PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy - usunąłem własną stronę !!! jak przywrócić ?



tominet
14-03-2011, 11:15
Tworzyłem własną stronę dobre 2 tygodnie i wszystko było OK (joomla 1.5). Jednak potem zachciało mi się zainstalować drugą Joomla 1.6 podając inny katalog na serwerze (byłem pewny że nie usunie wcześniejszych plików w innym katalogu) Jednak w trakcie instalacji Joomla 1.6 podałem tą samą bazę SQL tak jak wcześniej instalowałem starszą wersję - wszystko przeszło ok, jednak po wpisaniu strony w przeglądarce wyskoczyło mi puste okno i nic więcej :hmm: Czy to wina bazy? czy w trakcie instalacji baza została wyczyszczona? wcześniej przekopiowałem całą zawartość mojego katalogu do archiwum na moim dysku. Czy jeśli zainstaluję od początku Joomla 1.5 i przekopiuję na serwer moją archiwizację, czy wszystko wróci do normy?

palyga007
14-03-2011, 11:27
sprawdź czy nie masz w bazie tabel z przedrostkiem bak_
To będą tabele "starej" Joomla.

TLo
14-03-2011, 11:35
Strona w Joomla to baza plus pliki w katalogach. Jeśli masz backup obu tych składników jesteś uratowany. Jeśli tylko pierwszego - sporo jeszcze można uratować, jeśli tylko drugiego - mam złe wieści...

zwiastun
14-03-2011, 11:37
A jeśli są, to zanim cokolwiek uczynisz, wykonaj kopię tej bazy danych, a potem poczytaj materiały na temat instalacji i aktualizacji na stronach http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/6/31/51/ i http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/6/95/51/, aby nie popełnić jakiegoś błędu

tominet
14-03-2011, 11:44
palyga007 - masz rację, sprawdziłem i rzeczywiście wyświetla zawartość z plikami np:
tominet_joomla.bak_banner
tominet_joomla.bak_bannerclient
tominet_joomla.bak_bannertrack
tominet_joomla.bak_categories
tominet_joomla.bak_components
tominet_joomla.bak_contact_details
tominet_joomla.bak_content
tominet_joomla.bak_content_frontpage

a dalej wyświetla:

tominet_joomla.jos_assets
tominet_joomla.jos_banner_clients
tominet_joomla.jos_banner_tracks
tominet_joomla.jos_banners
tominet_joomla.jos_categories
tominet_joomla.jos_contact_details
tominet_joomla.jos_content

oczywiście to nie wszystko bo nie kopiowałem całej zawartości które sprawdziłem.
Co mogę zrobić ? czy można przywrócić zawartość wcześniejszą?

zwiastun
14-03-2011, 11:51
Napisałem Ci, co zrobić.
Dopóki nie będziesz mieć w miarę uporządkowanej wiedzy na ten temat ( a nie masz jej na pewno!) nie rób nic, tylko doczytaj. Pytaj, gdy coś będzie niezrozumiałe.
Kopię bazy danych przed odzyskiwaniem witryn trzeba będzie wyedytować w edytorze kodu typu PSPad i pozmieniać nazwy tabel.

tomaszek83
14-03-2011, 11:56
tabele z bak to do strony postawionej na 1.5.22
tabele z jos to do strony postawionej na 1.6

bak jak sama nazwa mówi to backup. Teraz możesz sobie wyeksportować tabele z bak do nowej bazy, następnie zmienić im przedrostki z bak na jos i podpiąć baze do strony z Joomla 1.5.22, edytując nazwę bazy w pliku configuration.php

To tak po krótce.
---
edit:
Witaj @zwiastun

tominet
14-03-2011, 14:21
Bardzo Wam dziękuję za tak SZYBKIE podpowiedzi. Uczę się od podstawy PHP i widzę że dużo prze de mną :(.

---------- Post dodany o 13:03 ---------- Poprzedni post był o 12:17 ----------

Tomaszek83 - walczę dalej ale proszę o podpowiedź dokładniejszą to co napisałeś: "Teraz możesz sobie wyeksportować tabele z bak do nowej bazy" - jak można wyeksportować do nowej bazy i jakim programem mogę to zrobić? czy chodzi to cały czas o konfigurację w bazie na serwerze? właśnie przeglądam w:




---------- Post dodany o 14:21 ---------- Poprzedni post był o 13:03 ----------

OK, na serwerze w MYSQLAdmin podkreśliłem wszystkie pozycje tabel z przedrostkami bak i jos - tak jak ukazała się moja baza danych o nazwie "tominet_joomla". Wyświetliło się okno - gdzie zapisać plik. I zapisałem na moim dysku plik o nazwie: tominet_joomla.sqj. Zawartość tego pliku: 165KB. To teraz podpowiedzcie jeszcze w jaki sposób mogę pozmieniać nazwy tych przedrostków? Z góry dzięki.

tomaszek83
14-03-2011, 15:22
OK, na serwerze w MYSQLAdmin podkreśliłem wszystkie pozycje tabel z przedrostkami bak i jos - tak jak ukazała się moja baza danych o nazwie "tominet_joomla". Wyświetliło się okno - gdzie zapisać plik. I zapisałem na moim dysku plik o nazwie: tominet_joomla.sqj. Zawartość tego pliku: 165KB. To teraz podpowiedzcie jeszcze w jaki sposób mogę pozmieniać nazwy tych przedrostków? Z góry dzięki.

kolego prawie dobrze robisz, z tym że:
1. musisz tylko wyeksportować tabele z przedrostkiem bak do np. tominet_joomla.sql (czyli tak jak robisz, ale bez zaznaczonych tabel z przedrostkiem jos)
2. zmieniasz przedrostki bak na jos (np edytując plik za pomocą programu notepad++)
3. Następnie taki plik importujesz do nowej bazy, uprzednio tworząc ją w MYSQLAdmin (lub phpMyAdmin - zależy co tam masz do obsługi bazy).

Tworzysz bazę o nazwie np. tominet_joomla2 a następnie importujesz do niej tabele z przedrostkiem jos (ten plik co zmieniłeś)

Jak już masz dwie bazy tominet_joomla (to baza do joomla 1.6) oraz bazę tominet_joomla2 (to baza do joomla 1.5.22 - odzyskana). Następnie w pliku configuration.php (w głównym katalogu joomla) edytujesz wpisy odpowiedzialne za bazę czyli:

var $user = 'użytkownik_bazy_danych';
var $db = 'nazwa_bazy_danych'; <--- tominet_joomla2
var $dbprefix = 'jos_'; <--- przedrostek jos ten który zmieniłeś z bak na jos
var $password = 'haslo_do_bazy';

Gall Anonim
14-03-2011, 17:11
@tomaszek83 to może jeszcze ja zadam jedno pytanie do kolegi w odniesieniu do postu otwierającego:
Czy instalując 1.6.x Przestawiłeś Mysqli (uwaga: domyślnie w 1.6.x - sam się walnąłem przy pierwszej instalacji) na Mysql (domyślnie w 1.5.xx) - cóż siła przyzwyczajenia jest drugą naturą.
Fakt iż po instalacji 1.6.xx dostałeś pustą stronę sugerowałoby że przeoczyłeś ten drobiazg.
Pzdr

tomaszek83
14-03-2011, 17:22
Witaj @Gallu Anonimie :) trafna uwaga... ale kolega pytał się jak odzyskać starą bazę. Co do pustej strony to fakt możliwe że to jest przyczyną.

Gall Anonim
14-03-2011, 17:53
Witaj @Gallu Anonimie :) trafna uwaga... ale kolega pytał się jak odzyskać starą bazę. Co do pustej strony to fakt możliwe że to jest przyczyną.
Trafna uwaga - tyle że za 5 minut będzie pytał również o to czemu poprawnie zainstalowana Joomla 1.6.xx się nie wyświetla - skoro sam się walnąłem - to staram się ustrzec innych przed niepotrzebnym stresem.
Pzdr

tominet
14-03-2011, 21:45
Witam Wszystkich ponownie. Już teraz nie będę opisywał z pytaniami co dalej. Jednak z Waszą pomocą nauczyłem się jak naprawiać uszkodzoną bazę !!! no i już teraz ARCHIWIZOWAĆ to co się zmienia!!! w razie takich prób i testów w Jooma. Więc (tak jak pisaliście) zainstalowałem programik do zmian z przyrostkiem BAK_ na JOS_ (w pliku archiwizacji bazy danych *.sql) a potem zalogowałem się na serwer w MySqlAdmin i tam pokasowałem te niepotrzebne tabele z opisem JOS, a potem zrobiłem import z pliku archiwum który pozmieniałem i WSZYSTKO ZADZIAŁAŁO :) ! Strona mi się uruchomiła :up: !!! Straciłem tylko własne nerwy ale teraz wiem już czego nie robić i jak unikać takich niepotrzebnych spraw. Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam!!

Stachu_1988
30-05-2011, 14:58
Jak zmienić przedrostki z bak na jos ? Korzystam z phpAdmin i nie wiem jak to wyedytować ... :/

zwiastun
03-06-2011, 11:41
@tomaszek opisał - zamiany trzeba dokonać edytując np. za pomocą Notepad++, PSPad, itp- edytorów kodu obslugujących UTF. Funkcja Znajdź/Zamień. Oczywiscie, mozna by się tez posłużyć instrukcją MySQL, ale to podejrzewam dla Cię trudniejsze

Stachu_1988
06-06-2011, 07:09
Na szczęście można jeszcze liczyć na przyjaciół, którzy podeślą odpowiedniego linka który szybko i konkretnie rozwiązuje problem http://forum.pcformat.pl/Zmiana-nazw-tabel-w-phpmyadmin-albo-poprzez-skrypt-php-t