PDA

Zobacz pełną wersję : [funpic.org][kodowanie]Polskie znaki.



Piegus
21-10-2006, 13:38
Witajcie. Niedawno załozyłem na serwerze funpic.org stronke. Ale nie moge dojść do tego by zamiast krzaków wyświetlały sie polskie znaki.
Zainstalowałem: joomla_1011+Admin-pl.
Adres stronki: kefas.funpic.org.
Wczesniej bawiłem się polish.php ale nic to nie dało. Bo np. Link Aktualnośc miał krzaki. Co mam zorbić pomóżcie.
Prosze napiszcie mi o tym co mam zorbić by panel admina był po polsku bo jak narzioe nie jest.

Oczywiście szukałem w postach ale rozwiązania nie znalazłem. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

dawkak
21-10-2006, 14:13
w templatce spróbuj wpisać kodowanie strony ale odrazu po head a nie przed <html>
<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-2"?>

najlepiej zresztą wróć do plików przed tym co tam kombinowałeś

Piegus
21-10-2006, 14:41
Niestety ale to nie podziałało. A dokłądnie nie podałeś żadnego pliku. Więc założyłęm że jest to templateDetails.xml. Tam zmieniłem kodowanie systemu z <?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-1"?>
na
<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-2"?>.
Jeżeli o to chodziło...
Bo jeżeli nie to co??
A co z polskim panelem admina?

dawkak
21-10-2006, 14:57
ta zmiana w pliku idnex.php templatki a nie .xml

wogóle nadpisz pliki index.php templatki na serwerze a potem jak nic nieda to wklej lub spróbuj zmienić templatke i zobacz czy dalej tak będzie

A co z tym panelem admina tam też nie masz polskich znaków?

zainstalowałem joomle 1.5 i wpisałem litery po polsku i nic się takiego nie dzieje polskie litery są wyświetlane prawidłowo tzn że może żle się zainstalowała joomla lub nie przekopiowałeś prawidłowo wszystkich plików

Już wiem dlaczego się tak dzieje że niema polskich znaków problem tkwi w tym że reklama umieszczna na stronie przez tą firme są kodowane w iso 8859-1 i dlatego przeglądarka bierze te kodowanie jako pierwsze mimo iż strona własciwa jest w iso 8859-2
Problem ten nie występuje w joomla 1.5 ale wcześniejsze wersje mają problem

Piegus
22-10-2006, 09:42
Czyli mam zainstalowac Joomle 1.5 albo nici z polskich znaków?

dawkak
22-10-2006, 11:40
raczej tak bo mnie się nieudało na joomla 1.0.11 ustawić polskich znaków; a tak jak już pisałem z joomla 1.5 niama problemów, tylko pamiętak że jest to wersja beta i widać jeszcze że jest trochę w niej do zrobienia.

Chyba że napiszeż żę przy wchodzeniu na strone trzeba sobie ręcznie ustawić w przeglądarce kodowanie 8859-2 :))

zwiastun
22-10-2006, 12:06
Co to za opowiastki?
Z kodowaniem owszem, bywają czasem problemy, głównie spowodowane złymi templatkami. Nie umiesz ustawić, poproś kogos, kto ci to obejrzy. A nie opowiadaj ludziom bzdur.

dawkak
22-10-2006, 13:00
Czy byłeś na którejś ze strona na tym serwerze że to mówisz
wypróbowałem jakieś z 8 templatek i żadna nie wyświetla polskich znaków odrazu no chyba że sami ustawimy kodowanie w przeglądarce na właściwe a dlaczego się tak dzieje ponieważ reklama wyskakująca jest w kodowaniu 8859-1 i te kodowanie przeglądarka bierze jako pierwsze a nie te z templatki mówiąc tak mogłeś chociaż wejść na jakąś strone i sprawdzić i pisz że niewypróbowałem jakieś "dobrej" templatki bo z 8 może to zamało.

Piegus
22-10-2006, 14:06
Ludzie już się trochę pogubiłem w tym. Czy może ktoś mi powiedzieć czy jest możliwe by zamiast krzaków wyświetlały mi się polskie litery?
Dzis zaisnstalowałem joomla_1011+Admin-pl
możecie zobaczyć efekt na : http://kefas.funpic.org .
Bardzo proszę o pomoc.

szuman
23-10-2006, 08:00
a na jakim serwerze masz masz stronę? Bo np. na zagrosze.net (czy jakoś tak) są problemy z kodowaniem i tam wina lezy po stronie serwera, a dokładnie bazy danych. Instalowałem tam gościowi Joomla dokładnie z tej samej paczki, co u siebie i miał krzaki, a ja nie miałem. W bazie musiał zmienic kodowanie czy jakos tak ;)

Piegus
23-10-2006, 12:19
jak widac mam na serwerze funpic.org.
NIe iwem jakie tam jest kodowanie. Czy mógłbym to jakos sparwdzić, albo zmienić??

"W bazie musiał zmienic kodowanie czy jakos tak ;)"
I W jakiej bazie zmienic kodowanie no i na jakie?

szuman
23-10-2006, 21:46
zalezy, jaki masz panel administracyjny na serwerze: jesli DicertAdmin, to na pierwszej stronie po zalogowaniu znajdziesz link do phpMyAdmin, a jesli c-Panel, to musisz wejsc w zakladke "Bazy danych MySQL" i na dole jest link do phpMyAdmina.

PhpMyAdmin to nic innego jak rozbudowana aplikacja do przeprowadzania roznych operacji na bazach danych, ale zanim sie do tego zabierzesz, to poczytaj troche o tym, bo łatwo cos zje****c jesli sie nie wie jak to sie je (a ty zdaje sie nie wiesz ;) )

I tak jak mowie: głowy sobie nie dam ucicac, ze to wina kodowania bazy, ale mozesz sprobowac, nie zaszkodzi.

Sejmitar
25-10-2006, 02:03
Nie jest to 'błąd MySQL'... Mam dokładnie ten sam problem - zainstalowałem czystą wersję J-11 PL, i zarówno w panelu admina jak i w wersji dla wszytskich nie ma polskich znaczków. Dowcip polega na tym, że jeżeli wymusi się na przeglądarce kodowanie Europa Środkowa ISO - to wszystko jest w porządku, ale przy wykrywaniu automatycznym wskakuje Europa Środkowa Windows ...

Co jest grane ? po prostu, w niektórych miejscach jest mała, drobna literówka w miejscu które wpisuje nazwę strony kodowej (pojawia się zapis <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;>charset=ISO-8859-2" /> - o jeden '>' w środku za dużo. Tylko który to jest plik - przeleciałem cały kod i nie znalazłem :/

szuman
25-10-2006, 02:12
hmm... gdy u tego typa Joomla 1.0.10 wywaliła krzaczki, to zainstalowałem w jej miejsce mambo 4.5.3 i to samo było... Więc gdzie pies pogrzebany jest?

Sejmitar
25-10-2006, 02:22
Może polska lokalizajca robiona jest na bazie tych samych plików ? nie wiem, w kodzie widać (Joomla) że meta charset jest z błędem... Kto wie które pliki odpowiadają za tworzenie nagłówka z Meta ??

szuman
25-10-2006, 03:35
w pliku index.php templatki jest:

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; <?php echo _ISO; ?>" />
niech to zamieni na

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" /> i powinno pomóc :D

wiem, że bardziej łopatologicznie sie już chyba nie da, ale cel uświęca środki :P

zwiastun
25-10-2006, 04:35
Ten plik to index.php w katalogu twojego szablonu = zwalona od dawien dawna seria templatek 247
I to jest powód błedu, a nie joomla, ani mambo
z tego pliku trzeba usunąć tego nadmiarowego nawiasa

Piegus
25-10-2006, 17:53
Próbowałem inne templatki, ale to nic nie dalo... tandetnie... Znacie jakis hosting który jest dobry dla joomli?

szuman
26-10-2006, 03:59
hosting dobry dla Joomli? Wszyscy mamy na różnych hostingach i wystarczy wypisać je. Na pewno na i365.pl i na rwi.pl będzie dobrze działać - sprawdziłem.