PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.6.1 - Problem z instalacją spolszczenia ?



devil666
09-03-2011, 11:56
Witam,

Czy spolszczenie działa bez problemu na wersji 1.6.1 ?


Moja instalacja spolszczenia do Joomla 1.6.1 wygląda tak.


Zdarza się, że pierwszy sposób jest jedynym możliwym. Zachęcając do używania standardowego instalatora, pokażemy jednak ten pierwszy sposób.

Przejdź na http://www.joomla.pl i pobierz aktualny pakiet języka polskiego
Wyodrębnij pliki z pobranego archiwum do nowego pustego katalogu na swoim komputerze
Połącz się za pomocą klienta FTP ze swoim serwerem
Wejdź do katalogu /language i utwórz w nim nowy katalog pl-PL
Prześlij do tego katalogu wszystkie pliki z katalogu /site
Wejdź do katalogu administrator/language i podobnie jak poprzednio - utwórz w nim katalog pl-PL
Prześlij do tego katalogu wszystkie pliki z katalogu /administrator




Po wrzuceniu plików do katalogów nie widać języka polskiego do wyboru w panelu admina :podstep:

Instalacja za pomocą instalatora nie działa. Warstwa FTP została włączona, i tak wyskakuje error.

--------------------------------------------------------------------------------

Pytanie jest czy ta wersja tłumaczenia działa na Joomla 1.6.1 ? Czy też tylko na 1.6 ?



Pozdro.
Dev

trzepiz
09-03-2011, 12:18
Czy spolszczenie działa bez problemu na wersji 1.6.1 ?
TAK.



Instalacja za pomocą instalatora nie działa. Warstwa FTP została włączona, i tak wyskakuje error.
Instalacja przy pomocy instalatora jest instalacją ZALECANĄ. Jeśli masz jakieś błędy to może się nimi z nami podziel ..

devil666
09-03-2011, 12:24
Dobrze więc.

Wchodze do admina - następnie --> Extension Manager: Install

Wybieram paczke do instalacji = pl-PL_joomla_lang_full_160_v_rc2.zip

Klikam install:


Copy failed
JInstaller: :Install: Failed to copy file /home/cheaponline/U2XP7RD8/htdocs/tmp/install_4d77550754a19/pl-PL.install.xml to /home/cheaponline/U2XP7RD8/htdocs/administrator/manifests/packages/pl-PL.install.xml
Package Install: Could not copy setup file.
Error installing package
Polski pakiet językowy dla Joomla! 1.6


Co moge zrobić zeby to zainstalować ?

Instalowałem własnie dodatki i instaluje bez problemu!

Pozdro
Dev

trzepiz
09-03-2011, 12:34
Czy na 100% masz prawa zapisu dla wszystkich wymaganych katalogów ?

Sprawdź: Site > System Information > Directory Permissions

Wszystko powinno być "Writable" i świecić na "zielono"

devil666
09-03-2011, 12:38
Directory Permissions
Directory Status

administrator/components Writable
administrator/language Writable
administrator/language/en-GB Writable
administrator/language/overrides Writable
administrator/language/pl-PL Writable
administrator/modules Writable
administrator/templates Writable
components Writable
images Writable
images/banners Writable
images/sampledata Writable
language Writable
language/en-GB Writable
language/overrides Writable
language/pl-PL Writable
media Writable
modules Writable
plugins Writable
plugins/authentication Writable
plugins/content Writable
plugins/editors Writable
plugins/editors-xtd Writable
plugins/extension Writable
plugins/search Writable
plugins/system Writable
plugins/user Writable
templates Writable
configuration.php Writable
administrator/manifests Writable
cache (Cache Directory) Writable
administrator/cache (Cache Directory) Writable
/home/*&*(&(*&*(/U2XP7RD8/htdocs/logs (Log directory) Writable
/home/^&^*&^*/U2XP7RD8/htdocs/tmp (Temp directory) Writable

---------- Post dodany o 10:38 ---------- Poprzedni post był o 10:35 ----------

Jest polski ale tylko na site. Polish (PL) - SITE ( nie wiem jak to możliwe )

teraz w adminie nie ma tylko :(

trzepiz
09-03-2011, 12:46
Skasuj wszystko co wgrałeś wcześniej z serwera czyli :

administrator\language\pl_PL
oraz
language\pl_PL

Pobierz jeszcze raz paczkę z j.polskim (nie używaj Internet Explorera) -- > paczka (http://joomla.pl/zbiory-archiwalne/doc_download/740-jzyk-polski-dla-j-16-.html)

Zainstaluj przy pomocy Instalatora.

PS: nic nie powiedziałeś jaki to hosting .. Czy sprawdzałeś na komputerze lokalnym np: przy pomocy movAMP PL (http://www.trzepizur.pl/movamp.html) ??

zwiastun
09-03-2011, 12:50
Instalacja przez FTP wg opisu dla Joomla 1.5 nie jest poprawną instalacją. Nie wystarczy przesłać pliki do odpowiednich katalogów, jak to było w 1.5. Proszę doczytać materiały na wiki. Działanie instalatora zostało opisane w ekranach pomocy dla 1.6

devil666
09-03-2011, 13:05
Zwiastun to napisz mi gdzie mam wrzucic te pliki ?

Nie moge skasować plików z servera...

trzepiz
09-03-2011, 13:12
Nigdzie nie masz "wrzucać" masz je usunąć z serwera i zainstalować poprawnie czyli przy pomocy Instalatora. Jeśli nie możesz ich usunąć - oznacza to, że z jakiegoś powodu mają one inne prawa własności (chown) niż twoje konto hostingowe :|

Możesz także użyć opcji "Discover" w Extension Manager: Install. Może wykryje ci te pliki i będziesz mógł je zainstalować.

nur
09-03-2011, 16:43
Nie moge skasować plików z servera...

To znaczy, że masz dwa wyjścia:
dużo nauki przed Tobą - oj bardzo dużo
lub czeka Cię zmiana serwera
(choć ja skłaniam się do tego pierwszego, bo nie wyobrażam sobie hostingu na którym nie mam praw dostępu do własnych pilików).

Gall Anonim
09-03-2011, 17:52
Rozwiązaniem mógłby tu być com_extplorer
Hosting ma ewidentnie rozdzielone prawa www i ftp
Komponent powyżej pozwala je zmieniać jak wiadomo z poziomu administratora witryny na joomla.
Tylko jest jeden szczegół którego nie sprawdziłem - czy jest już wersja com_extplorer dla 1.6.x (?) - oto jest pytanie.
Pzdr

Onegar
13-03-2011, 03:03
Skasuj wszystko co wgrałeś wcześniej z serwera czyli :

administrator\language\pl_PL
oraz
language\pl_PL

Pobierz jeszcze raz paczkę z j.polskim (nie używaj Internet Explorera) -- > paczka (http://joomla.pl/zbiory-archiwalne/doc_download/740-jzyk-polski-dla-j-16-.html)

Zainstaluj przy pomocy Instalatora.

PS: nic nie powiedziałeś jaki to hosting .. Czy sprawdzałeś na komputerze lokalnym np: przy pomocy movAMP PL (http://www.trzepizur.pl/movamp.html) ??


niestety,ale mam ten sam problem.
Po instalacji wersji 1.6.1 joomla i po ZALECANEJ instalacji z instalatora spolszczenia nadal nie uzyskałem efektu jakie powinno być.
Sprawdziłem w instalacji i niby pakiet polskiego jest,niestety działa tylko strona a administracja nadal nie.
Próbowałem wiele razy,ale niestety efektów zero, co mam zrobić??

palyga007
13-03-2011, 10:06
Hmm głupie pytanie zadam.
Być może przegapiłem to czytając poprzednie wypowiedzi, ale czy ustawiłeś język zaplecza na polski?

alex51
13-03-2011, 11:10
Kolega @Onegar zgłaszał swój problem również w innym wątku (http://forum.joomla.pl/showthread.php?50162-Problem-z-instalacj%C4%85-spolszczenia.&p=222626&highlight=#post222626) i dostał tam podobne wyjaśnienie, ale może jeszcze tego nie zauważył.

Onegar
13-03-2011, 12:58
Kolega @Onegar zgłaszał swój problem również w innym wątku (http://forum.joomla.pl/showthread.php?50162-Problem-z-instalacj%C4%85-spolszczenia.&p=222626&highlight=#post222626) i dostał tam podobne wyjaśnienie, ale może jeszcze tego nie zauważył.
Zauważyłem i zadałem kolejne pytanie :) po drugie nie moja wina że 20 tematów na ten sam temat jest, moim zdaniem powinien być 1 "przyklejony temat" bo ludzie naprawdę mają problemy ;)

zwiastun
13-03-2011, 13:06
No tak, jeśli ktoś zaczął bałaganić, to dla Ciebie usprawiedliwienie, by robić jeszcze większy bajzel.
A problemy - jak na razie - poza jednym szczególnym przypadkiem - biorą się z niewykonania wszystkich kroków instalacji i konfiguracji języka tudzież oczekiwań, że coś się zrobi samo.
Problemy z nieodpowiednimi prawami dostępu pomijam, bo to standard, za który Joomla! nie odpowiada!

Onegar
13-03-2011, 13:45
No tak, jeśli ktoś zaczął bałaganić, to dla Ciebie usprawiedliwienie, by robić jeszcze większy bajzel.
A problemy - jak na razie - poza jednym szczególnym przypadkiem - biorą się z niewykonania wszystkich kroków instalacji i konfiguracji języka tudzież oczekiwań, że coś się zrobi samo.
Problemy z nieodpowiednimi prawami dostępu pomijam, bo to standard, za który Joomla! nie odpowiada!

panie zwiastun, na każdym szanującym się forum moderatorzy,administratorzy nie dopuszczą do duplikowania tematów po prostu jest zamykają wstawiają informacje że temat istnieje pod wskazanym linkiem.
Nie w mojej kwestii jest wystawianie opinii o pracy moderatorów i administratorów tego forum, zarejestrowałem się tylko i wyłacznie dlatego że mam taki problem jak inni i zdarzyło mi się to po raz pierwszy od kilkunastu lat jak korzystam z joomla.
Jestem samoukiem do chodzę do wszystkiego sam uważam że to lepsza nauka :) a jeśli dojde do czegoś jestem z siebie zadowolony.

Dlatego prosiłbym nie oceniać mnie po tym,że szukam pretekstu do dalszego spamowania i bałaganiarstwa na owym forum bo tak nie jest gdyby nie było 3-4 tematów nie doszło by do tego,takie jest moje zdanie.

Co do serwera i uprawnień moge zapewnić że jest wszystko OK!

palyga007
13-03-2011, 13:56
od kilkunastu lat jak korzystam z joomla.

Bez jaj... :D:D

zwiastun
13-03-2011, 14:39
@palyga007: czyżbyś nie dowierzał?

zwiastun
13-03-2011, 15:17
Opis instalacji języka polskiego w Joomla 1.6 opublikowano w Polskiej Bibliotece Dokumentacji Joomla: Jak_zainstalować_pakiet_językowy_w_Joomla_1.6 (http://wiki.joomla.pl/index.php/Jak_zainstalowa%C4%87_pakiet_j%C4%99zykowy_w_Jooml a_1.6)

palyga007
13-03-2011, 22:52
@zwiastun

No tak jakby :)

Cassiel
17-03-2011, 15:50
Jeśli problem nie jest rozwiązany, a dobrze przeczytałem twój post to musisz zrobić tak :)
Wyloguj się z zaplecza. Jak będziesz się logował, to możesz wybrać język. Wybierz polski i wszystko! Masz polskie zaplecze :)

zwiastun
17-03-2011, 16:03
Ale to jest - mój Panie - żadne rozwiązanie, bo tylko chwilowo, na czas sesji, przełącza język.
W instalacji języka polskiego nie ma żadnych problemów, jeśli się to robi na odpowiednim dla Joomla serwerze i zgodnie z normalną procedurą instalacji.

Cassiel
17-03-2011, 20:42
Możliwe, ale gdzieś była opcja domyślnego języka dla użytkownika :)
Wystarczy poszukać :)

zwiastun
17-03-2011, 20:48
W zgłoszonym "problemie" chodziło o to, że nie ustawia się język domyślny. Stąd podana przez Cię recepta jest tylko namiastką rozwiązania (pominąwszy źródło problemu, którym w większości opisywanych przypadków jest po prostu niepoprawna instalacja).

shados
14-04-2011, 10:25
Panowie, rozwiązanie jest banalnie proste: wchodzimy w ustawienia języka, ustawiamy język polski - rzeczywiście daje nam to tylko język polski dla treści podczas gdy zaplecze jest po angielsku. Dlatego niezbędne jest wykonanie drugiego kroku: otóż na tej samej stronie, w tej samej tabeli, w której ustawiliśmy język dla treści, w nagłówku po prawej stronie mamy rozwijaną pozycję Filter Location: - tam wybierzmy administrator, następnie ustawiamy język na polski. Od tego momentu domyślnym językiem dla zaplecza będzie nasz ojczysty.

zwiastun
14-04-2011, 12:39
Nie pogniewaj się, ale odkrywasz Amerykę, a przy tym trochę mieszasz. Określenie "język treści" jest tutaj określeniem znaczącym - odnosi się do witryn wielojęzycznych, kiedy to należy dodać inne języki, a także zainstalować inne pakiety językowe. W witrynie jednojęzycznej instalujemy pakiet językowy, ustawiamy go jako domyślny język witryny (site) i zaplecza (administrator) i to wszystko. Opisano dokładnie na wiki.

coursus
09-12-2011, 20:25
Trzepiz dobrze mówi! Miałem ten sam problem. Nie mogłem instalować języka przez Extension Manager: Install

Inna możliwość instalacji języka w Joomla 1.6 / 1.7

Wrzucić przez klienta FTP paczkę języków.
"Przejdź na http://www.joomla.pl (http://www.joomla.pl/) i pobierz aktualny pakiet języka polskiego
Wyodrębnij pliki z pobranego archiwum do nowego pustego katalogu na swoim komputerze
Połącz się za pomocą klienta FTP ze swoim serwerem
Wejdź do katalogu /language i utwórz w nim nowy katalog pl-PL
Prześlij do tego katalogu wszystkie pliki z katalogu /site
Wejdź do katalogu administrator/language i podobnie jak poprzednio - utwórz w nim katalog pl-PL
Prześlij do tego katalogu wszystkie pliki z katalogu /administrator"
Później wejść do panelu administratora i wybrać:
>Extension Manager
>Discover
Kliknąć Discover, zaznaczyć pliki języka do instalacji i kliknąć Install
Składniki zainstalują się.
Wylogowywać się z panelu administratora.
Przy ponownym logowaniu do panelu wybrać Language: Polski (pl-PL)
Mamy polskie menu!

pisałem troche z pamięci, ale mam nadzieję że dobrze.
Pewnie się jeszcze komuś przyda.

zwiastun
10-12-2011, 00:11
Kolejny odkrywca Ameryki, ale niech Ci będzie. Pierwszy post :) Witaj!

trzepiz
10-12-2011, 00:13
Trzepiz dobrze mówi!

no cóż mogę negatywnego napisać :D

coursus
14-12-2011, 00:59
Dobra, dobra chłopaki. Nie śmiać się. Wskazówka na tarczy zegara przebyła trochę drogi zanim udało mi się to ogarnąć, a ta strona jest jedną z pierwszych jaka wyskakuje u wujka G. w tym temacie wiec napisałem co i jak u mnie wyglądało.