PDA

Zobacz pełną wersję : Dodanie opcji drukuj do wnętrza artykulu



coliberek1
14-03-2011, 13:08
Witam,

chciałabym dodać do wnętrza artykułu ikonkę drukareczki z opcją drukuj - dokladnie taką jaka jest domyslnie w częsci buttonheading.

Nie może zostać tam gdzie jest normalnie, poniewaz każdy artykul w przeglądzie kategorii, w której ma byc opcja drukowania, ma postać jednego prostokątu, który wysuwa zawartosc treści na zasadzie accordion...

Kombinowalam wg instruktażu @Joli TUTAJ (http://forum.joomla.pl/showthread.php?32991-Jak-dodać-opcję-drukuj-do-widoku-szczegółowego-komponentu-np.-Sobi2&highlight=drukuj) , doszłam do opcji wstawienia aktywnj ikonki drukuj do druku całej strony:



<a href="#" onclick="window.print();return false;">


ale nie mogę dojść do tego jak wstawic do artykułu link ze ściezką do druku danego artykułu.

próbowałam tak jak poniżej, ale wogóle nie identyfikuje tego <?php echo $Itemid;?> jako id artykulu :zagubiony:



<a href="index.php?view=article&catid=1:dla-was&id=<?php echo $Itemid;?>:badania&tmpl=component&print=1&layout=default&page=" title="Drukuj" onclick="window.open(this.href,'win2','status=no,toolbar=no ,scrollbars=yes,titlebar=no,menubar=no,resizable=y es,width=640,height=480,directories=no,location=no '); return false;" rel="nofollow"> drukuj </a>



...i otwiera okienko jednak zupelnie z czymś innym - wygląda to jak lista zawartości kategorii z opcją filtru itd ( ale bez tytulów tylko opcje i numery wierszy )

Jola
14-03-2011, 16:08
Witam,
id artykułu to $this->article->id a nie $Itemid (to id pozycji menu)

coliberek1
14-03-2011, 16:54
Witam :)

dziękuję za blyskawiczną odpowiedź.

Zamienilam $Itemid ... :



<a href="index.php?view=article&catid=1:dla-was&id=<?php echo $this->article->id?>:badania&tmpl=component&print=1&layout=default&page=" title="Drukuj" onclick="window.open(this.href,'win2','status=no,toolbar=no ,scrollbars=yes,titlebar=no,menubar=no,resizable=y es,width=640,height=480,directories=no,location=no '); return false;" rel="nofollow"> drukuj </a>


ale dalej po kliknięciu na drukuj w linku okienka ukazuje się taki adres:



http://www..../dla-was?lt;?php_echo_$this-=&gt;article-=&gt;id?=&gt;:badania=&tmpl=component&print=1&layout=default&page=


a ze standardowej drukareczki wychodzi ok



http://www..../dla-was/14-badania?tmpl=component&print=1&layout=default&page=

Jola
14-03-2011, 17:01
Wstawiasz kod PHP do edytora HTML.
Taki sposób nie zadziała.
Do takich akcji tworzone są pluginy, które podmieniają specjalny wpis (np. {drukarka}) na odpowiedni kod PHP.

coliberek1
14-03-2011, 17:07
Rozumiem. Myslałam że może jest jakaś możliwość na obejście tego i że kod php zostanie zinterpretowany przez edytor :) ale dziękuję za podpowiedź, zabieram się więc za kombinacje odnośnie wykonania pluginu.

Jola
14-03-2011, 17:09
Poszukaj wśród gotowych rozwiązań do wstawiania kodu PHP do artykułu.
Było na forum.

coliberek1
14-03-2011, 17:14
no tak, ze też zawsze muszę zabierać się od tej najtrudniejszej strony... już bylam na docs.joomla.org przeglądając artykuł jak stworzyć plugin. A przecież mam juz nawet kilka sciagnietych rozwiązań do wstawiania php, wogóle o tym nie pomyslałam :up:
dziękuję!