PDA

Zobacz pełną wersję : Lista artykułów jako pozycje podmenu



wfx
08-03-2011, 23:02
Witam

Od dłuższego czasu szukam rozwiązania zdawałoby się często występującego problemu;
Potrzebuję utworzyć menu poziome, którego niektóre pozycje (w tym przypadku 'produkty' i 'realizacje') będą rozwijać się w listę tytułów artykułów konkretnych kategorii. Linki mają prowadzić oczywiście już do odpowiednich artykułów.

Tymczasowy adres strony: http://test.tutaj.pl.
Widzę, że identyczny problem zgłaszał @pawinf w tym (http://forum.joomla.pl/showthread.php?49417-Lista-tytu%C5%82%C3%B3w-artyku%C5%82%C3%B3w-z-kategorii-wy%C5%9Bwietlana-automatyczn-jako-kolejne-pozycje-menu) wątku. Niestety nie otrzymał odpowiedzi.

Oczywiście zrobić to ręcznie, znaczy stworzyć odpowiednie pozycje menu drugiego poziomu z przyporządkowanymi artykułami to nie problem, ale artykuły będą pisane przez klienta i linki do nich powinny pojawiać się automatycznie w menu.

Sporo modułów 'zbadałem' i ciągle niestety nic...

nikszal
08-03-2011, 23:37
Przepraszam, rozpędziłem. Ktoś mój post usunął i dobrze zrobił.

Wracając do problemu, to myślę, że w menu górnym trudno będzie to zrobić, ale za to bardzo łatwo mozna to zrobić wykorzystując moduł mod_latestnews. Mozna w nim ustalić sekcję i kategorię oraz ilość artykułow.

wfx
08-03-2011, 23:48
a właśnie pisałem do Ciebie PW :)

Wiem, jak użyć modułu latestnews. Ale nie o takie rozwiązanie chodzi niestety. Musze trzymać się projektu wykonanego przez grafików i zaakceptowanego już przez klienta.
Osobne menu wyświetlające listę artykułów danej kategorii potrafię zrobić, ale tutaj potrzebuję niestety podmenu w menu poziomym.
Mówisz, ze trudno by było - znaczy że da się :-) Tylko jak.
Jakieś większe grzebanie w kodzie menu, integrowanie go z innym modułem? Pewnie tak...
Żebym jeszcze znał PHP...

Wyglądać to musi tak i nie inaczej...:
Chyba Cię coś uderzyło w niewłaściwe miejsce! / zwiastun - usunięto 4 obrazki

Naprawdę nie ma 'gotowca'?

---------- Post dodany o 23:48 ---------- Poprzedni post był o 23:46 ----------

ups... trochę zaszalałem z tymi screenami. Pierwszy raz wstawiałem obrazki na forum i spodziewałem się, że będą to linki...
Sorki...

zwiastun
08-03-2011, 23:50
Widzę, że się połapałeś w międzyczasie :)
Obawiam się, że takiego rozwiązania, jakie Ci się marzy, nie znajdziesz.

wfx
08-03-2011, 23:57
a to mnie zasmuciłeś, Zwiastunie...
A rozwiązanie 'na zamówienie'. Podjąłby się ktoś? Za ile?...

PeFik
09-03-2011, 00:00
Ja się podejmę --> http://blog.elimu.pl/6114-menu-z-artykulow-z-kategorii/
tyle że co najwyżej spolszczenia , heheh, bo już jest reszta.

wfx
09-03-2011, 00:17
no, no - zapowiada się ciekawie.
Już badam... :)
Dzięki @PeFik

---------- Post dodany o 00:17 ---------- Poprzedni post był o 00:04 ----------

Oj przedwczesna była chyba moja radość.
Pomijając fakt, że po uaktywnieniu modułu wywala mi stronę, to jego opcje konfiguracyjne wskazują jednoznacznie na to, że jest to moduł niezależnego, samodzielnego menu listujacego artykuły.
Takie rozwiązania już znam.
Ja potrzebuję, by lista artykułów wyświetlała się jako podmenu istniejącego menu poziomego.

Jeszcze raz podlinkuję obrazek - tym razem na zewnątrz. Oto on (http://tutaj.pl/images/4.jpg).
W menu poziomym, pozycja Realizacje rozwija się do listy artykułów. Tego mi trzeba

PeFik
09-03-2011, 09:22
czyli zostaje ci:
a) dział zleceń
b) napisać do autora w/w rozwiązania, aby za "drobną" opłatą zmodernizował swoje rozwiązanie

---------- Post dodany o 09:22 ---------- Poprzedni post był o 09:21 ----------

a nie chciałbyś dodatkowego przycisku - podczas tworzenia artykułu - Dodaj do menu ?

wfx
09-03-2011, 10:10
a nie chciałbyś dodatkowego przycisku - podczas tworzenia artykułu - Dodaj do menu ?

no to byłoby jakieś rozwiązanie. Rozwiniesz temat?

---------- Post dodany o 10:10 ---------- Poprzedni post był o 09:43 ----------

ech... Moduł AddToMenu (czy może to plugin) działa pięknie, ale jedynie po stronie administratora, na zapleczu.
A w moim przypadku założone jest ograniczenie dostępu dla klienta tylko do poziomu 'Author'. Klient ma dodawać artykuły od strony witryny, bez dostępu do zaplecza.

Inne pomysły?

PeFik
09-03-2011, 10:37
a i b - mało ?

wfx
09-03-2011, 10:38
no nie mało - mało to mi czasu pozostało.
Ale dzięki.