PDA

Zobacz pełną wersję : Konto FTP



Tomass2007
08-03-2011, 12:56
Witam

Mam stronę internetową na Joomla 1.5 itd.
Chciałem użyć konta FTP którego nie skonfigurowałem przy instalacji Joomli.
Stąd moje pytanie co mam zrobić by utworzyć nowe konto skonfigurować je i połączyć się przez Total Commander ??

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

zwiastun
08-03-2011, 12:58
Zapytać administratora swojego serwera albo poszukać w pomoc serwera

PeFik
08-03-2011, 13:08
Joomla! - jest CMS, a nie aplikacją do zarządzania serwerem / kontem hostingowym, więc ....

Na szczęście istnieją do Joomla! eksploratory, które mogą zastąpić po części klienta FTP, to tak na marginesie.

tomaszek83
08-03-2011, 13:09
a jak kolega zainstalował joomla? tzn jak wrzucił pliki na serwer? czyż nie przez konto FTP? Konto FTP to które konfiguruje się w Joomla to nic innego jak to samo konto które używa się wrzucając pliki przez klienta FTP-a (Total Commander, FileZilla etc...)

Nowe (czyt. kolejne) konto FTP tworzy admin serwera ale to już inna bajka
--
hej @PeFik

trzepiz
08-03-2011, 13:10
Joomla! - jest CMS, a nie aplikacją do zarządzania serwerem / kontem hostingowym, więc ....

Na szczęście istnieją do Joomla! eksploratory, które mogą zastąpić po części klienta FTP, to tak na marginesie.

@Tomass2007 chyba pyta o to co ma wpisać w konfiguracji FTP w Joomla!. A to uzyska wyłącznie od swojego dostawcy hostingu/serwera.

Tomass2007
08-03-2011, 13:13
Ok udało się dostałem się do FTP, a może wie ktoś jak się tworzy osobne konto do FTP-a tak bym mógł je podawać osobom które będą coś chciały pobrać z niego itp??

trzepiz
08-03-2011, 13:16
a może wie ktoś jak się tworzy osobne konto do FTP-

Z pytaniami dotyczącymi wszystkiego co związane z serwerem/hostingiem musisz się zwrócić do swojego dostawcy w/w usług. Więcej nie będziemy powtarzać!
Jeśli masz jakiś panel zarządzania ów hostingiem to pewnie masz tam również możliwość założenia dodatkowych kont FTP.

zwiastun
08-03-2011, 13:27
A dopóki wiesz o Internecie tylko tyle, na ile wskazuje Twoje pytanie, daruj sobie jakiekolwiek udostępnianie komukolwiek swojego konta... No, może poza 1-2 współpracownikami), byle nieco bardziej obytymi z Internetem.

Tomass2007
08-03-2011, 13:33
Przepraszam, że zawracam głowę, już sobie poradziłem.
Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam