PDA

Zobacz pełną wersję : Przyspieszanie jomsocial, gzip, css minify etc.



luka1985
08-03-2011, 23:12
Witam,czy próbował ktoś z powodzeniem przyspieszać działanie jomsocial. Mi przez js strasznie muli serwis, dlatego spróbowałem go jakoś przyspieszyć. Po przeanalizowaniu wszystkich używanych przez ten komponent plików łatwo zauważyć, że szczególnie 3 są ogromnymi plikami. Mowa tutaj o style.css (131 kB), joms.jquery.js (186kB), script-1.2.js (106kB). Razem mają zatem ponad 400 kB, a to bardzo dużo. Problem jest z tym, że nie bardzo jest je jak zmniejszyć. Próbowałem kompresji gzipem (przy pomocy JCH Optimize, oraz ręcznie przez zmianę rozszerzeń na php i dopisanie w nagłówku polecenia kompresji). Niestety po skompresowaniu pliku style.css wyskakuje okrojona wersja strony. Kompresja pozostałych powoduje drobne usterki np. nie można wybrać daty wydarzenia etc.
Jedyną opcją jaka się udaje bez straty jakości jest kompresja YUI kompresorem. Po jej wykonaniu plik style.css zajmuje 101kB, joms.jquery.js 84,5kB, script-1.2.js (73.6kB). To jednak wciąż dużo, bo strona dalej muli:/ Czy ma ktoś pomysł jak jeszcze można zmniejszyć te pliki bez utraty jakości ???

mjmartino
09-03-2011, 19:32
Jak już masz po kompresowane to użyj cache htaccess do przechowywania po stronie usera js/css ;)