PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją - k+m+p



cars24h
07-03-2011, 13:09
Witam

Nie wiem co się porobiło (może sam porobiłem...) ale nie idzie zainstalić komponentu, modułu ani plugina za nic. Wywala taki błąd:



JFolder::create: Nie można utworzyć katalogu
Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku
Nie można znaleźć pakietu instalacyjnego.

Dziwi mnie to bo instalowałem w tamtym tygodniu i komponent i plugin (com_tincaptcha z pluginem) i nawet odintslowałem to myśląć, że przyczyna ale niestety, nie da rady nic cainstalować. Z katalogu TMP lub ścieżki też...
Bede wdzięczny za pomoc

nikszal
07-03-2011, 13:13
Jak są ustawione prawa do katalogów?

cars24h
07-03-2011, 13:44
Wszystko jest ustawione OK. Serwis działa już 2 lata i nie zmieniałem nic w chmodach

tomaszek83
07-03-2011, 13:49
a może dostawca serwera coś zmienił. Komunikat który dostajesz mówi o braku praw do tworzenia katalogów. A więc jest to problem praw.

cars24h
07-03-2011, 18:45
Dzięki za odpowiedż, tyle, że ne tym samym serwerze mam inne serwisy i działa. Być może i coś zmieniał bo 2 dni temu miał awarię jednej z płyt głównych i konta z tym serwisem nie było do dzisiaj..

---------- Post dodany o 18:45 ---------- Poprzedni post był o 14:43 ----------

Pisałem do admina serwera ale odpowiedział że jest OK...Sam już nie wiem.

Gdzie sprawdzić te chmody? Mam j 1.5.15

nikszal
07-03-2011, 19:38
Wszystko jest ustawione OK. Serwis działa już 2 lata i nie zmieniałem nic w chmodach




Gdzie sprawdzić te chmody? Mam j 1.5.15

Trochę niespójne są Twoje odpowiedzi prawda? Po dwóch latach jeszcze tego nie wiesz?

Pomoc/Informacje o systemie/Prawa do katalogów

Sugeruje uaktualnić Joomla do wersji 1.5.22

cars24h
07-03-2011, 21:21
Jak niespójne i co tu ma do rzeczy uaktualnienie.? W "starej "joomli" miałeś w oknie instalatora poniżej butona podpinania instalowanych komponentów czy modułów wypisane prawa do plików. W joomli 1.5.x tego nie ma i prawa do plików zostawia się przeważnie domyślne , takie jak po instalacji. To, że serwis stoi na tej wersji nic nie ma do rzeczy, gdyż mam jeszcze na 1.5.15 dwa serwisyi nic się nie dzieje bym narzekał.
Czy śmieszne będzie to, że mam serwis na joomli 1.0.13 i hula aż hej (PageRank=4 link na życzenie) i nie zamierzam go nawet aktualizować?

Wątpliwe bym coś spiepszył, gdyż zainstalowałem tylko nowy szablon ale to raczej nie ma wpływu na takie rzeczy jak instalacja wewnętrzna.
Nie rozumiem o co ci chodzi z ta moją niespójnością? Może bliżej to określisz?

cars24h
09-03-2011, 08:41
Witam ponownie w związku z tematem

Przyczyna się znalazła i nie ma to nic wspólnego z wersjami Joomli jak niektórzy sugerują. Po prostu nie idzie z mojego komputera zmienić praw do zapisywania n/w plików:
U mnie odczytuje jako zapisywalny a na serwerze w panelu tak to wygląda i się nie zmienia

Katalog dzienników ($log_path) /home/dealer/main/pkg/xxxxx/xxxxx/logs/ Niezapisywalny
Katalog tymczasowy ($tmp_path) /home/dealer/main/pkg/xxxxx/xxxx/html/tmp/ Niezapisywalny

Próbowałem już utworzyć nowy katalog tmp z prawami do zapisu jak ale dalej nici z instalowania

mjmartino
09-03-2011, 09:51
Stwórz katalogi z panelu a nie z poziomu "twojego komputera" ...

loocek
09-03-2011, 09:58
Ja bym sugerował zmienić hosting. Na tanio-darmowych hostingach jest to notoryczne, że nie można zmienić CHMOD'ów albo zmieniają się z kilku godzinnym opóźnieniem, albo po jakiejś tam bliżej nikomu nie znanej metodzie i czasie odświeżenia serwera.
Co do aktualizacji wersji Joomla! to zadaj sobie jedno podstawowe pytanie: czy zależy Ci na bezpieczeństwie i stabilności pracy?? I teraz już sam wyciągnij wnioski: aktualizować czy nie

cars24h
09-03-2011, 10:17
"loocek" ja na vel.pl mam płatne konta (2) od kilku lat a na nich kilka serwisów i działa jak do tej pory wszystko OK po za tym jednym przypadkiem.

Co tu bredzisz o hostingu. Jeszcze mnie stać na te 100 zeta rocznie (za 2 konta + zniżki)

trzepiz
09-03-2011, 10:56
Co tu bredzisz o hostingu. Jeszcze mnie stać na te 100 zeta rocznie (za 2 konta + zniżki)

To żadne brednie. Jakość hostingu i szybkość interwencji jego administratorów to kluczowa sprawa. Aktualizacja do 1.5.22 nie jest przymusem - ale niechęć do aktualizacji stawia cię w kiepskim świetle. Aktualizacje nie są wymysłem developerów. Mają one na celu poprawienie wykrytych błędów i wprowadzenie poprawek bezpieczeństwa.

cars24h
09-03-2011, 11:31
Wiem i zdaję sobie sprawę co do aktualizacji jakoś sie zabieram ... ale piszę wyrażnie, że na serwer gdzie mam konta nie narzekam inni co maja na velu są podobnego zdania. Więc co do mego hosta ma aktualizacja? To odrębny temat za przeproszeniem...

Pozdrawiam
P.S
Administrator pozmieniał mi już prawa do plików i jest Ok tak, że temat można zamknąć.

trzepiz
09-03-2011, 11:38
P.S
Administrator pozmieniał mi już prawa do plików i jest Ok tak, że temat można zamknąć.

Tym się właśnie różni dobry hosting od "prawie dobrego". Na dobrym nie ma potrzeby zmieniać praw bo konto hostingowe i prawa są przypisane do konta użytkownika tegoż hostingu. Wszędzie tam, gdzie żeby coś zadziałało musimy poprosić o interwencję "Administratora" hostingu - mamy do czynienia z "prawie dobrym" ... :)

loocek
09-03-2011, 11:55
No to po co zadajesz pytanie, skoro nie chcesz słuchać bredni??
Według Ciebie, moja odpowiedź jest zła?? Bredzę?? To dlaczego nie mogłeś sam sobie zmienić praw na serwerze za który stać Cię płacić stówę/rok za dwa konta?? To może moja wina jest i moich bredni??
Miłego dnia życzę

cars24h
09-03-2011, 13:29
Twoja odpowiedz jest jak najbardziej zła jeżeli chodzi o pomysł zmiany hostingu (na którym stoi około20 serwisów łącznie w moim koncie) o że określiłem to bredniami, wiele się nie pomyliłem i podtrzymuję to. Co do aktualizacji ? Mam czas nie spieszy mi się aż tak bardzo bo już na Joomli 1.5.20 sie "przewiozłem" aktualizując jeden z serwisów. Z Joomlą 1.5.22 wolę jeszcze poczekać...

trzepiz
09-03-2011, 13:34
Problem rozwiązany - Tamat zamykam .. >