PDA

Zobacz pełną wersję : Niepotrzebny scroll w szablonie



TC_2005
09-03-2011, 18:06
Witajcie :)

W trakcie modyfikacji szablonu popełniłam jakiś błąd, i teraz strona - nawet przy krótkich artykułach - posiada kompletnie niepotrzebny, pionowu suwak ..

Chodziłoby mi o to, by zawartość strony kończyła się wraz ze stopką, a nie 15 cm niżej, jak dzieje się to teraz w przypadku krótkich tekstów.. Niestety nie wiem, co jest nie tak - przegapiłam moment, w którym zaczęło się to dziać, a teraz nie potrafię dojść, OCB, mimo analizy znaczników krok po kroku, metodą prób i błędów...


Zapewne rozwiązanie jest to banalne, a efekt mnie bardzo irytuje, dlatego też w końcu postanowiłam się zapytać kogoś mądrzejszego ode mnie, czyli Was :P

Z góry dziękuję za pomoc.

Jdwind
09-03-2011, 18:15
Po pierwsze - adres strony. Po drugie - css > overflow > scroll - zmień.

TC_2005
09-03-2011, 18:25
stronę jeszcze mam na lokalnym serwerze, wiec adres nic tu nie da ..
zrzut dołu: http://www.voila.pl/027/4599v/index.php?get=1&f=1

overflow wszędzie mam 'hidden' - tak samo, jak w templatce oryginalnej (BlueStarDust), w której takiego efektu nie ma ..

---

http://www.voila.pl/143/70g31/

wrzuciłam tu oba css-y i oba pliki index.php ; oryginały i zmienione przeze mnie
błąd generuje coś, co występuje w połączeniu moich zmian w obu plikach, nie tylko coś z cssa ..

gdyby komuś się chciało w wolnej chwili na to zerknąć, będę bardzo wdzięczna :zagubiony:

Jdwind
09-03-2011, 22:18
Niestety, tak będzie ciężej. Za pionowy suwak z całkowitą pewnością odpowiada owerflow, natomiast co do reszty - podejrzyj to miejsce za pomocą firebuga i zobacz, co Ci powie ten narządź.

TC_2005
17-03-2011, 11:23
wracam do tematu, bo nadal mnie nurtuje ..
strona jest już w sieci - na razie testowo, domena nie jest docelową, bo jeszcze trochę roboty przy witrynie jest :)
firebug nic mi nie powiedział, ale może źle go odczytuję..

http://nowa.design-fishing.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1064&Itemid=27

======

BTW - mam jeszcze kilka pytań i problemów - rozumiem, że na każdy oddzielny temat zakładać ?

Jdwind
17-03-2011, 19:45
Ja tam nie widzę strony, niestety...

TC_2005
17-03-2011, 19:48
przepraszam, już poprawiłam link

a_m
17-03-2011, 20:03
poprawek wymaga górne rozwijane menu, które ma duuużo pozycji, które rozciągają krótką stronę w dół;
żeby się o tym przekonać wystarczy, że wpiszesz w template.css wiersz 220


.art-menu ul
{
visibility: hidden;
position: absolute;
z-index: 10;
left: 0;
top: 0;
background:none;
}

display: none; <- to polecnenie spawia, że element nie jest widziany przez przeglądarki

żeby wyglądało tak:


.art-menu ul
{
display:none;
visibility: hidden;
position: absolute;
z-index: 10;
left: 0;
top: 0;
background:none;
}

i wtedy strona się "skraca"; więc popraw to menu

TC_2005
17-03-2011, 20:08
faktycznie się skróciła..
tylko teraz menu się nie rozwija :( a powinno ..
muszę więc je jakoś zmienić , choć nie mam pomysłu za bardzo, bo musi byś takie rozbudowane ..


ale przynajmniej wiem, co jest przyczyną :)

dziękuję za pomoc :spoko:

a_m
17-03-2011, 20:13
nie rozwija się - chciałem tylko pokazać, gdzie leży przyczyna; szablon jest z artisteera a ja nie mam pojęcia co on robi; jest kilku użytkowników, którzy dobrze znają ten program np. Gall Anonim - może się odezwie :>

TC_2005
17-03-2011, 20:24
no wiem wiem, zajarzyłam intencje - dzięki ;)
i będę czekać w takim razie, może rzeczywiście ktoś coś jeszcze podpowie ..

myślałam nawet już wcześniej o dropdown menu rozwijalnym, ale w dwóch kolumnach .. muszę chyba wrócić do tego tematu i go rozpracować :D

osho
17-03-2011, 23:04
najprostszym rozwiązaniem jak dla mnie to wstawienie modułu menu w miejsce starego, do ściągnięcia ze źródełka, mam nadzieje że pomogłem.

a_m
17-03-2011, 23:09
najprostszym rozwiązaniem jak dla mnie to wstawienie modułu menu w miejsce starego, do ściągnięcia ze źródełka, mam nadzieje że pomogłem.
to oczywiste, że zobaczymy

TC_2005
18-03-2011, 07:46
walczę z MaxiMenu_CK ;)