PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja edytora JCE



jazon57
11-03-2011, 17:56
Witam !!!
Wszytko testuje na domowym komputerze. Zainstalowałem edytor JCE i wszystko działa bez problemu.
Więc w takiej samej kolejności zainstalowałem wszystko na serwerze i po przełączeniu edytora z Tiny MCE na edytor JCE i próbie edycji artykułu pojawia się czysta strona, bez jakiego kolwiek komunikatu.
Co może być przyczyną ?
Ewentualnie jak odinstalować JCE ?
i później spróbować zainstalować ponownie

Bazyl
11-03-2011, 18:10
Hej,

Użytkownik ma w konfiguracji ustawiony włąściwy edytor?

Odinstalować? W tym samym oknie co instalować. Szukaj ;)

jazon57
11-03-2011, 18:35
- jako użytkownik - administrator zmieniam domyślny edytor i nic ?
- w instalatorze nie ma funkcji odinstaluj ?

PeFik
11-03-2011, 20:08
- w instalatorze nie ma funkcji odinstaluj ?
a założymy się? czytałeś jakąś książkę o Joomla! czy bawisz się w samoklika?

jazon57
11-03-2011, 21:00
Książkę jak narazie mam tylko jedną Marcina Lisa "Joomla! 1.5 Prosty przepis an własną stronę WWW" resztę szukam na necie.

---------- Post dodany o 20:50 ---------- Poprzedni post był o 20:48 ----------

No dobra znalazłem i odinstalowałem , co zrobić dalej żeby nie powtórzyć błedu ?

---------- Post dodany o 21:00 ---------- Poprzedni post był o 20:50 ----------

Niestety czas do pracy na nockę 1 km pod ziemią w KGHM. Bawcie sie dobrze , a może przy okazji coś ja z tego skorzystam jak zajrzę rano.

pawierz
31-03-2011, 01:24
próbuję zainstalować edytor jce_2000beta1 ściagnięty ze strony templatki.com i pojawia mi sie błąd: JFolder::create: Nie można utworzyć katalogu
JInstaller::install: Błąd: nie można utworzyć katalogu "...i tu nazwa komponentu".

podobnie próbowałem zainstalować moduł nowego menu - wyskakuje ten sam błąd

prosze o jakąś radę

pozdr

nikszal
31-03-2011, 01:51
Na Joomla 1.6.1. instaluje się. Na 1.5 nie sprawdzałem, bo mam wcześniejszą wersję.

Nie masz pełnych praw do katalogów lub masz przepełnioną pojemność konta i stąd problem.

pawierz
31-03-2011, 18:16
mam problem niemal ze wszystkimi modułami ściągniętymi z tej strony choć niby wszystkie są dla wersji 1.5... myślałem, że chodzi o prawo dostępu do plików i folderów ale ustawione mam na 0777.

szablony wgrałem bez problemu. dodatek z pogoda i zegarem również..ale nie mogę dołączyć ani żadnej galerii, ani odtwarzacza muzy, ani edytora tekstu...

nie wiem gdzie jest błąd...ktoś pomoże?

pozdr

TLo
31-03-2011, 18:37
A musisz instalować z tej właśnie strony ściągnięte? Nie zakładam, że wystawione tam pliki są trefne, ale skoro masz takie podejrzenia, to wyeliminuj je. JCE ściągniesz ze strony autora: http://www.joomlacontenteditor.net/ Pozostałe - również są czyjeś... Powodzenia!

nikszal
31-03-2011, 20:11
mam problem niemal ze wszystkimi modułami ściągniętymi z tej strony choć niby wszystkie są dla wersji 1.5... myślałem, że chodzi o prawo dostępu do plików i folderów ale ustawione mam na 0777.

szablony wgrałem bez problemu. dodatek z pogoda i zegarem również..ale nie mogę dołączyć ani żadnej galerii, ani odtwarzacza muzy, ani edytora tekstu...

nie wiem gdzie jest błąd...ktoś pomoże?

pozdr
Kto Ci powiedział, że prawa do katalogów trzeba ustawić na 777? Może jednak na 755? Módl się żeby Cię Turcy nie namierzyli, bo wejdą na stronę jak przez otwarte drzwi.

Zainstalowałem ten nowy edytor JCE na Joomla 1.5.22. Przy próbie dodania sekcji wywalał mi stronę. Wróciłem do starej wersji.