PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlana treść pliku index.php



wacha
15-03-2011, 16:59
Witam,
mam problem, zamiast strony jest wyświetlana zawartość pliku index.php.

Adres: http://addictedf.cluster010.ovh.net/

Proszę o pomoc.

Jola
15-03-2011, 17:32
Witam,
od kiedy tak się dzieje?
Który plik edytowałeś ostatnio i zmieniałeś?

wacha
15-03-2011, 17:37
Wcześniej miałem problem z wgraniem bazy, ale poradziłem sobie. A ostatnio zmieniałem plik index.php, a dokładniej jego kodowanie na UTF-8 bez BOM, bo miałem błąd. Czy tutaj może chodzić o uprawnienia? Jeżeli tak to jak to ustawić?

==========================================
Ostatnim krokiem, który zrobiłem przed tym błędem była zmiana pliku .htaccess

Dopisałem w niej linijkę:

AddHandler application/x-httpd-php5 .php

Przed dopisanie tej linijki wyskakuje błąd:

Parse error: syntax error, unexpected T_STRING, expecting T_OLD_FUNCTION or T_FUNCTION or T_VAR or '}' in /homez.312/addictedf/www/plugins/content/mosimage15.php on line 33

Znalazłem na forum właśnie taki sposób obejścia tego problemu, lecz pokazuje się następny z wyświetlaniem zawartości plików php.

Proszę o pomoc.

Jola
15-03-2011, 20:59
Co znajduje się w tej linijce/
Co się stanie jak wyłączysz ten dodatek?

wacha
15-03-2011, 21:25
A jak mogę to wyłączyć? Próbowałem zmieniać nazwę tego pliku, ale wyrzuca błąd mysqla wtedy. Bo ja nie mogę wejść do administratora ani nigdzie dalej, bo żadna strona się nie wyświetla, bo wyrzuca jej zawartość lub tak jak pisałem wyżej jeżeli nie dokleję linijki kodu w pliku htaccess to wyrzuca mi błąd właśnie z tym mosimage15

Jola
15-03-2011, 21:33
Wyłączyć możesz w bazie danych w tabel jos_plugins znajdź plugin i published ustaw na 0

wacha
15-03-2011, 23:29
Wyłączyć możesz w bazie danych w tabel jos_plugins znajdź plugin i published ustaw na 0


Wyłączyłem w bazie danych, ale nic to nie zmienia. Próbowałem każdy moduł content po kolei wyłączać i nic.

---------- Post dodany o 23:29 ---------- Poprzedni post był o 21:50 ----------

Oto mój plik .htaccess może ktoś dopatrzy się jakiegoś błędu przy przekierowaniu, może tutaj jest błąd. Muszę także wymusić działanie PHP5, ponieważ serwer na OVH standardowo używa PHP4.



RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.addicted.com.pl$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://addicted.com.pl/$1 [R=301]
SetEnv PHP_VER 5
##
# @version $Id: htaccess.txt 13415 2009-11-03 15:53:25Z ian $
# @package Joomla
# @copyright Copyright (C) 2005 - 2008 Open Source Matters. All rights reserved.
# @license http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html GNU/GPL
# Joomla! is Free Software
##


################################################## ###
# READ THIS COMPLETELY IF YOU CHOOSE TO USE THIS FILE
#
# The line just below this section: 'Options +FollowSymLinks' may cause problems
# with some server configurations. It is required for use of mod_rewrite, but may already
# be set by your server administrator in a way that dissallows changing it in
# your .htaccess file. If using it causes your server to error out, comment it out (add # to
# beginning of line), reload your site in your browser and test your sef url's. If they work,
# it has been set by your server administrator and you do not need it set here.
#
################################################## ###

## Can be commented out if causes errors, see notes above.
Options +FollowSymLinks

#
# mod_rewrite in use

RewriteEngine On

########## Begin - Rewrite rules to block out some common exploits
## If you experience problems on your site block out the operations listed below
## This attempts to block the most common type of exploit `attempts` to Joomla!
#
## Deny access to extension xml files (uncomment out to activate)
#<Files ~ "\.xml$">
#Order allow,deny
#Deny from all
#Satisfy all
#</Files>
## End of deny access to extension xml files
RewriteCond %{QUERY_STRING} mosConfig_[a-zA-Z_]{1,21}(=|\%3D) [OR]
# Block out any script trying to base64_encode crap to send via URL
RewriteCond %{QUERY_STRING} base64_encode.*\(.*\) [OR]
# Block out any script that includes a ********** tag in URL
RewriteCond %{QUERY_STRING} (\<|%3C).*script.*(\>|%3E) [NC,OR]
# Block out any script trying to set a PHP GLOBALS variable via URL
RewriteCond %{QUERY_STRING} GLOBALS(=|\[|\%[0-9A-Z]{0,2}) [OR]
# Block out any script trying to modify a _REQUEST variable via URL
RewriteCond %{QUERY_STRING} _REQUEST(=|\[|\%[0-9A-Z]{0,2})
# Send all blocked request to homepage with 403 Forbidden error!
RewriteRule ^(.*)$ index.php [F,L]
#
########## End - Rewrite rules to block out some common exploits

# Uncomment following line if your webserver's URL
# is not directly related to physical file paths.
# Update Your Joomla! Directory (just / for root)

# RewriteBase /


########## Begin - Joomla! core SEF Section
#
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/index.php
RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|\.php|\.html|\.htm|\.feed|\.pdf|\.raw|/[^.]*)$ [NC]
RewriteRule (.*) index.php
RewriteRule .* - [E=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization},L]
#
########## End - Joomla! core SEF Section


Proszę o pomoc.

AndiC
16-03-2011, 11:41
Dla OVH dodaj taki wpis w .htaccess
# wersja PHP 5.2 dla OVH
SetEnv PHP_VER 5

SetEnv REGISTER_GLOBALS 0

wacha
16-03-2011, 11:59
Wpisywałem już taką konfigurację do pliku .htaccess i nic. Nie wyświetla się strona. Pisałem już do pomocy technicznej, ale oni strasznie wolną działają z odpisywaniem. Całe google chyba przejrzałem i nie mogę znaleźć do końca takiego problemu. Każdy piszę, że trzeba dodać jedynie linijkę kodu, która włącza działanie php5 i powinno działać. U mnie niestety jest odwrotnie.

---------- Post dodany o 11:59 ---------- Poprzedni post był o 11:47 ----------

Zrobiłem TEST wersji php. Jest dostępny pod linkiem: addicted.com.pl/test.php

Zobaczcie, że jest wersja 5.2.17 czyli wpis w pliku .htaccess spełnił swoje zadanie, ale strona dalej nie działa.

Może podsunięcie jakiś pomysł?

tomaszek83
16-03-2011, 12:23
W ogóle adres http://addicted.com.pl/ bardzo, bardzo wolno się otwiera i wyrzuca Ci błąd
Fatal error: Call to undefined method JException::setQuery() in /homez.312/addictedf/www/modules/mod_rokbridge_latest_posts/helper.php on line 94

Wyłącz ten moduł i zobacz co się będzie działo

wacha
16-03-2011, 12:25
Tak, raz wyrzuca taki błąd a raz nic nie pokazuje. Zaskakujące jest to, że działa addicted.com.pl/forum oraz panel administracyjny. Masz może jakąś propozycję co można jeszcze sprawdzić żeby strona zaczęła działać?

tomaszek83
16-03-2011, 12:29
Podałem Ci już, wyłącz ten moduł i zobacz jaka będzie reakcja. Forum nie jest powiązane z Joomla więc działa, to nie wina serwera. Obstawiam że jakiś moduł lub dodatek wywala stronę.
--------
edit 1:
"Wcześniej miałem problem z wgraniem bazy, ale poradziłem sobie."

na czym ten problem polegał? Bo coś tutaj namieszane jest z bazą. Bo wyrzuca też jakiś FATAL ERROR SQL

-------
edit 2:
Masz możliwość zerknąć w logi serwera? Tam szukałbym odpowiedzi dlaczego czasy odpowiedzi są tak duże. Od tego zacząłbym naprawę. Bo na chwilę obecną to nawet nie bardzo można powiedzieć co nie działa bo domena w ogóle nie odpowiada.

wacha
16-03-2011, 12:53
A jak mam wyłączyć ten dodatek (moduł) ? Bo szukałem w administracji i szukałem w mysqlu i nie mogę znaleźć tego rokbridge.

tomaszek83
16-03-2011, 13:03
PA -> Rozszerzenia -> Moduły... no ale to są kolego podstawy. Choć nie sądzę że to pomoże. Czy ta awaria stała się tak nagle czy jak?

wacha
16-03-2011, 13:20
PA -> Rozszerzenia -> Moduły... no ale to są kolego podstawy. Choć nie sądzę że to pomoże. Czy ta awaria stała się tak nagle czy jak?

Właśnie tam patrzyłem. I nie znalazłem RokBridge. Może on się jakoś inaczej nazywa? Awaria ta stała się jak przenosiłem stronę z serwerów nazwy. Skopiowałem wszystkie pliki, przeniosłem bazę danych i jest błąd.

---------- Post dodany o 13:20 ---------- Poprzedni post był o 13:06 ----------

Wyłączyłem ten dodatek i teraz wyrzuca błąd:



Fatal error: SQL ERROR [ mysql4 ]

[0]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists. in /homez.312/addictedf/www/forum/includes/db/dbal.php on line 697

tomaszek83
16-03-2011, 13:24
na moje coś jest w ustawieniach serwera namieszane. Strasznie długie czasy odpowiedzi domeny są. A tak być nie powinno. Czy po zmianie serwera przedelegowałeś domenę i czy serwer na nazwa.pl wyłączył obsługę tej domeny? Nie powinno mieć co prawda to znaczenia ale miałem już taki przypadek że strona świrowała bo dwa serwery obsługiwały jedną domenę.

wacha
16-03-2011, 17:23
Aktualnie wyskakuje mi błąd:



Fatal error: SQL ERROR [ mysql4 ]

[0]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists. in /homez.312/addictedf/www/forum/includes/db/dbal.php on line 697


Może ktoś wie o co może tutaj chodzić?

---------- Post dodany o 17:23 ---------- Poprzedni post był o 17:22 ----------

Ale np. forum chodzi tylko też nie tak jak powinno bo raz jest dobrze a raz nie wyświetla się i chodzi bardzo wolno.
Adres: www.addicted.com.pl/forum (http://addicted.com.pl/forum)

AndiC
16-03-2011, 18:17
Instalowałeś Joomla na nowo czy ponownie importowałeś ?
Przez chwilę strona działała ok, po tym jak wyłączyłeś mod rokbridge (prawdopodobnie). Potem to już był instalator.
Wyłącz ten mod i sprawdż stronę jak i forum. Jeśli będzie dobrze, to masz odpowiedź.

wacha
17-03-2011, 11:32
Moduł nie ma znaczenia czy jest włączony czy nie. Teraz jest wyłączony i strona się nie wyświetla. Bardzo wolno to wszystko chodzi. Czy rozumiesz ten błąd co wstawiłem wyżej. O co w nim chodzi???

---------- Post dodany 17-03-2011 o 11:32 ---------- Poprzedni post był 16-03-2011 o 18:53 ----------

Problem rozwiązany. Strona wolno chodziła, ponieważ plik konfiguracyjny forum korzystał cały czas z bazy danych starego serwera. Wyrzucało komunikat o błędzie, ponieważ wszystko jest powiązane ze sobą. Teraz wszystko chodzi pięknie i tak jak powinno być. Mam nadzieję, że jeżeli ktoś będzie miał podobny problem to przyda się ten post.