PDA

Zobacz pełną wersję : Mainmenu + swMenuFree



sandaniele
22-10-2006, 13:41
Witam, korzystam z komponentu swMenuFree do wyświetlania podrzędnych pozycji mainmenu. Bardzo proszę o pomoc w następującej kwestii:
Pozycja nadrzędna np. X z mainmenu, zawiera 3 pozycje podrzędne np: X1, X2, X3. Jak zmusić joomlę aby jednocześnie uniemożliwić kliknięcie w pozycję nadrzędną X przy zachowaniu wyświetlania pozycji podrzędnych z ich funkcjonalnością. W chwili obecnej do pozycji nadrzędnej jest podpięty materiał statyczny. Próbowałem z poziomu tabeli MySQL zamienić wartość w kolumnie link na NULL ale oczywiście wywołuje to błąd a pozycja nadrzędna jest nadal klikalna :( Jak zrobić, żeby nie była klikalna a mimo to nadal była widoczna i by po najechaniu na nią rozwijały się pozycje podrzędne w swMenuFree?
Z góry dziękuję za pomoc.

nikszal
22-10-2006, 19:47
Zainstaluj sobie ten komponent i moduł, który można pobrać stąd (http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,79/). Pozycję nadrzędną menu ustaw jako separator-wzorek zamiast kresek wpisując tekst, a sub-menu ustawiaj jako łącze-artykuł.

sandaniele
22-10-2006, 20:12
Dziękuję za wskazówkę. Oczywiście pomogło! :) Co prawda pozostałem przy swMenuFree (bo LX wykorzystuję w topmenu) ale wykorzystanie wzorka/separatora rozwiązało mój problem.