PDA

Zobacz pełną wersję : Kopiowanie plików przez MidnightComander - dlaczego pliki zdają się być podlinkowane?



jurlich
10-03-2011, 21:12
Witam

Posiadam katalog roboczy: /home/test/public_html/ z gotową stroną. Skopiowałem poprzez MC cały katalog /public_html/ do /var/www/ skąd to strona będzie widziana z internetu. Wszystko ładnie wyświetla, tylko jest jedno ALE, mianowicie po edycji czegokolwiek w katalogu /home/test/public_html/ poprzez panel administracyjny (cokolwiek, np. dodanie artykułu) te zmiany pojawiają się również na stronie już wysyłanej w świat (/var/www/).

W jaki sposób kopiujecie i udostępniacie gotowe wersje stron? Chodzi mi o to żeby w /var/www/ były tylko pliki potrzebne do poprawnego wyświetlania strony a cała reszta, łącznie z versjami beta strony były tworzone i sprawdzane lokalnie poprzez /home/test/public_html/.

kacper1972
10-03-2011, 23:01
witaj.
A baza nie jest przypadkiem wspolna dla obu witryn. Samo skopiowanie plikow nie oznacza ze baza tez jest przeniesiona.
Krotko bo pisze z tel kom

neo_fox
11-03-2011, 09:08
witaj.
A baza nie jest przypadkiem wspolna dla obu witryn.

Heh, na to trzeba było wpaść ;) Na 100% obie strony korzystają z tej samej DB

kacper1972
11-03-2011, 12:27
Skoro jestem przy kompie i nie muszę pisać na małym ekraniku tel kom rozwinę temat. po skopiowaniu samych plików jak i również pliku config na nową lokalizację w dalszym ciągu mamy odwołanie do starej bazy w tym że pliku config , co wtedy: musimy przenieść bazę i zmienić zapis w pliku który dokładnie się nazywa configuration.php.
To jest metoda ręczna i pracochłonna, osobiście polecam rozwiązanie inne do przenoszenia witryn. Robimy kopię witryny za pomocą komponentu Akeeba do pobrania na JED, kopia zawiera bazę danych wszystko ładnie ułożone. Pobieramy skopiowaną stronę w jednym pliku zip i wrzucamy na serwer docelowy. Rozpakowujemy automatycznie tym skryptem pliki (http://extensions.joomla.org/extensions/tools/installation-tools/610) na serwerze i robimy instalacje joomli wszystko nam się ładnie przenosi cała witryna. Uwaga trzeba z kopii czasami usunać katalog CGI a w przypadku kopiowania sklepu opartego o VM trzeba recznie zmienić zapisy w pliku konfiguracyjnym VM. cała operacja trwa 10 minut.

PZ

jurlich
12-03-2011, 19:28
Dziękuję za odpowiedzi, faktycznie problem tkwił w tej bazie której nie było :)
Ponieważ strona jest na tym samym serwerze to nie bawiłem się w pakowanie/rozpakowywanie wszystkiego tylko za pomocą phpmyadmin zrobiłem nową bazę danych, zsynchronizowałem ją z już istniejącą testową, następnie zmieniłem te kilka linijek w configuration.php (pamiętajcie że wielkość liter nazwy bd ma znaczenie :) ) no i działa tak jak chcę, teraz przy jakiejkolwiek chęci zmiany jedyne co muszę robić to zsynchronizować ze soba obie bazy danych co trwa krócej niż minutę :)