trochę podłapie i nie będzie już noobskich pytań , zresztą chyba nie tak wygląda wsparcie klientów joomla że się im zamyka drogę do pomocy , a żebyś był spokojny to przeszukuje forum zanim zadam pytanie.

tomaszek83
07-03-2011, 09:31
kolego nikt Ci nie zamyka drogi do pomocy. Jesteś po prostu LEŃ!!! Wszystko to o co pytasz jest na wiki.joomla.pl oraz na tymże forum. Wystarczy poszukać. A Ty chyba tylko udajesz że szukasz. Bo tematy które poruszasz były omawiane dziesiątki razy.

konsum
07-03-2011, 09:49
tmaszek, tylko nie rozumiem jednej rzeczy , czemu skrobiesz kilka bez sensownych zdań , a nie napiszesz chociaż jednego zdania na temat?To twój już kolejny post w tym temacie który w ogóle nie jest ani odpowiedzią na moje pytanie , ani wypowiedzią na temat

zwiastun
07-03-2011, 10:14
@konsum
1. Forum to nie jedyne, nie pierwsze i nie podstawowe źródło informacji. Oprócz wielu innych są jeszcze tylko w naszym portalu: www.pomoc.joomla.pl oraz www.wiki.joomla.pl.
2. Ani my nie jesteśmy firmą, ani y nie jesteś tutaj klientem.
Odpowiedzi na Twoje pytania są w podstawowych omówieniach Joomla!. Temat zamykam