PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc, usunięcie użytkowników z bazy danych



saymon467
15-03-2011, 07:49
Witam serdecznie. Przenosiłem stronę joomla 1.5 na inny serwer, próbowałem przenieść również userów lecz po imporcie w phpmyadmin użytkownicy nie są widoczni w zapleczu joomli niestety, logowanie również nie jest możliwe. Mam pytanie, czy jest możliwość usunięcia tych użytkowników z bazy danych? Aktualnie nie mogę utworzyć konta z wcześniejszym nickiem, gdyż wyskakuje komunikat, że taki użytkownik już istnieje.. Czy jest możliwość wyczyszczenia bazy użytkowników? Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

tomaszek83
15-03-2011, 08:10
a jak to przeniosłeś? Bo jeśli zrobiłeś to poprawnie to wszystko powinno działać tak jak na poprzednim serwerze i nic nie powinno zniknąć.

saymon467
15-03-2011, 08:16
Hmm stronka była tworzona od nowa można powiedzieć, podmienione zostały pliki graficzne itd, artykuły, sekcje i kategorie importowane były przez mtwMigrator, wszystko poszło dobrze. Problem mam z użytkownikami bo w panelu ich nie widać, próba logowania wyrzuca e_nologin_access.. Eksportowałem z ten starej bazy do nowej pliki

jos_users
jos_core_acl_aro
jos_core_acl_aro_groups
jos_core_acl_groups_aro_map

Importowałem do nowej i niestety użytkowników nadal nie widać w panelu. Próba rejestracji nowego usera ze starym nickiem wyrzuca komunikat, że użytkownik z takim nickiem już istnieje..

tomaszek83
15-03-2011, 08:38
no to kolego nie przeniosłeś strony tylko zrobiłeś nową i chciałeś mieć tylko użytkowników ze starej. Czy nowa strona też stoi na 1.5.22?

saymon467
15-03-2011, 08:52
Tak dokładnie, nowa strona stoi na 1.5.22. Próbowałem również przez komponent userport ale nie idzie, wyskakuje jakiś błąd i użytkowników dalej nie widać w panelu.. Nie wiem czy nie lepiej będzie "wyczyścić" tych użytkowników..

AndiC
15-03-2011, 12:03
Do przenoszenia "userów" spróbuj tego (http://www.joomlarra.com/) komponentu. U mnie działa świetnie.
Jest nawet pod J.1.6 ale już płatny

saymon467
16-03-2011, 09:08
AndiC, spróbowałem Twego programu ale niestety nie poskutkowało, tak jak zalecił program wyczyściłem określone tabele, zrobiłem import określonych plików, pokazało, że success ale niestety użytkowników nie było widać, na dodatek usunęło mojego usera, dobrze, że zrobiłem kopie tabel więc udało się wgrać ponownie.. Nie było by problemu gdybym wiedział jak wyczyścić wszystkich userów z bazy danych aby można było ponownie założyć nowe konto na starych nickach bo teraz wyskakuje, że nazwa użytkownika jest zajęta.. Macie jakiś pomysł?

---------- Post dodany o 09:08 ---------- Poprzedni post był o 08:58 ----------

Poradziłem sobie :) Dzięki za pomoc ogólnie:)

AndiC
16-03-2011, 11:01
Może byś napisał co było problemem, bo przyznam że jestem ciekawy.

saymon467
17-03-2011, 08:25
Nie wiem co było problemem tego, że po usunięciu tabel użytkownicy nadal "siedzieli" w bazie danych strony. Wyczyściłem wszystkich userów oprócz głownego administratora w tabelach users, jos_core_acl_aro, jos_core_acl_aro_groups
jos_core_acl_groups_aro_map i później można było normalnie zakładać konta na starych nickach. Trochę się nasiedziałem ale najważniejsze, że wreszcie użytkownicy mogą się zalogować. Pozdrawiam!