PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wrzucic w szablon menu i galerie



agrest123
15-03-2011, 09:07
Witam.
Troche zaczalem sie bawic joomla.. podoba mi sie
Sam edytowalem jaksi sobie szablon. zmienilem grafike . style. nie wiem jeszcze jak zmieniac pozycje modulow ale moze dojde do tego z biegiem czasu.

I tu mam pytanko. Bo jestem laikiem. dotychczas jak cos wkladalem w pole np modul to instalowalem jakis modul i go aktywowalem i odpowiednio ustawialem.

Mozecie mnie naprowadzic jak zaimplementowac na stronie galerie http://jquery-scripts.pl/skrypty/malihu-jquery-image-gallery/ i menu http://htmldrive.net/items/show/199/jQuery-and-CSS3-Awesome-Slide-Down-Box-Menu.html

Po sciagnieciu ich i rozpakowaniu mam katalog z wszystkimi elementami.


łopatologicznie wpadłem na pomysl by to jakoś wywoływac tworząc modul np menu z wlasnym kodem html. Ale nie wiem czy to dobra droga i nie probowalem tego robic.


Jak zrobic to menu i galerie na stronie.
Sciagniete rzeczy nie rozpakowują się za pomocą instalatora.

Zeby to działało w moim szablonie muszę to jakos specjalnie wklejac?
chodzi mi o wskazowke...
Dzieki bardzo...

Sorki za takie pytania ale jestem początkujący.
I dzieki za wszelkie info.

PeFik
15-03-2011, 13:23
Bardzo nas cieszy, że CMS Joomla! ci się podoba, a teraz smutna prawda, forum nie służy do nauki, tylko do rozwiązywania problemów.
Zatem jak by powiedział mój historyk "Szoruj do księgarni" książek o Joomla! jest sporo, w tym kilka moich, na pewno wyczytasz w nich jak obsługiwać tego CMS + jak dodać galerię, czy rozwijane menu.
Nie mówiąc już o tym, że są kursy DVD + wiki.joomla.pl, no bez tego kolego.... będzie nam ciężko z tobą rozmawiać, sam wiesz czemu. Podstawy...ano podstawy.

Oprócz tego jest takie coś co zwą JED --> http://extensions.joomla.org/ - gdzie jest ponad 7 tys. rozszerzeń dla Joomla!, w tym galerie i rozwijane menu, etc.

agrest123
15-03-2011, 15:15
NO dobrze. Wiem że mogę się motać w opisie o co mi chodzi. Myślałem że ktoś w skrócie naprowadzi mnie jak te rozszerzenia uaktywnić w joomli....
Nie wiem jak je zainstalować. Na początku nikt nie jest alfą i omegą. Zwróciłem się z tym pytaniem do chyba znawców tematu. Chodziło mi o wskazówkę po której mogłbym sobie poczytać o co kaman. Rada: przeczytaj podstawy - raczej mnie nie zadawala.
Zwrocilem sie na innym forum z tym pytaniem. Gość odpowiedzial mi wprowadzając w temat. Takiej odpowiedzi oczekiwalem tutaj. Nie dostalem . trudno. Poczytam troche wiki.joomla.pl - moze bede miał wieksza wiedze.
Dziekuje za uwagę.
A jesli ktoś byłby wstanie mi wytłumaczyć jak zainstalować te dodatki (przy instalacji - wypisuje ze nie ma poprawnego pliku xml) to byłbym wdzięczny.
Dalej nadmienie że jestem laikiem. Myślę wkrótce wiedzieć więcej.
Pozdrawiam.

zwiastun
15-03-2011, 15:41
No przecież "gość Cię wprowadził w temat"!
Wybacz, ale dostałeś odpowiedź od znawcy tematu taką, jaką uznał za stosowne Ci udzielić. Wskazane przez Cię rozwiązania nie są rozwiązaniami dla Joomla!
Ani nie jesteś pierwszym, ani ostatnim, który przychodzi, oświadcza, że właśnie mu się Joomla! wczoraj albo przedwczoraj spodobał i on chciałby dzisiaj wiedzieć, jak go przerobić na super Joomla!, bo właśnie ma taki pomysł albo znalazł w Sieci fajny dodatek tylko nie dla Joomla!
Trochę więcej pokory wobec własnych możliwości!

agrest123
15-03-2011, 23:40
No przecież "gość Cię wprowadził w temat"!
Wybacz, ale dostałeś odpowiedź od znawcy tematu taką, jaką uznał za stosowne Ci udzielić. Wskazane przez Cię rozwiązania nie są rozwiązaniami dla Joomla!
Ani nie jesteś pierwszym, ani ostatnim, który przychodzi, oświadcza, że właśnie mu się Joomla! wczoraj albo przedwczoraj spodobał i on chciałby dzisiaj wiedzieć, jak go przerobić na super Joomla!, bo właśnie ma taki pomysł albo znalazł w Sieci fajny dodatek tylko nie dla Joomla!
Trochę więcej pokory wobec własnych możliwości!
Z całym szacunkiem. Nie znam się . uczę się. To forum chyba po to jest.
Już wiem że to nie jest pod joomle. Już wiem ze moge spróbować fragment kodu do szablonu (sformatować style itd itp) Odpowiednio poustawiac odnosniki do menu generując odpowiednie linki z artykulow/ sekcji/ kategorii. Jest to do zrobienia. Jesli nie teraz bo nie mam takiej wiedzy to w przyszlosci. Co nie zmienia faktu ze tylko się pytałem. Chcąc po części taką odpowiedź. ukierunkowującą gdzie mam tematu szukać. I tyle.