PDA

Zobacz pełną wersję : Szablon w Silverlight



Ariss
10-03-2011, 20:56
Mam takie pytanie :) Czy spotkał się ktoś, stworzył, znalazł, i czy w ogóle będzie działał szablon stworzony w technologii Silverlight? Do tej pory niestety nie udało mi się odszukać żadnego przykładu a chciałabym spróbowac coś takiego zrobić ;)

Bazyl
10-03-2011, 21:48
Witam Cię bardzo serdecznie na forum!

Już wszystko obcykałeś, że poszukujesz czegoś innego?

Ariss
10-03-2011, 21:50
Jeszcze nic nie obcykałam, chce sie dowiedzieć konkretnie tego. Troszczke do mojego pomysłu na prace inżynierską ;) Taki pomysł mam i szukam informacji czy da sie to zrobić :)

Bazyl
10-03-2011, 21:53
Czy się da to nie wiem...

A pracę masz z Joomla! czy z tego drugiego?

Ariss
10-03-2011, 22:58
właściwie to z XAML'a :) w kontekście tworzenia stron, a silverlight to ładna wersja wykorzystania xamla :)

Ariss
12-03-2011, 12:17
Nadal czekam na odpowiedź ^^

zwiastun
12-03-2011, 12:23
Mam nadzieję, że nie zamierzasz o tym przypominać codziennie?

Ariss
12-03-2011, 23:05
Oczywiście, że nie :D Po prostu pomyślałam, że tamta krótka wymiana zdań sprawi, że ktoś uzna, że koniec tematu. A tu nie ^^ Nadal czekam :D

Robster
12-03-2011, 23:53
O Silverlight :D Mogę się wypowiedzieć bo chodź sam widziałem może z 3-4 programiki w nim napisane, to kumpel jest miłośnikiem tej technologi :)
Z tego co mi wiadomo jest to język jak każdy inny i tak samo jak JS czy jQuery może być stosowany do każdej strony/szablonu/skryptu. Jedyna kwestia to dociągnięcie odpowiednich bibliotek. Pamiętam, że jakiś dłuższy czas temu nie było wtyczki dla CHROME i Opery do obsługi Silverlighta, ale teraz już chyba są (dla CHROME na pewno). Widziałem fajny lokalizator wykonany w tej technologii i myślę, że slidery czy jakieś inne magiczne efekty wykonywane do tej pory w JS i jQuery mogłyby być z powodzeniem zastąpione silverlightem.

Czyli podsumowując szablon powinien śmigać bez większych problemów, chodź byłbyś w tym temacie raczej pionierem. Tylko zastanawiam się nad tymi bibliotekami bo J! miała jakieś problemy z modtoolsem i jQuery, trzeba było kombinować, ale SL to w sumie .NET więc chyba nie będzie niespodzianek.

Ale przekonasz się tylko wtedy gdy spróbujesz, zmodyfikuj na początek jakiś prosty gotowy szablon, dodaj jakiś rotator, lokalizator czy cokolwiek innego co pozwoli sprawdzić czy wszystko działa. I pochwal się od razu, bo strasznie ciekaw jestem jak to wyjdzie :) Może też się za jakiś czas SL pobawię.