PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z migracją



redzior36
11-03-2011, 20:18
witam
postanowiłem przesiąść się z joomli 1.5.22 na 1.6 za pomocą Jupgrade 1.0.1
przeczytałem ten poradnik: http://wiki.joomla.pl/index.php/Migracja_Joomla_1.5_do_Joomla_1.6 i zrobiłem wszystko tak jak jest napisane, czyli backup, itd. i włączyłem mootools upgrade, ale kiedy klikam "Rozpocznij migrację" w google chromie wyświetla się "checking directories" i nic więcej się nie dzieje, a w firefoxie wyświetla się komunikat:
Warning: set_time_limit() [function.set-time-limit]: Cannot set time limit in safe mode in /home/users/pomorze/meskie/36gdh/public_html/administrator/components/com_jupgrade/includes/jupgrade.class.php on line 43

proszę o pomoc, co zrobić żeby działało?

PeFik
11-03-2011, 21:11
poprosić administratora serwera o turn off/wyłączenie SAFE_MODE

Dylek
11-03-2011, 23:32
O ile latwiejsza bylaby zabawa z Joomla i o ilez mniej rozpaczliwych postow na forum jakby tylko chcialo sie ludzikom zerknac w wymagania co do serwera pod instalacje Joomli... Ech...

luqass
12-03-2011, 20:18
na niektórych serwerach sam możesz zmienić te wartości. Poszukaj u siebie w panelu ustawienia (zaawansowane?) PHP.

zwiastun
12-03-2011, 20:38
A to ciekawe, że są serwery, na których użytkownik może zmienić tryb działania PHP. @luqass - jeśli możesz podać przykład, bardzo proszę, jeśli nie - będę następnym razem wdzięczny, jeśli rozważysz poprawność swojej podpowiedzi. Odpowiedzi innych uczestników forum to cenna forma uczestnictwa w społeczności, jeśli oparte na własnym doświadczeniu , a nie tylko przekonaniu.

luqass
12-03-2011, 20:52
A to ciekawe, że są serwery, na których użytkownik może zmienić tryb działania PHP. @luqass - jeśli możesz podać przykład, bardzo proszę, jeśli nie - będę następnym razem wdzięczny, jeśli rozważysz poprawność swojej podpowiedzi. Odpowiedzi innych uczestników forum to cenna forma uczestnictwa w społeczności, jeśli oparte na własnym doświadczeniu , a nie tylko przekonaniu.
Zwiastun, niewierny Tomaszu:
http://img846.imageshack.us/img846/6411/beztytuu1n.png
http://img846.imageshack.us/img846/9190/beztytuupy.png

Następnym razem więcej wiary w ludzi! :up:

loocek
12-03-2011, 21:01
i ja dodam od siebie Nazwa.pl

A kiedyś to nawet można było wybierać wersję MySQL'a i PHP

luqass
12-03-2011, 21:08
i ja dodam od siebie Nazwa.pl

A kiedyś to nawet można było wybierać wersję MySQL'a i PHP
o właśnie zapomniałem napisać, że ja korzystam z linuxpl.com. I na pierwszym screenie zaznaczyłem te dwie opcje które najczęściej trzeba wyłączyć przed instalacją Joomli!
Edyta:
włąściwie to powinienem chyba jeszcze zaznaczyć wyświetlanie zmiennych globalnych (12 linia):
zmieniamy register_globals = On na off

zwiastun
12-03-2011, 21:23
Zwracam honor :) Za mało się widać przyglądam poskrywanym tam opcjom. No i muszę zweryfikować powpisywane gdzieniegdzie "informacje", że to opcje nie do zmiany. Świat się zmienia.
I oczywiście: podziękował!

loocek
12-03-2011, 21:29
Świat się zmienia głównie dzięki naciskom na usługodawców :) A kto najbardziej naciska?? Użytkownicy Joomla! To my zmieniamy ŚWIAT :) Razem!

Romeo
25-11-2011, 23:04
Witam!
Chcę przeprowadzić migrację z 1.5 do 1.6 i potem do 1.7, ale mam problem z komponentem com_jupgrade. Nie chce mi się zainstalować. Próbowałem wersji 1.2.2 oraz 1.2.3. Wyskakuje mi następujący błąd:


Skopiowanie zaznaczonych plików jest niemożliwe.
JInstaller::install: Nie udało się skopiować: /home/spwc.pl/IIws/tmp/install_4ed00189ae52f/com_jupgrade/site/index.html to /home/spwc.pl/IIws/components/com_jupgrade/index.html


Jak to można naprawić?