PDA

Zobacz pełną wersję : Polonizacja modułu logowania



wielkimarek
11-03-2011, 13:23
Witam,
Zainstalowałem polską wersję językową i wygląda to w miarę dobrze, ale na Frontendzie mam pole logowania na którym nadal napisane jest Username, Password, Forgot Your password? itp
Czy coś przeoczyłem, czy nie było w planie polonizowanie tego modułu, czy też to się zmieni w kolejnych wersjach polonizacji? A może muszę to zrobić sam? Jeśli tak to proszę o jakieś nakierowanie jak to zrobić. Sprawdziłem już większość opcji dostępnych w panelu administratora, zgaduje więc że trzeba to zrobić edytując jakieś pliki.
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Aaaa no i zapomniałem nadmienić że chodzi mi o Joomla! 1.6

Próbowałem teraz zainstalować Patch do 1.6.1 i wyskoczyło mi
JInstaller: :Instalacja: Nie istnieje plik /tmp/install_4d7a080704f4a/cache
Gwoli dokładności taki folder istnieje

A potem że plika zainstalowano pomyślnie, mimo to nadal widzę wersję 1.6.0
WTF!?

luqass
11-03-2011, 13:59
jest to pewnie wina temlatki, u mnie modul logowania jest spolszczony poprawnie, może tylko zamieniłbym zapomniałeś nazwy, na loginu ;)

wielkimarek
11-03-2011, 14:22
To nie wina templatki. Przełączyłem się na szablon domyślny i wtedy dostrzegłem że Cała witryna jest po angielsku. Nie tylko login ale też Rate zamiast oceń, i Created by . prev i next.
Natomiast na zapleczu wszystko ładnie po polsku.
Jak zmieniam domyślny język zaplecza to natychmiast widzę zmianę a jak witryny to nic się nie dzieje.
Ustawiłem język polski na domyślny zarówno na zapleczu jaki i w witrynie - piszę żeby nie było wątpliwości.
Jak zmieniam domyślny język zaplecza to natychmiast widzę zmianę a jak witryny to nic się nie dzieje.

Polish (PL) Witryna Język 1.6.0 2011-01-11 Polski Zespół Tłumaczy: Polish Joomla! Centre brak 10012
Polish (PL) Zaplecze Język 1.6.0 2011-01-11 Polski Zespół Tłumaczy: Polish Joomla! Centre brak 10013
Polski pakiet językowy Witryna Pakiet 1.6 Unknown Unknown brak 10014
Takie mam komponenty - Czy tak powinno być?
A no i w Rozszerzenia->Języki->Treści Mam tylko angielski, ale nie wiem czy tam powinien być polski

Jakieś inne pomysły?

PeFik
11-03-2011, 15:47
Problem jest tylko u ciebie, jak to się mówi, szukaj dalej... musiałbyś wpuścić kogoś na swój ogródek.

wielkimarek
11-03-2011, 22:19
Rozwiązałem, problem nie był tylko u mnie, ale też nie był winą polonizacji - okazuje się że zdarza się taka sytuacja użytkownikom różnych wersji językowych.
Kłopot jest kiedy używa się jakichś innojęzycznych pluginów. Jak ktoś zainteresowany to
http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=617&t=588120
Pozdrawiam - myślę że można zamknąć temat.

zwiastun
11-03-2011, 22:23
Skoro rozwiązałeś na tej podstawie, to może warto by dać krótki streszczenie - inni też mogą mieć problem, a niekoniecznie poradzą sobie z angielskim.

wielkimarek
11-03-2011, 22:48
trzeba edytować linię 65 pliku includes/application.php


JPluginHelper::importPlugin('system');

zamienić na

JPluginHelper::importPlugin('system', 'languagefilter');

Ale nie jestem pewien czy patch do 1.6.1 tego nie robi i tak

Maciek1988
19-03-2011, 01:17
Witam wszystkich,

jestem nowy więc przepraszam, jeśli wprowadzam bałagan lub wiadomość-śmieć. Ale rozpaczliwie poszukuję pomocy. Mam zainstalowaną joomlę 1.6, doinstalowałem spolszczenie. język strony i zaplecza jest polski, ale moduły mają opisy po angielsku zamiast po polsku. Zamiast zaloguj, to log in, zamiast szukaj, to search itd. Dodam, że po zmianie języka modułu (na przykład modułu szukania) na POLISH ( tak go nazwałem) nie wyświetla się wcale. Jak zmienię z powrotem na ang (english) to pojawia się znowu.

może ktoś umie mi pomóc? oto adres strony http://sniegorski.drl.pl/joomla16/index.php/en

pozdrawiam serdecznie wszystkich użytkowników!!!
Maciek

zwiastun
19-03-2011, 01:25
Co to znaczy, ze moduły mają "opisy" po angielsku. Jakie opisy? Gdzie?
Zmiana języka modułu? A po co? Sprawdziłeś w pomocy, po co jest ta opcja?

Maciek1988
19-03-2011, 11:41
No zamiast w liczniku gości wyświetlać się "mamy teraz 3 gości online" wyświetla się we "have 3 guests online", moduł rejestracji i logowania ma opisy po angielsku "forgot your password?" itd. Nie bardzo rozumiem podpowiedzi w pomocy, w Joomli1.5.22 po dodaniu pakietów językowych wszystko było po polsku, a tutaj coś mi nie wyszło chyba.

zwiastun
19-03-2011, 12:49
Oznacza po prostu, że źle zainstalowałeś pakiet językowy. Bo pakiet jest na pewno poprawny.

wielkimarek
19-03-2011, 14:45
Zwiastunie mądrości jaskółko opisz proszę procedurę "złego instalowania pakietu językowego" - powodzenia bo to chyba trzeba się nakombinować.
Jak już zwiastun zauważył pakiet językowy jest dobry, ale maćku może zanim napiszesz sprawdzisz rozwiązanie które podałem wcześniej, a jeśli je sprawdziłeś to chociaż o tym napisz. Idzie pomyśleć że nie przeczytałeś moich wcześniejszych wypocin, albo nie widzisz analogii.

martab
27-05-2011, 00:17
witam
ja zamieniłam linie w pliku ale nic się nie stało. witryna ustawiona na domyślny polski a wszystko nadal w "inglisz" :( please help

bogdanbojarski
29-05-2011, 17:04
Żeby cokolwiek powiedzieć, potrzebny byłby dostęp do panelu. Może masz ustawione dwie wersje ale bez polskiej wersji językowej. Albo coś innego pakiet zwiastuna jest na pewno ok już kilka razy instalowałem.