PDA

Zobacz pełną wersję : Ilość zamawianych produktów w VM



abgraf
07-03-2011, 22:49
Witam
Czy ktoś może wie, jak ustawić wartość początkową ilości produktów (na stronie produktu tam gdzie klient wrzuca już do koszyka) z 0 na 1
, 3778

chodzi o to żeby, klient wchodząc na dany produkt z zamiarem kupna, nie musiał dodatkowo wpisywać tam tej jedynki

z góry dziękuję za pomoc

palyga007
07-03-2011, 22:54
Ja wiem, ale nie powiem.
To jest prosta operacja z zakresu podstaw obsługi VM.

abgraf
08-03-2011, 19:32
Może jednak kolega zmieni zdanie i pomoże rozwiązać w/w problem jeżeli wie jak.

Gall Anonim
08-03-2011, 19:40
Po co Prowokujesz. Przejrzyj tylko konfigurację sposobu wyświetlania produktu.
Gwarantuję że playga007 wie i co więcej ma rację, Lecisz na skróty i urrra, zamiast chociażby się zerknąć co Masz do dyspozycji.
All

abgraf
08-03-2011, 19:47
Przejrzałem sposób wyświetlania produktu kilkakrotnie jeszcze przed napisaniem na tym forum i jedyne co znalazłem to listę rozwijalną w której deklaruję wartość początkową i końcową tej listy I faktycznie wtedy pojawia się upragniona 1, jednak nie chcę mieć takiej listy chcę aby klient mógł wpisać dowolną ilość bez wybierania z listy. Naprawdę rozkładam ręce w tym temacie.

Gall Anonim
08-03-2011, 19:54
Witam
Czy ktoś może wie, jak ustawić wartość początkową ilości produktów (na stronie produktu tam gdzie klient wrzuca już do koszyka) z 0 na 1
chodzi o to żeby, klient wchodząc na dany produkt z zamiarem kupna, nie musiał dodatkowo wpisywać tam tej jedynki
z góry dziękuję za pomoc
Skoro tak to się najpierw zdecyduj o co Ci chodzi - bo teraz to już Piszesz zupełnie co innego:

jednak nie chcę mieć takiej listy chcę aby klient mógł wpisać dowolną ilość bez wybierania z listy. Naprawdę rozkładam ręce w tym temacie.

abgraf
08-03-2011, 19:55
Trochę pochopna ta opinia z lataniem na skróty sporo pozmieniałem w swoim VM, ale czasami zdarza się że się człowiek zawiesi na jakimś drobiazgu i nie potrafi z tego wybrnąć. przesiedziałem ogrom czasu nad swoim VM, szukają rozwiązań, wiec bardzo proszę nie przyrównywać mnie do osoby idącej na łatwiznę.

Gall Anonim
08-03-2011, 19:57
Trochę pochopna ta opinia z lataniem na skróty sporo pozmieniałem w swoim VM, ale czasami zdarza się że się człowiek zawiesi na jakimś drobiazgu i nie potrafi z tego wybrnąć. przesiedziałem ogrom czasu nad swoim VM, szukają rozwiązań, wiec bardzo proszę nie przyrównywać mnie do osoby idącej na łatwiznę.
Obrażalski? To nie obrażaj innych tekstami typu "jeśli wie" podającymi w wątpliwość to co napisali.
Pzdr

abgraf
08-03-2011, 19:57
Przecież wkleiłem fotkę na której widać zupełnie inny typ okna do wpisywania ilości niż jest to przy liście rozwijalnej. to wtym okienku chcę zmienić typową ilość z 0 na 1.
Na zdjęciu nie ma listy rozwijalnej a moje pytanie dotyczyło właśnie tego co jest na zdjęciu. I nie obraziłem się tylko dobrze jest czasami pomóc, a nie pokazywać swoją wyższość.

Gall Anonim
08-03-2011, 20:05
Sorki, widziałem co wkleiłeś - to jest wartośc początkowa 0 (którą zmieniamy na 1) i strzałki zmiany o ilość krokową którą definiujesz. W którymś z ostatnich postów napisałeś że chcesz aby klient wpisywał sam, teraz że tak jak na załączniku tylko z jedynką na starcie - zastanów się o co Ci chodzi,

P.S. Co do reszty - napisałem - nie prowokuj - zazwyczaj po czymś takim nie chce mi się odpowiadać nie zależnie do kogo to się odnosi.

palyga007
08-03-2011, 20:10
Czyli da sie :)

abgraf
08-03-2011, 20:12
Zgadza się to co jest na tej fotce (to okienko ) pozwala nie tylko na wybieranie krokowe, ale również na samodzielne wpisanie wartości przez klienta i chciałbym aby ta wartość początkowa o której piszesz nie była zerem tylko 1, ponieważ zdarza się że klient to pomija i musi poprawiać zamówienie ponieważ wybrał ilość zerową.

Gall Anonim
08-03-2011, 20:13
Czyli da sie :)
Czyli playga007 wie:)

Litości -
primo - playga007 właśnie to pokazał (to jest wartość startowa, nie kolejna)

abgraf
08-03-2011, 20:40
Wiem, że wie

---------- Post dodany o 20:40 ---------- Poprzedni post był o 20:13 ----------


Zgadza się to co jest na tej fotce (to okienko ) pozwala nie tylko na wybieranie krokowe, ale również na samodzielne wpisanie wartości przez klienta i chciałbym aby ta wartość początkowa o której piszesz nie była zerem tylko 1, ponieważ zdarza się że klient to pomija i musi poprawiać zamówienie ponieważ wybrał ilość zerową.

Nie musisz się litować ta odpowiedź (ta zacytowana powyżej) dotyczyła twojej wypowiedzi, a nie palyga007. Po prostu w czasie gdy pisałem odpowiedź palyga007 podał swoją.

palyga007
09-03-2011, 09:31
@abgraf wróciłem dzisiaj do wczorajszego problemu i ... też nie znam odpowiedzi na to pytanie. Tzn nie wiem jak z poziomu zaplecza VM zmodyfikować wartość początkową pola Typowa ilość. (ew wiedziałem, ale zapomniałem.)

Także przepraszam kolegę za pochopne posądzenie o iście na łatwiznę i zarzucanie forum błahymi problemami (choć ten może faktycznie być błahy i @Gall Anonim śmiejąc się do rozpuku poda nam rozwiązanie :) )

Dalej.
Z jakiej wersji VM korzystasz? Na szybko zainstalowałem sobie VM w wersji 1.1.6 (taki akurat miałem pod ręką) i tam ta wartość z automatu ustawiona jest na 1.
Jesteś pewny, że niczego nie zmodyfikowałeś?

W ramach porannej gimnastyki umysłowej znalazłem miejsce w kodzie odpowiedzialne za wyświetlenie tego pola.
jest to plik:
components/com_virtuemart/themes/twój_szablon*/templates/product_details/includes/quantity_box_general.tpl.php

*zapewne default
linia 45:

$html .= '<input type="text" class="inputboxquantity" size="4" id="quantity'.$prod_id.'" name="quantity[]" value="'.$quantity.'" />

Widać w niej, że wartość pola wpisywana jest ze zmiennej $quantity, ale jakoś nie mogę wpaść na to czy ta zmienna wczytywana jest z bazy danych (czyli powinna się gdzieś dać na zapleczu ustawić) czy też pobierana jest z jakiegoś pliku znajdującego się Bóg wie gdzie (VM to jest totalny chaos).

Także rozwiązaniem nieeleganckim, ale skutecznym (do czasu uzyskania odpowiedzi "jak to się robi naprawdę") jest po prostu zamiana
value="'.$quantity.'"
na
value="1"

To chyba na tyle.

abgraf
09-03-2011, 09:44
Wielkie dzięki. :)