PDA

Zobacz pełną wersję : jak opublikować stronę zrobiona w joomla



asia_lenka
15-03-2011, 17:28
Witam,

jestem zupelnym laikiem jeśli chodzi o tworzenie stron www. Stworzyłam strone w joomla 1.6 , wykupilam domęne na home.pl. I prosze o pomoc jak mam teraz zrobić żeby to co zorbiłam w joomla było opublikowane pod adresem strony która wykupiłam?

zwiastun
15-03-2011, 17:36
Jak przenieść na serwer : http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/6/31/51/

asia_lenka
15-03-2011, 18:08
a można prosić bardziej łopatologicznie

Bazyl
15-03-2011, 18:27
Witaj Asiu,

Sama domena to za mało. Musisz mieć jeszcze serwer.
Wysyłam PW. ;)

loocek
15-03-2011, 19:47
Ciekawe zjawisko socjo, wystarczy mieć nick sugerujący płeć tzw. słabą i nie ma uszczypliwych uwag o lenistwie, że się nie chce w treści forum poszukać, że już było i jest wiki i podana przez Zwiastuna strona pomocy, a za to od razu PW i pomoc nie oceniona. Nie to żebym się czepiał, ale chyba należałoby zrewidować swoje zachowania i zacząć wszystkich traktować uczciwie i równo albo pomoc taka sama dla wszystkich albo dla wszystkich gó..o .
Sorrka ale ostatnio większość odpowiedzi na tzw. głupie pytania, niezgodne z regulaminem i formułowane w niezrozumiały sposób, zamiast być po prostu ignorowane lub usuwane, są od razu atakowane złośliwością, z upierdliwością godną wręcz upierdliwego emeryta zbierającego wszystkie zardzewiałe śrubki i czepiającego się dzieci grających w piłkę.
Wiem, ze trafiłem OffTopa, ale trafiła się okazja, żeby się rozlać trochę.
I bynajmniej nie jest to żadna osobista wycieczka do kogokolwiek, tak po prostu jest ogólnie.

palyga007
15-03-2011, 19:59
@loocek
A co ja na to poradzę, że wolę kobiety :)

PS.. no może jakbyś się do fryzjera wybrał to bym łaskawszym okiem i na Ciebie spojrzał.. :P

asia_lenka
15-03-2011, 20:01
i to że akurat do mojego postu musiał być ten twój wywód:)
ja naprawde czytałam wszytsko ze szybkiego startu joomla, rózne inne fora i porady, ale albo nic tam nie było albo bylo tak napisane ze i tak nie rozumiałam, a skoro jest forum, które ma służyć również pomoca to dlatego mój post.
A i czy nie szybciej było by po prpstu udzielić mi odpowiedzi, dla kogoś kto się zna zajmie jakies 2 minuty, a nie wywodzi sie na tema tcezsensowności mojego pytania :)

loocek
15-03-2011, 20:13
@loocek
PS.. no może jakbyś się do fryzjera wybrał to bym łaskawszym okiem i na Ciebie spojrzał..
A co?? może zasłaniam??:lol:


i to że akurat do mojego postu musiał być ten twój wywód:)
ja naprawde czytałam wszytsko ze szybkiego startu joomla, rózne inne fora i porady, ale albo nic tam nie było albo bylo tak napisane ze i tak nie rozumiałam, a skoro jest forum, które ma służyć również pomoca to dlatego mój post.
A i czy nie szybciej było by po prpstu udzielić mi odpowiedzi, dla kogoś kto się zna zajmie jakies 2 minuty, a nie wywodzi sie na tema tcezsensowności mojego pytania :)
Napisałem, że nie jest to osobista wycieczka, a już na pewno nie do Ciebie :) Wybacz, że akurat na Ciebie trafiło, ale mi osobiście też bardziej pasuje odpisywać Tobie, niż bym miał np. tak napisać agentowi 007@Palyga :) (jak zwykle bez osobistych historii :) ) i ja np. nie mam nic do Twojego pytania i cieszę się bardzo, ze już prawdopodobnie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytania, a jak jeszcze czegoś nie będziesz wiedziała to pytaj śmiało, ja już więcej elaboratów nie na temat do Twoich postów nie będę pisał, a jak będę umiał to pomogę.

asia_lenka
15-03-2011, 20:41
to bardzo proszę o pomoc:)
bo jak już mam domene na home.pl to tam nie ma serwera w pakiecie że tak powiem? tylko musze jeszcze osobno opłacić jakiś serwer?

Robster
15-03-2011, 20:45
Asia internet to potężne narzędzie z odpowiedziami na wszystkie pytania (prócz tego jak Mateja stał się członkiem kadry trenerskiej). Wpisujesz w google czy co tam masz, proste pytanie i masz odpowiedź:
http://www.owww.pl/strona-domowa/strona-w-sieci-jak-umiescic-swoja-strone-w-internecie/
reszta jest na wiki i pod linkiem zapodanym przez @zwiastun'a.

loocek
15-03-2011, 21:06
To ja CI tak na szybko odpowiem. Niestety sama domena to nie wszystko, a wręcz chyba to jest ta trochę mniejsza część niezbędna do zaistnienia w sieci. Za serwer musisz niestety zapłacić osobno, choć niekoniecznie, ale darmowych lepiej się wystrzegać, zwłaszcza nie wiedząc jeszcze na ten temat zbyt wiele. Darmowe przysparzają wiele problemów, ciężko jest skonfigurować Joomla! czasem się zainstaluje bez problemów, podziała kilka dni i nagle znika. I stąd często dzieje się to o czym się wylałem przedtem :) ludzie wpadają w panikę, co się dzieje, gdzie moja strona, a chłopaków trafia szlag i stają się uszczypliwi :lol:
Nie wiem w jaki sposób utworzyłaś sobie tą stronkę?? lokalnie masz zainstalowanego localhosta?? jeśli tak to znaczy że coś tam już umiesz.
Osobistą moją wycieczką może być to, ze nie polecę Ci homa. Ludzie mają z nim wiele problemów zwłaszcza ostatnio, a tani wcale nie jest. Można znaleźć coś w rozsądnej cenie, działającego bez zarzutów. Poszukaj sobie, poczytaj co Ci koledzy polecili, zastanów się dobrze czego Ci potrzeba, kilka dni Cię nie zbawi, a przynajmniej będziesz miała coś co będzie Cię cieszyć zamiast frustrować.

Gall Anonim
15-03-2011, 21:36
@asia_lenka
to ja się dorzucę z info - mocno się Zastanów czy hosting/serwer wykupić na 100% home.pl czy może gdzie indziej?
Proponuję poczytaj na tym forum o home.pl i innych hostingodawcach - myślę że wypowiedzi te mogą byc pomocne we właściwym podjęciu decyzji.
Pamiętaj że domena wykupiona u danego dostawcy usługi w żaden sposób nie obliguje Cię do wykupienia u tegoż samego dostawcy hostingu.
Domeny można przekierować do dowolnego hostingodawcy.
Pzdr

asia_lenka
15-03-2011, 22:16
bardzo dziękuje wszytskim za pomoc ! dzięki wielki!