PDA

Zobacz pełną wersję : blokada kopiowania zdjęć



magducha1986
15-03-2011, 15:15
Witam serdecznie!
Poszukuję modułu, który uniemożliwiłby kopiowanie (zapisywanie) zdjęć ze strony. Instalowałam już kilka dodatków, jednakże żaden z nich nie spełnił moich oczekiwań. Dokładniej, chcę żeby blokada dotyczyła tylko galerii, żeby nie było możliwości kliku prawym klawiszem i opcji zapisz obrazek jako.
Jestem administratorem strony szkoły podstawowej i moduł ten jest tu wręcz niezbędny. Już kilkakrotnie zdarzało się, że dzieciaki wstawiały skopiowane zdjęcia na swoje blogi. I nie byłoby w tym nic złego gdyby nie to, że zdjęcia używane były tylko po to, aby obrazić osoby, które na nich były. Może ktoś z Was znalazł moduł o który mi chodzi? Gdyby było to pomocne to używam Phoca Gallery.
Wracam do swoich poszukiwań, licząc że mi pomożecie :)

Gall Anonim
15-03-2011, 15:27
W miarę efektywnie działa plugin JoomSimple Content Protection - wada - albo wszystko - albo nic. Zaleta blokuje prawy klawisz myszy, ctrl+c oraz większość przeglądarek - kopiowanie z listwy.

P.S. Nie ma to najmniejszego sensu, jeżeli obraz zostaje wyświetlony na monitorze skopiuję ci go zawsze żebyś nie wiem jak zabezpieczał i kombinował, pisząc bardziej obrazowo "żebyś się skichała":) i tak nie zablokujesz całkowicie. (grabber, printscreen, snapshot itp, itd)
Pzdr

magducha1986
15-03-2011, 17:14
dzięki za szybką odpowiedź :)