PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc - zgrywanie strony joomla z płyty cd na serwer



saymon467
09-03-2011, 09:29
witam serdecznie! Podjąłem się zadania wrzucenia strony opartej na joomla 1.5 nagranej na płytę CD (kopia bazy danych, kopia strony). Posiadam domenę i hosting, wszystkie dostępy do phpAdmina. Wyczyściłem cały katalog public_html na serwerze przez ftp, wgrałem czystą instalację joomla 1.5.15 i chcę podmienić pliki, później wyczyszczenie bazy danych i wgranie pliku bazy danych z płyty. Powinno pójść tylko jest pewien problem. Nazwy katalogów strony joomla zgranej na płytę CD nie pokrywają się w całości z nazwami katalogów na serwerze. Nazwy folderów są dużymi literami, przykładowo na płycie widnieje folder TEMPLATE a na serwerze z nową joomlą "templates". Czy może to zakłócić pracę strony po wgraniu wszystkich plików i konfiguracji pliku configuration?

Pozdrawiam i czekam na pomoc.

mjmartino
09-03-2011, 09:40
Po pierwsze 1.5.22
Po drugie jak podjąłeś się takiego zadnia to powinieneś mieć podstawy opanowane.
My rozwiążemy problem a ty zgarniesz wynagrodzenia ;)
To są podstawowe rzeczy rzeczy które zostały nie raz poruszane na forum wiec skorzystaj przynajmniej z forumowej szukajki.
TEMPLATE duże katalogi mogą mięć znacznie, ale jest TC który z tym sobie poradzi w 3sek.

saymon467
09-03-2011, 09:44
Nie no jeżeli chodzi o jakiekolwiek "wynagrodzenie" to nie ma o tym mowy, robię to bo zostałem o to poproszony. Podstawy jako tako posiadam a człowiek uczy się cały czas więc chciałbym również opanować sztukę przenosin takiej strony.. Czy mógłbym uzyskac jakiś numer gg kogos, kto by mi pomógł w miarę przerzucić tę stronę na serwer..?

mjmartino
09-03-2011, 09:54
Nikt tu numer gg nie rozdaje .. bo potem jest problem.. odpalasz gg a tam 100 wiadomość.. że mają problem z tym i z tym.
Na razie to jeszcze nie zdefiniowałeś swojego problemu co Ci nie działa..?

saymon467
09-03-2011, 09:59
Rozumiem, dziękuję za zainteresowanie. Nie to, że mi nie działa bo jestem w trakcie przerzucania i podmieniania plików z dysku na serwer, ciekawi mnie tylko to, że nazwy folderów katalogowych joomla (kopia strony) są wszystkie pisane dużą literą, na serwerze jednak te foldery i pliki pisane są małą czcionką. Na dodatek niektóre foldery mają albo uciętą końcówkę w nazwie np. zamiast templates mają TEMPLATE. I w kilku miejscach tak się dzieje. Przy kopiowaniu plików przez FTP jest możliwość wybrania opcji "zamień nazwy na małe litery przy kopiowaniu". Czy z tego powodu mogę miec jakieś problemu po zgraniu plików?

palyga007
09-03-2011, 10:29
nazwy plików i katalogów muszą być prawidłowe nie może być mowy o zamianie wielkości liter itp.

saymon467
09-03-2011, 10:40
czyli kopiuję to co mam na kopii strony? Nawet jeśli po zgraniu na serwerze będą dwa foldery "templates" i "TEMPLATE"?

---------- Post dodany o 10:40 ---------- Poprzedni post był o 10:31 ----------

Tak wyglądają foldery, które mam na kopii strony, czy mam zgrywać wszystko na serwer tak jak jest czy pozmieniać te foldery? A co z folderami o podobnej nazwie tylko innej końcówce? Usuwać je? 3781

zwiastun
09-03-2011, 10:47
Tę kopię plików możesz sobie po prostu darować. Nadaje się do kosza (po uprzednim zorientowaniu się, jakie komponenty, moduły, dodatki, szablony i języki trzeba zainstalować). Jeśli nazwy zostały pozmieniane także w plikach graficznych, a jest ich dużo, to czeka Cię dość długi proces odzyskiwania witryny.
Nie ma znaczenia, czy wykonujesz pracę za wynagrodzeniem, czy nie. Znaczenie ma, że podejmujesz się sporego zadania, a nie masz zbytniego pojęcia nawet o podstawach jego wykonania.

palyga007
09-03-2011, 10:48
"tak se ne da rady"
Problem polega na tym, że nazwy katalogów i zapewne plików uległy zmianie. Jeśli witryna nie jest specjalnie rozbudowana to:
1. Stwórz identyczną strukturę witryny
2. Nadpisz bazę danych.

To co chcesz teraz zrobić nie ma sensu. Będziesz miał problem za problemem. Jedna literka niewłaściwa i już się będzie sypać.
Nie ma co dyskusji prowadzić.

@zwiastun Witaj :)

saymon467
09-03-2011, 10:57
Czyli najlepiej stawiać na nowo witrynę?

palyga007
09-03-2011, 11:15
TAK.
Temat zamykam.