PDA

Zobacz pełną wersję : Virtuemart- dodatkowe pliki dla produktu



vereb
07-03-2011, 14:20
Witam, szukam rozwiązania następującego problemu- gdy próbuje w VM dodać plik do produktu (np. instrukcję obsługi), klikam "media" (na liście produktów) i wybieram NOWY oraz opcję "Plik jako załącznik" i zapisz, to pod opisem produktu wyświetla się nazwa pliku do pobrania, ale rozmiar jest 0,0kB i przy próbie ściągnięcia zasysany jest plik index.php.

Chciałbym osiągnąć coś w stylu wyświetlania produktu jak tutaj, (http://www.posnet.com.pl/index.php?pid=1781) tzn. na dole "do pobrania" i kilka plików które można sobie ściągnąć.

PeFik
07-03-2011, 14:29
1) Użyj JCE (to taki edytor) !
2) Czy w/w problem występuje także w artykułach ?

vereb
07-03-2011, 14:48
Używam TinyMCE- jeśli JCE jest lepszym edytorem to się przesiądę- ale czy edytor rozwiąże sprawę w VM? W artykułach nie mam możliwości załączania dodatkowych plików, tzn. korzystam (w sumie chciałbym korzystać bo narazie nie działa) z Linkr (nie działa- wyskakuje błąd przy próbie linkowania konkretnego artykułu). Dodam, że Joomla! jest w wersji 1.5.22, a VM w wersji 1.1.4

Nie jest to kwestia umieszczania plików z działu media (obrazy, animacje) w treści (opisie) produktu, ale z poziomu VM. Gdyby działał mi plugin Linkr to bym to olał, ale nie wiem czemu mi się wysypał...

Gall Anonim
07-03-2011, 17:23
Kolego,
primo - PeFik ma dzisiaj zapewne kolejne szkolenie i musi się odstresować :D
secundo - przeklikaj konfigurację i poczytaj o plikach do pobrania w virtuemart na wiki - sam miałem kiedyś podobny problemik i lektura mi pomogła (teraz już nawet nie pamiętam "jak to leciało").
Pzdr
P.S. Ewentualnie z'zip'ój pliki i wrzuc linki do opisów produktu - jeden czort, a chyba będzie prościej.

vereb
16-03-2011, 14:50
Dzięki Gallu, poszukałem i na wiki znalazłem jedynie to (http://wiki.joomla.pl/index.php/VirtueMart/Konfiguracja_-_Pobieranie). Może źle szukam, ale walcze z tym od jakiegoś czasu i dalej lipa. teraz sytuacja wygląda następująco:
- przy dodaniu pliku bądź załącznika (przez media w VM) pliki się wyświetlają ale mają podany rozmiar 0,0KB
- po kliknięciu wyskakuje okienko pobierania, ale chce pobrać index.php
- dodałem do dozwolonych rozszerzeń plików (pdf) - w Joomla!
- dodałem wpis x-download,application w dozwolonych typach MIME (w Joomla!)
- utworzyłem folder publiczny poza katalogiem strony, ale spod VM nie widzi folderu powyżej tego, w którym jest strona

... i dalej nic...

Gall Anonim
16-03-2011, 15:52
Przypomnij się jutro wieczorem, może być na priv - mam w planie na ten czas prace przy sklepie postawionym na VM to zerknę i może sobie odświeżę myśli a ty na tym skorzystasz.
Pzdr

vereb
16-03-2011, 16:05
Super, ustawiłem powiadomienie żeby mi to nie uciekło ;), zatem do jutra.

vereb
22-03-2011, 15:48
A jest może jakiś sposób w jaki można podpiąć remository do pliku w opisie produktu? Może jakiś moduł (działający jak linkr- na zasadzie wskazania pliku spod remository)- chodzi mi o to aby w zliczaniu pobranych plików brać pod uwagę te ściągnięcia, które były spod opisu produktu, a nie tylko z działu download.

Gall Anonim
22-03-2011, 18:20
Pomysł jest może pokręcony - ale -
Jakbyś zrobił z tych ściąganych plików reklamę i wstawił moduł banner w opis poprzez użycie pluginu moduł w artykule to chyba rozwiązałoby twój problem.
Zaznaczam że w tym momencie jest to rozważanie czysto akademickie - ot taki szalony pomysł który trzeba najpierw przetestować.
Jak przetestujesz to napisz jak poszło.
Pzdr

vereb
22-03-2011, 22:50
Kurcze, może i masz racje ale jest jeden problem- mam jakieś 150 produktów, do tego po jednym, 2 a czasem 3 pliki to już daje (dajmy na to 2 jako srednia) 300 plików do załączenia. Rozumiem, że jeden moduł dotyczyłby jednego produktu, czyli mamy dodatkowych 150 modułów, około 300 reklam... odpada (no chyba że źle rozumuje)... Jakieś inne pomysły?